Radosław Murawski, były kapitan Piasta, pokazuje nam miejsca w Gliwicach, które są dla niego ważne

Stadion przy ul. Okrzei. Jego drugi dom. W pierwszej drużynie grał sześć sezonów, rozgrywając 133 mecze i strzelając cztery gole. Jest rekordzistą Piasta pod względem występów w Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 125 spotkań
Wychowanek Piasta i jego kapitan, obecnie gracz włoskiego Palermo, reprezentant Polski. Wszystko, co osiągnął w sporcie, zawdzięcza ciężkiej pracy i cierpliwości. Choć nie gra już przy Okrzei, wciąć jest idolem niebiesko-czerwonych kibiców. Kiedy pojawia się w Gliwicach, przystanie z fanami, pogada, nigdy nie odmówi autografu czy wspólnego zdjęcia. Zawsze jest uśmiechnięty. 
więcej

Gliwice na dobre i na złe. Rozmowa z dr. Bogusławem Traczem, autorem bestselerowej biografii miasta

Bardziej wiążą go z Gliwicami osobiste doświadczenia niż kwerendy w archiwach i bibliotekach.  
więcej

Bohaterki codzienności. O mamach - nie tylko z okazji ich święta

O matki zapytaliśmy kilkoro znanych w Gliwicach osób: księdza, radną, piłkarza oraz rektora politechniki.  
więcej

Lekarki zwierzęcych dusz. Behawiorystki, które tłumaczą ze zwierzęcego na nasze

Czasem z domowym pupilem można dogadać się łatwiej niż z własnym współmałżonkiem. Ale niekiedy ta „rozmowa” wygląda, jakbyśmy byli z Ziemi, a pupil z planety Canis albo Felis. Wtedy do akcji wkracza Dolittle z Gliwic, tłumaczki ze zwierzęcego na nasze, znawczynie zwierzęcych zachowań - Małgorzata Biegańska-Hendryk i Olimpia Kłosińska. 
więcej

Komar na wysokościach, czyli najlepsze wschody i zachody słońca nad dachami Gliwic

Jezioro Czechowickie zostawiliśmy sobie na koniec. Na plaży miałam bardzo krótki kurs z obsługi drona. - Najważniejsze to nie robić nerwowych ruchów, tylko płynnie i spokojnie manewrować dżojstikami – radzi Marcin Komar Baranowski. Faktycznie: udało się wznieść urządzenie na dość dużą wysokość i bez szwanku sprowadzić na ziemię. Instruktor był zadowolony z moich postępów.  
więcej