Wspieramy schronisko. Zaadoptuj Piaska

więcej

WARTO WIEDZIEĆ: gdzie się wspinać?

Miejsce w Gliwicach, w którym mogą odbywać się zawody na poziomie pucharu Polski, a nawet zawody o zasięgu międzynarodowym, i to w trzech dyscyplinach olimpijskich. Czy ktoś po takim opisie jest w stanie odgadnąć, o jaką placówkę chodzi? 
więcej

WARTO ZOBACZYĆ: Akwarele Grzegorza Chudego

Fot. Przemysław Jendroska
Jeszcze tylko nieco ponad tydzień będzie można zobaczyć wystawę malarstwa Grzegorza Chudego „Tam a nazod” w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 3.
więcej

Gliwice to jego miejsce na ziemi

– Mieszkając w Rudzie Śląskiej, przyjeżdżałem z żoną do klubu Rocka na rynku. Nocą podziwialiśmy pięknie podświetlone secesyjne kamieniczki i serdeczność napotykanych ludzi. Zakochaliśmy się w Gliwicach i mieszkamy tutaj od 8 lat. To moje miejsce na ziemi.
Basista legendarnego zespołu KAT od kilku lat mieszka w Gliwicach. Rockman z krwi i kości. Basista zespołu KAT, realizator dźwięku, autor muzyki do hymnu Piasta Gliwice. Rogata dusza, człowiek niepokorny, uparty, w którym płynie na poły góralska i kresowa krew.
więcej

Wspieramy schronisko. Zaadoptuj Klaksona

więcej

Życie z pointami

Szkoła muzyczna przy ul. Siemińskiego. Przez prawie dekadę uczyła tutaj gry na fortepianie i gimnastyki rytmicznej. - Mile wspominam tamte czasy. Przede wszystkim z jednego powodu – byłam wtedy młoda. [śmiech]
Balet to jej miłość. Przez szkołę przy ul. Bytomskiej przewinęły się tysiące młodych ludzi
więcej

Zamiast lekarstw – taniec!

Wymienienie wszystkich korzyści, jakie daje taniec, wbrew pozorom nie jest takie łatwe – lista zalet jest bardzo długa. Taniec przede wszystkim kojarzy się z zabawą, ewentualnie sposobem na utrzymanie zdrowej formy i spalenie dodatkowych kalorii. Niezależnie czy będzie to walc angielski, rock and roll czy taniec nowoczesny, zawsze przyniesie mnóstwo satysfakcji i radości. Jednak warto pamiętać o odpowiednim doborze stylu. O najciekawszych tanecznych propozycjach w Gliwicach opowie Piotr Lerski, właściciel, założyciel i instruktor w szkole tańca 3arte Arena Gliwice.
więcej

Jesień zamknięta w szkle

Początek jesieni to idealny czas, aby zbiory owoców i warzyw, a także dary lasu zamienić na przetwory. Zamknięcie ulubionych smaków w słoikach spowoduje, że kiedy tylko najdzie nas ochota, będzie można sięgnąć po ulubione smakołyki. Garść inspiracji proponuje zespół „Nowin Gliwickich”.
więcej

Symbole wiary i historii

Kaplica Gallich, ul. Kozielska.
Na ogół mijamy je obojętnie, nie zastanawiamy się nad tym, dlaczego i kto je postawił.
Krzyże, figury i kapliczki przydrożne są często spotykanymi w Polsce obiektami kultu religijnego. Ta mała architektura sakralna zrosła się przez wieki z krajobrazem polskiej ziemi. 
więcej

Kozłowski: do wody nigdy nie odwracam się plecami

Jezioro Pławniowice. - Pamiętam, kiedy na początku lat 70. to wyrobisko po kopalni piasku zalano wodą i stworzono w ten sposób lubiane przez mieszkańców naszej aglomeracji miejsce wypoczynku.
Ratownik z krwi i kości. WOPR-owi poświęcił ponad 50 lat swojego życia. Wszyscy, którzy mają cokolwiek wspólnego z ratownictwem wodnym, znają go doskonale. Od ponad półwiecza w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, a od prawie ćwierćwiecza stoi na czele gliwickiego oddziału WOPR. 
Zobaczcie gdzie zaprowadził nas Bogdan Kozłowski.
więcej