Bawmy się razem – pełno i niepełnosprawni

W piątek, 9 grudnia na Scenie Bojków odbędzie się wydarzenie, integrujące osoby z niepełnosprawnością intelektualną z pozostałą częścią społeczeństwa.

więcej

Toszecki Jarmark Adwentowy

W sobotę, 10 grudnia, w klimatycznych uliczkach przyległych do toszeckiego rynku otwarty zostanie XII Toszecki Jarmark Adwentowy.

więcej

Lukrowany świat Katarzyny Fornal

Precyzyjne wykonane koronki, zabawne gnomy, a nawet obraz „Pocałunek” Klimta. Choć nie jest zawodowym cukiernikiem, dla Katarzyny Fornal z Lukierkowe Love nie ma chyba w zakresie pierników zamówienia nie do wykonania. Jej pierniki brały udział w sesji fotograficznej w Oslo, w efekcie której zyskała kolejną stałą klientkę. Nowinom przyniosła piękne serce z dokładnie odwzorowanym logo. Zachwyciła nas. I podzieliła się swoim „lukrowanym” światem.

więcej

Świąteczny Cyrk Św. Mikołaja, komediowy spektakl i koncerty gwiazd w DMiT

Bardzo bogaty repertuar szykuje na początek grudnia zabrzański Dom Muzyki i Tańca. Pojawią się w nim największe gwiazdy i największy gwiazdor, czyli Mikołaj. Ada Biedrzyńska, Artur Dziurman, Michał Milowicz i Mikołaj Krawczyk (w spektaklu) oraz Ania Karwan i bracia Golce (podczas koncertów) zapewnią ożywczą dawkę rozrywki w przedświątecznej gonitwie.

więcej

Polecamy! Strefę Kibica w Marco Football Center

Ekran o przekątnej 20m (!), profesjonalne nagłośnienie, konferansjer sportowy, atrakcje dla kibiców w przerwie meczu i strefa gastro – czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do kibicowania naszej reprezentacji?

więcej

Czym może zaskoczyć Was gliwickie Funzeum?

Pochmurne i coraz chłodniejsze dni sprawiają, że chętniej szukamy  atrakcji zlokalizowanych pod dachem, aby spędzić miło czas z rodziną czy przyjaciółmi. Jednym z takich miejsc, które szczególnie jesienią może poprawić nam samopoczucie i pozwolić oderwać się od szarej rzeczywistości na rzecz kolorowego świata, jest gliwickie Funzeum.

więcej

Patronowaliśmy… I wszystko stało się jasne!

W ubiegłym tygodniu zapowiadaliśmy wydarzenie skierowane do dzieci, a inspirowane 200. rocznicą urodzin Ignacego Łukasiewicza. Zajrzeliśmy do Areny w niedzielę, by przekonać się, że polecana przez nas zabawa faktycznie była przednia. I – jak zapowiadali organizatorzy – rzeczywiście wszystko stało się jasne.

więcej

Giełda zabawek używanych

W sobotę, 18 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Barlickiego odbędzie się kolejna edycja Giełdy Zabawek Używanych.

więcej

Królowe, boginie, czarodziejki, wiedźmy, kapłanki. Literacki power show Ewy Kassali dla tych, które wiedzą!

17 listopada o godz. 17.00 w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17 odbędzie się magiczno-literacji show Ewy Kassali połączony z pokazem mody. Dla uczestniczek, które przyjdą na spotkanie w wiankach autorka przygotowała prezent.

więcej