PUBLIKUJEMY WIZERUNEK - CZY KTOŚ ROZPOZNAJE?

III Komisariat Policji w Gliwicach prowadzi postępowanie przygotowawcze (RSD 446/22) w sprawie kradzieży, mającej miejsce 12 stycznia br. w sklepie drogeryjnym w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 7.

więcej

NIE ZDĄŻYŁ NAWET SWOIM ŁUPEM NACIESZYĆ WZROKU

Mieszkaniec gminy Herby podjechał pod swój dom i już miał rozpakować samochód, gdy stanęli przed nim policjanci z gliwickiej czwórki. Na nieszczęście mężczyzny corpus delicti znajdował się w jego bagażniku.

więcej

PRZYJECHALI NA ŁOWY DO GLIWIC, JEDEN JUŻ ŻAŁUJE

Dwaj mężczyźni przybyli na koncert do gliwickiej hali Arena, gdzie… typowali osoby do okradzenia. Prawie im się udało. Prawie, bo jeden nich znajduje się już w policyjnym areszcie, a ustaleniem jego towarzysza zajmują się właśnie kryminalni z gliwickiej „trójki”.

więcej

HULAJNOGĄ DO ARESZTU

Pewien mieszkaniec Pyskowic wybrał się na przejażdżkę hulajnogą elektryczną. Jego niepewna jazda chodnikiem zainteresowała patrolujących okolicę policjantów. Cenę podróży z Pyskowic do zakładu karnego, z przesiadką w gliwickim areszcie śledczym, można śmiało porównać z ceną przelotu lotniczego w biznes klasie.

więcej

POWAŻNY WYPADEK POLICJANTA Z GLIWIC. FUNKCJONARIUSZ POTRZEBUJE POMOCY!

Mł. asp. Łukasz Walski, na co dzień pracujący w Wydziale do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Gliwice, w czasie wolnym pomagał znajomym w pracach ogrodowych. Niestety, podczas robót doszło do wypadku, w wyniku którego nasz kolega złamał kręgosłup. Przeszedł już operację i ma dużą szansę na powrót do pełnego zdrowia. By jednak tak się stało, potrzebuje naszej pomocy.

więcej

TRAGICZNY KARAMBOL TIRÓW NA A4

Dziś tuż przed godziną 2.00 w nocy na 298. kilometrze autostrady A4 w stronę Wrocławia doszło do zderzenia ciężarówek. Dwa samochody ciężarowe stały na pasie awaryjnym, kiedy na jedną z nich najechała trzecia, a w nią uderzyła kolejna. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga nadal jest nieprzejezdna, trwają czynności.

więcej

Zaginął trzydziestoośmiolatek

Komisariat Policji w Knurowie prowadzi poszukiwania zaginionego 38-letniego Daniela Majewskiego. Mężczyzna przebywała na przepustce urlopowej z Ośrodka Pomocy Społecznej w Knurowie, do którego miał powrócić 6 maja. Jak ustalono, tego dnia o godzinie 8.00 wyszedł z domu swojej siostry w Gliwicach i do chwili obecnej nie powrócił, nie podając przy tym jakichkolwiek informacji.

1 więcej

POLICJA PUBLIKUJE WIZERUNEK - CZY KTOŚ ROZPOZNAJE?

II Komisariat Policji w Gliwicach prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży dwóch par okularów z salonu optycznego w Centrum Handlowym przy ul. Lipowej. Podejrzany o ten czyn jest nieznany mężczyzna, uwieczniony przez kamerę monitoringu. Do zdarzenia doszło 28 stycznia br. ok. godz. 11.00. Wykonane w sprawie liczne czynności dochodzeniowe nie doprowadziły do ustalenia tożsamości osoby ze zdjęć.

więcej

Wypadek na A4. TIR spadł z nasypu

W zdarzeniu, do jakiego doszło dziś w Gliwicach przed godziną 7.00 na 314. kilometrze autostrady A4 w stronę Wrocławia, udział brały dwa samochody - ciężarowy i osobowy. Na szczęście, choć wypadek wyglądał groźnie, nie ma ofiar śmiertelnych. Ranne są jednak dwie osoby.

1 więcej

Łabędy: dwa niewybuchy w stawie

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który wczoraj podczas czyszczenia stawu w Łabędach wyłowił dwa niewybuchy. Przybyli na miejsce policjanci zidentyfikowali pociski jako odłamkowa amunicja używana w niemieckich haubicach kalibru 105 i 77 mm. Niebezpieczne znalezisko zostało przekazane saperom.

więcej