Młodzi badacze kontra historia. Nowy cykl wykładów Muzeum w Gliwicach

Z czego się śmiano w średniowieczu? Jak w socjalistycznej rzeczywistości PRL odnalazł się Mieczysław F. Rakowski – zawołany liberał? Jaką rolę w życiu Kazimierza Wielkiego odegrały kobiety  i dlaczego serial „Korona królów” wzbudza tyle dyskusji? Jak do Waffen SS trafili Estończycy i co robili na Śląsku w 1945 roku? Czy nasi przodkowie byli bardziej od nas powściągliwi w używaniu wulgaryzmów?
więcej

Wszystko o Gliwicach w informacji turystycznej

Turystom, którzy odwiedzają Gliwice, pomocą w poznaniu miasta służy Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej mieszczące się w budynku Kina Amok – Scena Bajka (ul. Dolnych Wałów 3). Centrum zlokalizowane na styku starówki i Śródmieścia – blisko ważnych atrakcji turystycznych.
więcej

Jazzbus Gliwice w Jazovii. Międzynarodowo i muzycznie

Jazzbus zatrzymał się w CK Jazovia 19 i 20 lipca.  Gliwickie imprezy Jazzbusu to część większej całości, bo jego program zawiera też wydarzenia w Koszycach i Żorach, a ich celem jest zacieśnianie współpracy polskich i międzynarodowych instytucji kulturalnych promujących muzykę improwizowaną, w tym jazz.
więcej

Bachowskie arkady. Znany i ceniony festiwal od 17 do 22 lipca

"Bachowskie arkady" - tak zatytułowano jeden z koncertów, ale jest to także myśl przewodnia tegorocznej edycji. Organizatorzy prestiżowego, uznanego w Polsce i Europie festiwalu zapraszają słuchaczy do wspólnej wędrówki pod łukami dziejów nowożytnej muzyki, dla których niezłomne oparcie tworzą filary bachowskiego dzieła. 
więcej