Oszuści znaleźli sposób na młodych

Wygląda to tak: oszust przejmuje czyjeś konto na portalu społecznościowym, potem, podszywając się pod właściciela, wysyła do jego znajomych prośbę o pożyczkę. Okazuje się, że to działa! Starsi ludzie dają się nabrać metodą „na wnuczka”, wpuszczają do mieszkań domokrążców, a teraz znaleziono metodę również na młodych.
więcej

Kryminalni z Gliwic rozpracowali rodzinę parającą się sutenerstwem

Jak ustalono, 39-latka, jej 36-letni konkubent oraz 60-letnia matka wykorzystywali trudną sytuację kobiet. W mieszkaniach należących do rodziny panie zajmowały się  prostytucją. Przedsiębiorcza rodzinka wzbogaciła się dzięki temu o kilkaset tysięcy złotych. Sutenerski biznes został właśnie przerwany przez gliwicką policję. 
3 więcej

Wypadek w gminie Sośnicowice. Nie żyje 82-latek

W poniedziałek, 3 grudnia tuż po godzinie 21.00 przy ul. Łabędzkiej w Łanach Wielkich doszło do tragicznego w skutkach wypadku – śmiertelnie potrącony został 82-letni mieszkaniec tej miejscowości. 
więcej

Pościg – z Gliwic do Knurowa

W sobotę po godzinie 23.00 na ul. Pszczyńskiej w Gliwicach funkcjonariusze z drogówki postanowili skontrolować nadjeżdżającego volkswagena – ta niemiecka marka jest bowiem ulubionym łupem złodziei. Kierowca czarnego foxa nie zatrzymał się jednak na znak dawany przez umundurowany patrol, ba – jeszcze przyśpieszył i zaczął uciekać. Radiowóz ruszył w pościg. 
więcej

Było sporo krwi… Na szczęście młody człowiek przeżył atak nożem

W piątkowy wieczór policję zawiadomiono o poważnie rannym młodym mężczyźnie, znalezionym przez świadków przy ul. Górnych Wałów w Gliwicach. Jak się okazało, 21-latek został zaatakowany przez znanych mu z widzenia dwóch młodzieńców. Sprawcy dotkliwie pobili zabrzanina, a młodszy z nich użył noża. Nie zdołali jednak okraść pokrzywdzonego, gdyż ten stawiał opór. 21-latek trafił do szpitala, gdzie pozostaje na leczeniu. 
więcej

Zamieszki w sektorze VIP po gali boksu w Arenie Gliwice

Po zakończeniu gali bosku zawodowego, jaka miała miejsce w gliwickiej Arenie w sobotę, 10 listopada, oficer dyżurny skierował w stronę hali patrole. Według zgłoszenia, doszło do bójki pomiędzy kibicami obu bokserów - Artura Szpilki i Mariusza Wacha. 
7 więcej