Odkrywam swoją siłę

Park street workoutu przy Orliku na ul. Jasnej. Mam ogromną satysfakcję, że brałem czynny udział w jego powstaniu. Dumny jestem, bo trenuje tutaj mnóstwo osób.
Promuje street workout, bo chce aby młodzi ludzie mieli alternatywę.
Poznajcie ulubione miejsca w Gliwicach Juana „Mikiego” Zumety – założyciela street workoutu w Gliwicach. 
więcej

Zaadoptuj przyjaciela

Prezes
więcej

Książka na Celowniku - Wiemy, że pamiętasz - Tove Alsterdal

Nordycki kryminał – jeden z bardziej  lubianych współcześnie typów mrocznych powieści. Co więcej, w tym wypadku okrzyknięty najlepszą szwedzką powieścią kryminalną 2020 roku!
więcej

Antek w podróży poleca: Kościół św. Jana Chrzciciela w Poniszowicach

Poniszowice to niewielka wieś położona na północ od Jeziora Pławniowice. Najstarsza wzmianka o niej pochodzi z 1223 roku. 
więcej

Zatrzymujemy wakacje na Summer Arenie

To był weekend pełen prawdziwych emocji, a otwarliśmy go odrobinkę wcześniej – już w czwartek Arena włączyła tryb sportowy i wypełniła się siatkówką po same brzegi. Trzy dni, niemal 900 młodych adeptów siatkówki, setki dumnych trenerów, niezliczona ilość rozegranych meczy i jeszcze więcej gorąco kibicujących rodziców – Wielki Finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving zapisał się, jako najradośniejsze wydarzenie roku w Arenie Gliwice. Pękając z dumy, pozostajemy pod wrażeniem talentów juniorek i juniorów i życzymy im błyskawicznej  kariery w siatkarskiej kadrze! 
więcej

Poezja jest sposobem myślenia

Teatr Miejski, dawniej Operetka Śląska. -Tutaj, uczestnicząc w spektaklach dla dzieci, zobaczyłem pierwsze formy sceniczne. Potem poznałem niemal cały repertuar operetkowy. Z przyjemnością wspominam też spektakle prezentowane podczas Gliwickich Spotkań Teatralnych, a i dziś chętnie bywam na aktualnie prezentowanych sztukach w gliwickim Teatrze.
Poznajcie ulubione miejsca w Gliwicach poety - Lesława Nowary.
więcej

Kotki i szczurki szukają domu

Myszka
więcej

Rowerem na zakończenie wakacji

29 sierpnia w muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie odbędzie się Śląskie Święto Rowerzysty. Turystyczny Klub Kolarski PTTK im. Wł. Huzy zaprasza do wspólnego wyjazdu na to wydarzenie z Gliwic. Miłośnicy dwóch kółek mogą dołączyć do peletonu. Zbiórka o godz. 10.00 na Placu Krakowskim. Warto tym bardziej, że planowany jest powrót bardzo ciekawą trasą.
więcej

Uśmiechnięta kobieta-orkiestra

Państwowa Szkoła Muzyczna. - W czasach liceum był to mój drugi dom. Zawdzięczam tym murom skrajne wręcz uczucie bezpieczeństwa i cztery lata studiów nad muzyką.
Swoje ulubione miejsca pokazuje nam Veleveteve.
więcej

Książka na Celowniku - “Marilyn. Biografia” Maria Hesse

Kolejna z serii książek Marii Hesse, w których autorka prezentuje biografie znanych ludzi używając języka zjadliwego dla młodych ludzi. Po Fridzie Kahlo i Davidzie Bowie, przyszedł czas na ikonę XX wieku – Merilyn Monroe.
więcej