Park doświadczeń przy radiostacji zamknięty: urządzenia zepsute, wykonawca zbankrutował

Wybudowany kosztem niemal miliona złotych park doświadczeń w sąsiedztwie radiostacji jest zamknięty, i to nie z powodu zimy. Większość urządzeń została uszkodzona, a firma, która je montowała i dała gwarancję (Fulco Technologie Budowlane), znajduje się  w stanie upadłości. Miasto, inwestor przedsięwzięcia, informuje: usterki zostaną usunięte w pierwszym kwartale tego roku.
więcej

Żegnamy wiceprezydenta miasta

W poniedziałek, 25 lutego, po długiej chorobie, w wieku 55 lat zmarł Piotr Wieczorek, wieloletni pierwszy zastępca prezydenta Gliwic. 
                        
więcej

Spór o kabel torpeduje remont Jagiellońskiej

Już od dwóch miesięcy kierowcy powinni jeździć odcinkiem ul. Jagiellońskiej od Zabrskiej do ks. Hlubka (dawna Mitręgi). Nie jeżdżą, bo przeciąga się rozpoczęty w ubiegłym roku remont. 
więcej

Z pól Żernicy na pola Wimbledonu. Wysokie loty firmy spod Gliwic

Kozie mleko Benek i powstające z niego sery dobrze znają klienci Targu na Zielonym. Nie jest tajemnicą, że pochodzą z gospodarstwa w Żernicy. Ale już sensacyjnie brzmi to, że zwierzęta dzielą teren z firmą obsługującą największe imprezy tenisowe na świecie.  Poznajcie  polsko-afrykańską spółkę FlightScope Tennis, bez której Wimbledon nie wyglądałby tak samo.
więcej

Kreatywne zajęcia dla dzieci i planszówki dla dorosłych w Forum Gliwice

W najbliższą sobotę (23 lutego) w gliwickim CH Forum dzieci poeksperymentują oraz przygotują sobie efektowne maski karnawałową zabawę. Początek bezpłatnych, ogólnodostępnych zajęć o godz. 11:00. To kolejna odsłona nowego cyklu zajęć kreatywnych, który Forum adresuje do dzieci w wieku 5-12 lat. 


więcej

Na dachu biurowca powstanie obserwatorium

Za dwa lata, do końca pierwszego kwartału 2021 r., w Nowych Gliwicach powstanie obserwatorium astronomiczne – poinformowała spółka KP Labs. Teleskop znajdzie się na dachu nowoczesnego biurowca, nowej siedziby firmy. Urządzenia służyć będą m.in. do nawiązywania łączności z budowanym przez firmę satelitą Intuition-1.
więcej

Jesz, ile chcesz! Bufet Free - dużo, smacznie, tanio

Jestem kierowcą i wiele podróżuję po Europie. W Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech często korzystam z bardzo popularnych lokali, oferujących jedzenie w formule "jesz, ile chcesz". Wchodzisz, płacisz raz i konsumujesz do woli, korzystając z bogatej oferty kulinarnej. Dużo, smacznie, tanio. W Polsce to rzadkość, a na Śląsku nie słyszałem o takiej restauracji w ogóle. Owszem, są bary typu "na wagę", w których płacisz za 100 gramów posiłku kilka złotych, ale finalnie może się okazać, że przy większej porcji „zabulisz” za obiad tyle, co w niezłej restauracji. 

więcej

Mieszkańcy ul. Dunikowskiego 13 - zróbcie nam dojazd!

Lokatorzy budynku przy ul. Dunikowskiego 13 już kilkanaście lat proszą spółdzielnię o wykonanie dojazdu.
- Oni w tej spółdzielni myślą, że my nie kupujemy mebli, sprzętu AGD, nie robimy remontów? - pyta ze złością 84-letnia Anna Spierewska, mieszkanka bloku przy ul. Dunikowskiego 13. - Od kilku lat jesteśmy odcięci od świata. Pod nasz budynek nie da się podjechać samochodem. Czy prezes spółdzielni wie, że zmarłych lokatorów firmy pogrzebowe muszą transportować kilkaset metrów w kocach, bo karawan nie może podjechać pod blok i stoi przy głównej ulicy?
            

więcej