Noc Świętojańska z CK Victoria

Centrum Kultury Victoria w Gliwicach serdecznie zaprasza na wyjątkową Noc Świętojańską pełną ognia, muzyki, tańca i zabawy. W piątek, 21 czerwca w Ruinach Teatru Victoria, na Alei Przyjaźni oraz na Rynku, czeka nas bogaty program artystyczny i rozrywkowy.

więcej

Musicie tu być! 10. Wielki Finał Skupu Kultury

Skup Kultury 2016 r. Fot. Michał Buksa/Archiwum NG

Stowarzyszenie „Cała Naprzód” serdecznie zaprasza na 10. edycję Skupu Kultury, największego na Śląsku kiermaszu kulturalnego o charakterze charytatywnym, który odbędzie się 16 czerwca 2024 roku w Gliwicach, w Alei Przyjaźni 18 oraz w Ruinach Teatru Victoria.

więcej

2 czerwca zabawy z okazji Dnia Dziecka. Kosmiczne podwórko z Victorią

Kto z nas choć raz nie śnił o podróży w kosmos, spacerze po księżycu i szybowaniu między gwiazdami? Dzień Dziecka jest właśnie po to, żeby spełniać dziecięce marzenia. No to lecimy i zapraszamy na kosmiczne „Podwórko” – 2 czerwca.  Ze względu na prognozowany deszcz przenosimy się do środka do hali głównej PreZero Areny. Organizatorami wydarzenia są Miasto Gliwice, Centrum Kultury Victoria i PreZero Arena Gliwice.

więcej

Azyl Stankiewicz. Nowa wystawa w Czytelni Sztuki

Artystka skupiająca się na „przekraczaniu rzeczy, na badaniu granic widzialności oraz granic doświadczenia”, poddająca w wątpliwość doraźność i dosłowność. Beatę Stankiewicz można  też nazwać specjalistką od metafizyki realności, albo od przywracania realności – metafizyce, przypominania, że to w tym, co istniejące, kryje się głębia transcendencji. W środę, 29 maja 2024, o godz. 17.00 zapraszamy do Czytelni Sztuki na otwarcie wystawy „Azyl”, gdzie  zaprezentowane zostaną prace Stankiewicz.

więcej

Tańce, śpiewy, tajemnice. Noc Muzeów w Muzeum w Gliwicach już 18 maja. Start o godz. 17.00

„Stryjeńska jest kobietą nowoczesną” – pisał Jerzy Warchałowski, krytyk sztuki i wielki admirator jej twórczości. A potem dodawał, że choć księżniczka malarstwa polskiego lata aeroplanem, przebiega w podróżach stolice Europy, robi wycieczki po kraju, krąży po cukierniach warszawskich, to jednak żyje – w puszczy. W puszczy pełnej bogów, chłopów, szlachciców, guseł, obrzędów, zawadiactwa, namiętności i zabawy. W puszczy Polski przedhistorycznej. Do tej puszczy zaglądamy dziś dzięki wystawie „Zofia Stryjeńska - tajemnicze i radosne opowieści”, przygotowanej przez Muzeum w Gliwicach wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie.

więcej