Bombiarze z Knurowa w rękach policji

28-latek i jego 22-letni kolega swoim żartem o alarmie bombowym wywołali zamieszanie na jednym z knurowskich osiedli i spowodowali ewakuację 120 osób. Teraz zapłacą za niepotrzebną akcję służb. Grozi im też do ośmiu lat więzienia. 
1 więcej

Pijany motorowerzysta jechał autostradą

W piątkowy wieczór w rejonie Knurowa policjanci spostrzegli niecodzienny widok: autostradą A1 jechał motorower. Zatrzymany kierowca był nietrzeźwy, wydmuchał ponad 0,6 promila alkoholu.  
1 więcej

Jesteś poszukiwany? Nikomu nie pomagaj

Taki morał płynie z poniższej historii. Gliwiczanin przez pomyłkę, ale w dobrej wierze, wezwał policję. Zatrzymano mężczyznę, który pomagał jego sąsiadce w kłopocie. 
6 więcej

Złodzieje odegrali teatr przed swoją ofiarą

Kiedy 60-letnia gliwiczanka wypłaciła w banku ponad 4 tys. zł, na alei Przyjaźni podszedł do niej najpierw jeden oszust, potem drugi i tak sprawnie odegrali swoje role, że kobieta pokazała im zawartość torebki, a w efekcie dała się okraść. Kolejny przykład ku przestrodze.  
2 więcej

Zawodowy kierowca stracił prawo jazdy, bo uciekał przed policją

W niedzielę, 5 sierpnia, po pościgu  ulicą Mickiewicza w Pyskowicach mundurowi zatrzymali 40-letniego gliwiczanina, kierowcę fiata ducato, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej mimo wyraźnie dawanych mu znaków przez policjanta. Nie przekonał go też ścigający na sygnałach radiowóz. 
więcej