Jak nastolatka z powiatu gliwickiego pomogła uratować chłopaka w Australii

Perth, Australia, fot. pixabay

Mieszkająca w powiecie gliwickim nastolatka, korzystając z komunikatora internetowego do rozmów w zamkniętej grupie wsparcia online, natrafiła w minioną niedzielę na wpis jednej z uczestniczek czatu – Australijki. Ujawniła ona, że właśnie dowiedziała się o zamiarze pewnego młodego człowieka, także Australijczyka, który chce targnąć się na swoje życie. Co więcej, podkreśliła, że „nie ma czasu do stracenia” i „liczy się każda minuta”.

więcej

Z KRYMINALNEGO NOTATNIKA: „ZŁODZIEJOM PRZYDA SIĘ WSZYSTKO”

Fot. Pixabay

Niektóre kradzieże wywołują pytanie: na co to złodziejowi? Ubiegłej doby gliwiccy policjanci zarejestrowali między innymi przypadki kradzieży leżaka czy kostki brukowej. Zdarza się, że sprawcy zabierają cudze… protezy zębowe, dodajmy - używane, lub stos bezpłatnych (!) gazet ze stojaka.

więcej

TAJEMNICA ZNIKAJĄCYCH PALIKÓW ROZWIĄZANA

Do gliwickiej policji wpłynęły zawiadomienia o kradzieży drewnianych słupków – palików podtrzymujących i zabezpieczających drzewa nasadzone niedawno przy pasach drogowych. 3 kwietnia Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach złożył zawiadomienie, że z osłon ogołocono cały szpaler drzewek wzdłuż zachodniej obwodnicy miasta. Straty wstępnie oszacowano na minimum 1000 złotych.

więcej

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH

Policjanci z Komisariatu IV w Gliwicach wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło dzisiaj około godziny 11:00 w rejonie ulicy Oświęcimskiej w dzielnicy Łabędy. Pociąg osobowy relacji Przemyśl - Gdynia Główna potrącił mężczyznę o nieustalonej dotąd tożsamości, skutkiem czego zginął on na miejscu.

więcej

POLICJANCI RATOWALI MIESZKAŃCÓW Z PŁONĄCEGO BUDYNKU

Gliwiccy policjanci ewakuowali mieszkańców budynku, w którym wybuchł pożar. Mundurowi dotarli na miejsce jako pierwsi, gdy ogień wydobywał się już z okien. Bezpiecznie wyprowadzili mieszkańców, w tym poruszającego się na wózku mężczyznę.

więcej

Policjanci uwolnili młodego jastrzębia

W lesie obok miejscowości Łącza w gminie Rudziniec doszło do przypadku kłusownictwa na ptaki drapieżne. W sobotę policjanci z Pyskowic otrzymali zgłoszenie od strażnika leśnego, który ujawnił specjalnie skonstruowaną klatkę. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i potwierdzili obecność pułapki, w której uwięziony był już młody jastrząb. Jako przynętę wykorzystano dwa gołębie hodowlane.

więcej

PROWADZILI PO ALKOHOLU, JEDEN WPADŁ DO POTOKU

4 maja w Gliwicach i powiecie gliwickim w policyjnych kontrolach ujawniono 6 kierujących pojazdami, którzy, zgodnie z polskim prawem, nie powinni tego robić. Wśród nich był także motocyklista, dodajmy - już drugi w ostatnich dniach. Z pewnością wszyscy zatrzymani teraz żałują, ale cóż – klamka zapadła, prawa jazdy zatrzymane. Sprawy będzie rozpatrywał sąd.

więcej

POLICJA OSTRZEGA PRZED KIESZONKOWCAMI! WRÓCIŁY STARE METODY!

Fot. Pixabay

Szczególnie osoby starsze, przemieszczające się komunikacją miejską, muszą uważać na swoje mienie. Ta właśnie grupa osób w ostatnich kilku dniach padała ofiarami złodziei. Dla przykładu: wczoraj 84-latek stracił dokumenty. Sprawca działał metodą „na krawca” albo „na żyletkę”. To niespotykane od lat modus operandi może wskazywać, że istnieje ryzyko pojawienia się serii kradzieży. Przestrzegamy!

więcej

CHULIGANI ZACZEPIALI MŁODE DZIEWCZĘTA. ZOSTALI ZATRZYMANI

Policjantów z Knurowa zaalarmował ojciec 14-latki, która, roztrzęsiona, wbiegła do domu, informując o karygodnej sytuacji w autobusie komunikacji miejskiej. Dwaj mężczyźni, w sposób prowokujący, wulgarnie, z podtekstem seksistowskim, zaczepili dwie dziewczynki. Takie przestępstwa nie mogą ujść płazem – funkcjonariusze szybko zatrzymali podejrzanych.

1 więcej