Adwent - czas spokoju, przemyśleń, postanowień?

Czas adwentu  w wierze chrześcijańskiej rozpoczyna się 29 listopada, a kończy 24 grudnia w Boże Narodzenie. Dla wielu to czas przemyśleń, postanowień, i oczekiwania na radosne przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

więcej

Nie ma jak… w dworku Pod Platanem

To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na restauracyjnej i hotelowej mapie ziemi gliwickiej. Otoczone zielenią, z przepięknym stawem w sąsiedztwie – jest niezwykle popularne zwłaszcza wśród przyszłych nowożeńców.

więcej

Szczepienie w sercu miasta

Jak pokazują dane Ministerstwa Zdrowia, czwarta fala pandemii przyspiesza, niestety, również na Śląsku. Tymczasem zdaniem epidemiologów odporność uzyskana dzięki szczepionce maleje, by po ok. 180 dniach od drugiej dawki (lub pierwszej i jedynej w przypadku preparatu Johnson & Johnson) spaść do poziomu, który nie stanowi już dla nas wystarczającej ochrony. 
więcej

Średniowieczny smak (ze) Spichlerza - restauracja Spichlerz Gliwice ponownie otwarta

więcej

Adriana Urgacz-Kuźniak poleca: Bajki robotów i generator radości – zabawa i nauka w Arenie

Na znakomity pomysł, by zagospodarować aktywnie dzień najmłodszym w świąteczny 11 listopada wpadli kolektyw artystyczny Lufcik na korbę oraz Arena Gliwice. Tam właśnie, od 10.00 do 19.00 na dzieci czeka moc kosmicznych atrakcji – będą spektakle, futurystyczne warsztaty i… taniec robotów. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema. Warto zawitać tego dnia do Areny, zwłaszcza, że korzystanie ze wszystkich atrakcji jest bezpłatne.
więcej