Uwaga na bryły lodu, spadające z pojazdów ciężarowych

Na zdjęciach 15-kilogramowe bryły lodu, które na DK 78 zauważył przejeżdżający patrol. Policjanci zatrzymali radiowóz i usunęli je z drogi. A ich rzecznik, podinsp. Marek Słomski przypomina, że nawet bryły leżące na jezdni mogą być zagrożeniem dla ruchu. 
więcej

Kobieta wyleciała przez okno samochodu. Ratowali ją policjanci z grupy Speed

Gdy funkcjonariusze z gliwickiej drogówki (grupa Speed) kontrolowali pojazd w Pawłowicach, obok nich zatrzymał się samochód, którego kierowca poinformował, że dwa kilometry dalej doszło do wypadku i dwa auta leżą w rowie. Mundurowi natychmiast zakończyli kontrolę i pojechali na miejsce, by ratować poszkodowanych. 
więcej

Poszukiwani świadkowie śmiertelnego potrącenia starszego mężczyzny. Podajemy komunikat policji

18 grudnia na ul. Rybnickiej w Gliwicach doszło do potrącenia pieszego, który znajdował się na oznakowanym przejściu. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. Niestety, były one na tyle poważne, że lekarzom nie udało się uratować życia tego człowieka. W Wydziale Kryminalnym KMP Gliwice prowadzone jest w tej sprawie śledztwo. Policjanci proszą osoby, które widziały zdarzenie lub posiadają wiedzę, kto mógł zarejestrować jego przebieg. 
więcej

Policja: sylwester w Gliwicach i powiecie minął spokojnie

Spokojne były święta, spokojny sylwester i pierwszy dzień nowego roku. Gliwiccy stróże prawa czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców. I mimo względnego spokoju, na brak zajęć nie narzekali. 31 grudnia obsłużyli 131 różnych zdarzeń. Najwięcej: awantur domowych, konfliktów sąsiedzkich, naruszeń nietykalności. 1 stycznia doszło do pięciu przestępstw, zatrzymano cztery osoby, podjęto 207 interwencji domowych oraz ulicznych.
więcej