Dwóch policjantów objętych nadzorem epidemiologicznym

W nocy policja otrzymała zgłoszenie od człowieka grożącego, że zrobi sobie krzywdę. Twierdził, że ma depresję i pociął sobie rękę. Natychmiast w rejon ul. Bohaterów Getta Warszawskiego w Gliwicach ruszył patrol. Na miejscu zastano młodego mężczyznę z ranami ciętymi lewego przedramienia. 
1 więcej

Policjanci karzą mandatami za łamanie zakazu spotkań towarzyskich i nieuzasadnionych wyjść z domu

Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa. Niektórzy mieszkańcy nie stosują się do obostrzeń. Przypominamy więc: spotkania towarzyskie, imprezy, nawet te domowe, są teraz prawnie zakazane! Za złamanie rządowego rozporządzenia grożą kary finansowe. Podobnie jak za przebywanie w przestrzeni publicznej w grupie większej niż dwie osoby (nie dotyczy rodzin). A przekonali się o tym wczoraj dość boleśnie trzej gliwiczanie.

27 więcej

Matka i córka zatrzymały pijanego kierowcę

45-letni pyskowiczanin nie miał prawa jazdy, a we krwi miał ponad dwa promile alkoholu. Mimo to wsiadł za kierownicę i wybrał się z wizytą do swojej koleżanki, mieszkającej w Bycinie.
więcej

Kolejne złamanie zasad w czasie epidemii: właściciele klubu fitness otwarli lokal i grozili interweniującym policjantom

Takie zachowanie w czasie epidemii koronawirusa jest niezrozumiałe. Mimo apeli, by zostać w domu, mimo rządowych ustaw i rozporządzeń, klub fitness działający - jak poinformowali nas świadkowie - w gliwickiej dzielnicy Szobiszowice przyjmował klientów. Gdy policjanci nakazali zamknięcie lokalu, jego właściciele... grozili im adwokatami.
31 więcej

Oszustwa „na ratownika” – policja dementuje

Niestety, w mediach społecznościowych pojawia się ostatnio sporo tzw. fake newsów o oszustach, którzy wykorzystują stan zagrożenia epidemicznego oraz strach ludzi, by ich okradać. W Gliwicach tacy się nie pojawili (mieliśmy za to kilka kolejnych przypadków popularnych oszustw metodą „na
policjanta”). Nie pojawili się też w innych miastach naszego województwa.
więcej