Napadli z bronią na nastolatków

30 czerwca późnym wieczorem przy ul. Sobótki w Gliwicach doszło do rozboju na dwóch nastolatkach. Do chłopców podeszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc pistoletami, zażądali wydania cennych przedmiotów oraz pieniędzy. 
więcej

Pijana ugryzła ratownika i 1,5 kg narkotyków w aucie - policja podsumowuje weekend

W trakcie minionego weekendu mundurowi gliwickiego garnizonu zatrzymali 8 sprawców przestępstw, w tym dwóch nietrzeźwych kierowców. Ujęto m.in. podejrzanych o kradzież rozbójniczą, przemoc domową, kradzież mieszkaniową, naruszenie nietykalności ratownika medycznego, kierowcę prowadzącego mimo braku uprawnień, osoby podejrzane o przestępczość narkotykową. Stróże prawa zatrzymali pięciu poszukiwanych przez sądy i organy ścigania. Na naszych drogach doszło do dwóch wypadków i 22 kolizji. W czasie weekendu, podczas licznych interwencji, policjanci wylegitymowali 1157 osób. Wśród tych, które w weekend rozpoczęły pobyt za kratami aresztu śledczego, znalazł się 30-letni gliwiczanin, zatrzymany przez kryminalnych wraz z „towarem” w postaci ponad 1,5 kg amfetaminy.
więcej

NIE REAGUJESZ, AKCEPTUJESZ: NIE MA TOLERANCJI DLA PIJANYCH ZA KÓŁKIEM

W poniedziałek doszło w naszym rejonie do dwóch zatrzymań obywatelskich nietrzeźwych kierujących. Jeden z ujętych miał w organizmie dawkę niebezpieczną dla życia, bo aż 4 promile alkoholu. Drugi miał 2,2 promila. W obu przypadkach świadków zaintrygował sposób jazdy - „wężykiem”. A wczoraj po godzinie 14.00 na ul. Oświęcimskiej w Łabędach 29-letni gliwiczanin uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy skody octavii.

2 więcej

Podejrzani o kilka włamań w Gliwicach już za kratkami

W sobotę, na wniosek policjantów z IV komisariatu oraz prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach aresztował tymczasowo dwóch podejrzanych o włamania na terenie Gliwic. Śledczy z łabędzkiego komisariatu wytropili ich i zatrzymali w jednym z sosnowieckich hoteli. W czasie przeszukania pokoju znaleziono znaczne ilości gotówki oraz rzeczy pochodzące z przestępstw.
więcej

Zmiany w zasadach korzystania z hulajnóg

20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego (np. deskorolek elektrycznych) i urządzeń wspomagających ruch (deskorolek, wrotek, hulajnóg) oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym.

Pliki do pobrania

więcej

NIE REAGUJESZ – AKCEPTUJESZ: ZADZWONIŁA NA RATUNEK DZIECIOM

Na pochwałę i podziękowania zasłużyła mieszkanka Gliwic, która wczoraj przed godz. 15.00 usłyszała przeraźliwy płacz dziecka. Gdy podeszła bliżej, zauważyła kompletnie pijanego i leżącego na chodniku mężczyznę, a obok niego dwoje malutkich dzieci. Świadek wiedziała, co robić - natychmiast wezwała policję.
więcej