Między czasem a zegarem. 14 maja Noc Muzeów

Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja popularnej i lubianej imprezy Noc Muzeów. Właśnie teraz w Willi Caro można zobaczyć olśniewającą wystawę „Oblicza czasu. Zegary z kolekcji Muzeum w Gliwicach i Muzeów Narodowych w Krakowie i we Wrocławiu”. W Noc Muzeów, poszukując czasu i jego sekretów, przemierzymy ziemię i niebo, światy naturalne i nadprzyrodzone, sięgniemy w dziedzinę nauk ścisłych i hermetycznych, astronomii i astrologii.

więcej

Powiew wolności. Lata 80. XX wieku w fotografii polskiej

Fot. Zofia Rydet

Muzeum w Gliwicach, Czytelnia Sztuki przygotowały dwudniową sesję naukową - Lata 80. XX wieku w fotografii polskiej. Powiew wolności. Strategie twórcze między reportażem, dokumentalizmem a inscenizacją. Odbędzie się 26 i 27 maja a jej kuratorem jest dr Krzysztof Jurecki. Efektem sesji będzie książka, która ukaże się w 2023 roku.

więcej

Złote Maski dla Teatru Miejskiego w Gliwicach. Dla Aleksandry Maj i Przemysława Pilarskiego

Najważniejszą nagrodę teatralną na Śląsku przyznano autorowi sztuki napisanej z inspiracji i na zamówienie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Przemysław Pilarski, twórca dramatu „Dziki Wschód” otrzymał Złotą Maskę w prestiżowym konkursie, organizowanym od 1968 r. Złotą Maskę przyznano również Aleksandrze Maj za jej znakomite kreacje aktorskie w „Całym życiu” w reżyserii Joanny Oparek i „Pokojówkach” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego.

więcej

Victoria - blisko kultury

Fot. Mosquidron

Centrum Kultury Victoria zdradza plany na najbliższe miesiące. Zapełnia się kalendarz wydarzeń, a gliwiczanie zyskają wiele okazji, by wyjść z domu i zgodnie z tegorocznym hasłem Victorii – być blisko kultury.

więcej

Inni ludzie. Pokaz specjalny w kinie Amok

24 marca o 19.30 pokaz specjalny filmu  Inni ludzie Aleksandry Terpińskiej z udziałem Jacka Belera, aktora nagrodzonego w Gdyni za najlepsza rolę męską w tym filmie. 

więcej