Michała Wrońskiego „Metamorfozy”

Michał Wroński, gliwicki poeta, dramatopisarz i prozaik, mistrz krótkiej formy wydał właśnie kolejny tomik wierszy. 

więcej

KEB wydał płytę. „Co w duszy gra” gliwickiemu raperowi?

Hasło „dorosły rap” może nie być zachęcające, ale jeśli przyjmiemy, że to muzyka opowiadająca o życiu, bez ściemy i ugładzania, to to dojrzałe życie może dostarczać więcej treści, niż przyjmowana z dozą nonszalancji młodzieńczość. Problemy są inne, prozaiczne, takie właśnie jak codzienność i 39-letniemu Kebowi (Jarosławowi Krupie) dostarczają szeregu rymów do wydanej właśnie przez niego płyty. Dodajmy – bardzo gliwickiej płyty.

więcej

#FoodNewsGoodNews - już wkrótce Restaurant Week w Gliwicach

Restaurant Week to największe i najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w Polsce. To festiwalowe zrzeszenie najlepszych autorskich restauracji. Odbywa się w 100% w duchu #SzanujJedzenie i zero-waste. Dzięki inteligentnemu systemowi wcześniejszych rezerwacji z wyborem menu w czasie Festiwalu nie marnuje się ani trochę żywności. Festiwal popisowych menu w najlepszych restauracjach potrwa do 24 kwietnia pod hasłem #FoodNewsGoodNews! Autorskie trzydaniowe menu i prezent od partnera dostępne są w festiwalowej cenie. 

więcej

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Lebdą w Nowej Prowincji

Małgorzata Lebda jest stałą klientką i przyjaciółką krakowskiej Nowej Prowincji, a jak się okazuje od niedawna również gliwickiej. Bywa w naszym mieście w związku z projektem Fundacji Arteria, która promuje współczesną poezję w szkołach. 18 marca 2024 r. o 18:00, w gliwickiej Nowej Prowincji odbędzie się spotkanie autorskie z poetką. Dzięki  współpracy z Biblioteką w Gliwicach spotkanie poprowadzi  Agnieszka Zientarska.

 

więcej

Kibicujemy Marii Luizie! W nowej edycji Sanatorium Miłości wystąpi gliwiczanka

Maria Luiza z Gliwic będzie szukać przyjaźni i głębszego uczucia w Sanatorium Miłości, którego kolejna edycja rozpocznie się 10 marca. 
 

więcej

Antek w podróży: Cmentarz choleryczny w Gliwicach

Spacerując obrzeżami Lasu Łabędziego w Gliwicach w okolicy ulicy Pod Borem natkniemy się na niewielki samotny grobowiec. Jest to pozostałość dawnego cmentarza cholerycznego, który znajdował się w tym miejscu.

więcej

WINTER REGGAE 2024. Zbliża się najgorętszy wieczór w roku

Już 16 marca w CKS Mrowisko (klub Spirala) przy ul. Pszczyńskiej 85 odbędzie się Winter Reggae - najstarszy festiwal reggae w Polsce. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1985 roku w legendarnym gliwickim klubie Gwarek. Co roku przyciąga rzesze fanów a na scenie pojawiają się gwiazdy i ich młodsi koledzy.
W tym roku na scenie pojawią się zespoły TABI, JAMAJKI, Damian Syjonafam, Rootstone i Bethel.

więcej

Polecamy! Klimakterium weźmy śmiechem

zwłaszcza, jeśli opowiadają o nim popularni aktorzy w komediowym spektaklu. Wyreżyserowane  przez Cezarego Domagałę „Klimakterium i… już”, to wyjątkowe połączenie humoru, muzyki i teatru, które podchodzi do kwestii kobiecej menopauzy z dystansem i otwartością. Spektakl będzie można zobaczyć już 6 marca o godz. 19.00 w auli Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej. To znakomity pomysł na spędzenie Dnia Kobiet z mamą bądź przyjaciółką.

więcej

Dni cysterskie w Bojkowie

W dniach 1-3 marca Bojów świętować 755-lecie założenia przez mnichów cysterskich osady w lesie Boycou.

więcej

Przedkoncertowe spotkanie z legendami polskiego hip-hopu

Mamy świetną wiadomość dla fanów muzyki hip-hopowej. W najbliższą niedzielę, 18 lutego o godzinie 15.30 na płycie PreZero Areny w Gliwicach odbędzie się niezwykłe wydarzenie – meet and greet z Liroyem, Abradabem i DJ HWR.

więcej