Dzień Świadomości Autyzmu

1 kwietnia w gliwickiej Cechowni zorganizowany zostanie piknik integracyjny z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jego organizatorem jest Fundacja Sawanci.

więcej

Koncert charytatywny Freedom for Ukraine

W najbliższy czwartek 30 marca w Cechowni (Bojkowska 35A) zagrają Marina Zakharowa i Orhan Agabeyli - artyści z Charkowa, jednego z najbardziej zniszczonych miast Ukrainy. Fundusze zebrane z cegiełek oraz puszek dostępnych podczas koncertu, zostaną przekazane fundacji Man&Law oraz Inicjatywie Wolontariackiej World Help Ukraine. 

więcej

Polecamy na Dzień Matki! Klimakterium 2 czyli menopauzy szał - już w maju

17 maja nadarzy się okazja do zobaczenia drugiej części teatralnego hitu komediowego, na którego pierwszej części mieliśmy okazję pośmiać się w marcu. Wtedy wydawało nam się, że o klimakterium dowiedzieliśmy się już wszystkiego... Myliliśmy się!

więcej

Magdalena Szmatiuk poleca: Matchę i jej pozytywny wpływ na zdrowie

Matcha to japońska sproszkowana zielona herbata o wyjątkowych właściwościach dla naszego organizmu. W dosłownym tłumaczeniu matcha to „herbata w proszku”. Dotarła do Japonii z Chin dzięki buddyjskim mnichom, a używana jest aż od XII wieku.

więcej

Kolejne Nocne Granie w Arenie Gliwice

W piątek 24 marca kawiarnia Ludiversum oraz Arena Gliwice zapraszają na kolejne w 2023 roku Nocne Granie.

więcej

Antek w podróży poleca: Kościół św. Mikołaja w Kozłowie

Kozłów jest niewielką wsią położoną w naszym powiecie, na zachód od Gliwic, nieopodal autostrady A4. Wzmiankowano ją już w 1279 roku jako wieś kościelną. W XV wieku powstało tam grodzisko, a osada zyskała status wsi rycerskiej. Wieś otrzymał we władanie rycerz, który wsławił się w bitwie z Krzyżakami i przyjął nazwisko Kozłowski. Wspomniane grodzisko uległo pożarowi w XVI lub XVII wieku.

więcej

Polecamy! Szachy w szkołach średnich

W gliwickich szkołach średnich trwają zapisy na pozalekcyjne zajęcia nauki gry w szachy. Organizuje je grupa inicjatywna, która za cel wzięła sobie zachęcenie młodzieży do takiej, rozwijającej formy spędzania czasu.

więcej

Polecamy! Festiwal Winter Reggae 2023

Jeden z najstarszych festiwali w Polsce będzie miał kolejną edycję w Gliwicach. Już 18 marca, w CKS Mrowisko (w klubie Spirala przy ul. Pszczyńskiej 85), zabrzmią gorące rytmy Winter Reggae.

więcej

Starość nie jest dla mięczaków. Piotr Bałtroczyk w Amoku

Rządy zmieniają się, rozpada się Unia, a na tym tle Bałtroczyk jawi się jak oaza stabilności… Czy tak jest w rzeczywistości, ocenić będzie można już w najbliższy czwartek, 2 marca o godz. 20.00 w Kinie Amok.

więcej