Akademia Młodego Kibica organizowana jest od kilku lat przez policjantki wydziału prewencji komendy miejskiej. Współorganizatorami są samorząd oraz klub GKS Piast Gliwice. 
Akademię przygotowują co roku i prowadzą dwie funkcjonariuszki - asp. szt. Katarzyna Wosik i asp. szt. Aneta Sokalla. Najpierw organizują eliminacje w poszczególnych podstawówkach, potem wielki finał na stadionie miejskim. Ten czeka nas już 7 czerwca. Ostatnie eliminacje odbyły się wczoraj w SP 9 przy ul. Sobieskiego. 

W Akademii biorą udział uczniowie klas trzecich i czwartych szkół podstawowych z Gliwic. Rywalizują w sporcie, układają stadionową przyśpiewkę oraz wykonują prace plastyczne związane z bezpiecznym kibicowaniem.  
W ramach programu odbywają się rozgrywki piłkarskie – część uczniów to zawodnicy, pozostali, na trybunach, uczą się dobrego kibicowania. Rywalizują między sobą także grupy taneczne, tzw. cheerleaderki.

Dzieci uczą się przy okazji zasad fair play oraz podstaw prawa. Dowiadują się, jak zakupić bilet na mecz piłkarski, jaka procedura obowiązuje przy wejściu na obiekt sportowy oraz poznają regulamin stadionu. Policjantki tłumaczą też, co wypada, a czego nie wolno robić prawdziwemu kibicowi, wpajają dzieciom etyczną stronę rywalizacji (każda próba łamania zasad czy oszustwa podczas zawodów jest napiętnowana).

Głównym celem imprezy jest przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na tle sportowej rywalizacji, a także kształtowanie wartości i postaw prospołecznych.


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj