Antek w podróży poleca: neogotycki pałac w Kotulinie

Kotulin jest wsią, którą położona jest w gminie Toszek, w północno-zachodniej części naszego powiatu. Kotulin Mały wzmiankowany był już w 1257 roku, gdy hrabia Januzjusz otrzymał zezwolenie na budowę nowego osiedla. W późniejszym czasie powstał Kotulin Wielki, a obie wsie stały się jedną w 1938 roku.

więcej

Goliszewski: Do rady poszedłem pomagać ludziom

- Las Łabędzki to ulubione miejsce moich spacerów. Biorę psa i godzinami potrafimy spędzać tam czas. Bardzo mnie to odpręża.

Związkowiec i radny, a prywatnie zapalony narciarz i kajakarz.

więcej

Zakręcona w pomaganiu. Poznajcie ulubione miejsca w Gliwicach Anny Guzek - nauczycielki, pasjonatki rowerów i organizatorki wyprawy „Kręcimy kilometry dla gliwickiego hospicjum”

„Mój kościół parafialny św. Bartłomieja. Wiara wypełnia moje całe życie. Daje nadzieję, uczy miłości. Jest siłą, która pomaga przetrwać w trudnych chwilach”

Podróżoholiczka otwarta na potrzeby innych.

więcej

Antek w Podróży poleca: kościół św. Michała Archanioła w Kotulinie

Kotulin jest ciekawą wsią położoną na północny-zachód od Gliwic, blisko granicy powiatu. Tak naprawdę bliżej stamtąd do Strzelec Opolskich, niż do naszego miasta.

więcej

Gliwice przebijają wszystkich. Poznajcie ulubione miejsca w Gliwicach Adama Mrowca, prezesa SPR Sośnica Gliwice

- Wychowywałem się na Trynku. Całe dnie spędzaliśmy na podwórku. Zabawom nie było końca.
więcej

Antek w podróży poleca: kapliczka św. Jana Nepomucena

Stanica to niewielka wieś, której historia sięga XII wieku. Miejscowość położona jest w naszym powiecie na południowy-zachód od naszego miasta. Wzmianek o niej można doszukać się na czeskiej mapie z 1134 roku oraz w dokumentach klasztoru cystersów z 1258 roku. 

więcej

Odpowiedzialność – moja towarzyszka życia. Poznajcie ulubione miejsca w Gliwicach Jacka Trochimowicza, radnego, społecznika i pasjonata sportów samochodowych

- Łabędy. Od pewnego czasu moje miejsce na ziemi. Tu mieszkam.

Urodził się w Gliwicach i dorastał przy ul. Lublinieckiej, w bliskim sąsiedztwie Radiostacji. To były czasy, kiedy największy drewniany maszt radiowy na świecie nie był jeszcze tak pięknie wyeksponowany jak teraz, a Lubliniecka była ulicą ślepą.

więcej

Antek w Podróży poleca drewnianą dzwonnicę w Paczynie

Paczyna to mała wieś, która znajduje się w gminie Toszek, na północny-zachód od Gliwic. Wiadomo, że istniała już w XIII wieku, ponieważ wzmiankowano ją w Księdze uposażeń biskupstwa wrocławskiego.
W jednym z wcześniejszych artykułów mogliście przeczytać o dawnym dworze z 1820 roku. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać zabytkową drewnianą dzwonnicę, znajdującą się przy kościele św. Marcina.

więcej

Antek w podróży poleca: kościół św. Trójcy w Wiśniczach

Wiśnicze to niewielka wieś położona w gminie Wielowieś nieopodal drogi numer 907, między wspomnianą Wielowsią oraz Toszkiem.

więcej

Ola, która lubi wyzwania

- Pub IBU przy ul. Matejki. Fajne miejsce z klimatem. Po całym tygodniu pracy lubię spotkać się tutaj w weekend ze znajomymi.

Instruktorka i mistrzyni w pole dance pokazuje nam swoje Gliwice.

więcej