Polecamy! Już wkrótce - ArtNoc

Zwinnymi kocimi ruchami nadchodzi 16. już edycja ArtNocy. 7 października gliwickie galerie i inne miejsca twórcze staną otworem przed wszystkimi, którym bliska jest kultura. 

więcej

Polecamy! W Bytomiu otwarto ŻYWE MUZEUM Ceramiki Bolesławiec

To znakomita informacja (nie tylko) dla fanów bolesławieckiej ceramiki. Muzeum w Bytomiu to miejsce, w którym prowadzone są warsztaty ręcznego zdobienia ceramiki metodą stempelkową na podstawie oryginalnych wzorów bolesławieckiej ceramiki. Oferta warsztatów skierowana jest do grup szkolnych i przedszkolnych, ale także do osób dorosłych, które chcą twórczo spędzić czas z dziećmi lub we własnym gronie. To także doskonałe miejsce na zorganizowanie imprezy integracyjnej.

więcej

Jesień z klimatem w PreZero Arena Gliwice!

Jesień to tradycyjnie już czas świeżych ramówek telewizyjnych, propozycji teatralnych i wszelkich innych nowości – z nowym rokiem szkolnym na czele. Coś się kończy, coś innego zaczyna. W ten naturalny cykl wpisuje się także PreZero Arena Gliwice, która zakończyła wakacyjny program i prezentuje nowości na nadchodzący sezon. Będą mieli w czym wybierać zarówno dorośli jak i dzieci. Oto, co nas, widzów czeka.

więcej

Antek w podróży poleca: Park Chrobrego w Gliwicach

Park Chrobrego znany jest gliwiczanom, ale my dajemy jeszcze jeden powód, by go odwiedzać: poleca go nasz lokalny podróżnik i bloger, Antek w Podróży.

więcej

Wystawa rekordzisty Polski i folkowy koncert w Cechowni

Aż dwa wydarzenia tego samego dnia, w piątek 22 września, będą mieć miejsce w przestrzeniach Cechowni. W holu na I piętrze o godz. 18.00 rozpocznie się wernisaż wystawy rekordzisty Polski w tworzeniu wycinanek artystycznych, Tadeusza Patykowskiego. Wystawa ma tytuł „KIRIART. Rysowanie nożyczkami”. Tuż po wernisażu na restauracyjnej scenie rozbrzmi koncert Kapeli Biesiada.

więcej

Zapraszamy na Gliwicką Masę Krytyczną 2023

W tym roku GMK zorganizowana zostanie w piątek, 22 września, z okazji Dnia bez Samochodu. Podczas tej edycji organizatorzy chcą przede wszystkim zwrócić uwagę na problem dojazdu rowerem do Śródmieścia z dzielnic północnych, wynikający z braku dojazdowej drogi dla rowerów wzdłuż ul. Tarnogórskiej i Toszeckiej.

więcej

Zatańczą bez barier!

I Integracyjny Festiwal Tańca dla Osób z Niepełną Sprawnością odbędzie się w czwartek, 21 września, w hali widowiskowo-sportowej PreZero Arena Gliwice. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

więcej

Proszę Państwa, CYRK przyjeżdża do miasta!

Kiedyś przyjazd cyrku do miasta był wielkim wydarzeniem. Kolorowe wozy były zwiastunem rozrywki, a odjeżdżając zostawiały po sobie niezapomniane wrażenia, zwłaszcza wśród najmłodszych. Widzów fascynowały zapierające dech w piersi pokazy akrobatów, sztukmistrzów i clownów. Te właśnie, pozytywne emocje przywiezie ze sobą Cyrk Astoria, który już między 7 a 10 września rozłoży swój barwny namiot przy ulicach Kolberga/Tarnogórskiej.

więcej

Andre Rieu. Miłość mieszka pośród nas - retransmisja koncertu

Pierwsza retransmisja tegorocznego letniego koncertu André Rieu i jego orkiestry „Miłość mieszka pośród nas” odbędzie się już 27 sierpnia w kinie AMOK w Gliwicach. Kolejne 10 września i 1 października.

więcej