Jak ustalić numer księgi wieczystej?

Chcesz zapoznać się z treścią księgi wieczystej mieszkania, które planujesz zakupić? W pierwszej kolejności musisz ustalić jej numer. Podpowiadamy, jak to zrobić, gdy właściciel nieruchomości nie jest znany.

więcej

RAZEM POMAGAMY PRZEZ KUPOWANIE - ODPALAMY FORUM RĘKODZIEŁA

Ponad 150 osób potrzebujących codziennego wsparcia otrzymuje stałą pomoc dzięki działalności sklepu charytatywnego z rękodziełem, prowadzonego przez Fundację Stacja 6 na terenie Centrum Handlowego FORUM. Jedną z takich aktualnych form pomocy jest cykliczne FORUM Rękodzieła – wspólne przedsięwzięcie centrum handlowego  i fundacji. Spotykają się na nim ci, którzy doceniają unikatowe wytwory talentu, a przy tym kochają pomagać.  

więcej

Jakie dane znajdują się na zwolnieniu lekarskim wystawionym online?

Zwolnienia chorobowe elektroniczne zyskują na popularności — rozwiązanie to jest bardzo przydatne w sytuacji, gdy pracownik nie może stawić się na wizytę stacjonarną u lekarza. Co jest potrzebne, aby otrzymać zwolnienie L4 elektroniczne? Jak sprawdzić, czy pracownik jest na L4? Jakie dane ma do wglądu pracodawca? Odpowiadamy na wszystkie pytania.

więcej

GBO 2023. Na co będziemy głosować?

Znamy już listę projektów, na które będzie można głosować w ramach obecnej – dziesiątej – edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Znalazło się na niej 130 zadań, w tym 122 dzielnicowych i 8 ogólnomiejskich.

więcej

Czy Esperal leczy alkoholizm? Najważniejsze informacje na temat wszywki alkoholowej

Esperal należy do grona najpopularniejszych środków farmaceutycznych, wykorzystywanych w procesie leczenia choroby alkoholowej. Stosowany samodzielnie nie leczy alkoholizmu, ale wspiera proces terapeutyczny, skutecznie motywując pacjenta do utrzymania stałej wstrzemięźliwości od alkoholu etylowego. Obecność disulfiramu w krwiobiegu pacjenta hamuje wydzielanie dehydrogenazy aldehydowej, czyli jednego z enzymów wątrobowych. Jest on niezwykle istotny dla prawidłowego trawienia alkoholu etylowego. Wszywana podskórnie tabletka z Esperalem jest zatem obojętna wyłącznie dla organizmu trzeźwego nałogowca. Jeżeli zdecyduje się on na ryzykowne próby przepicia wszywki alkoholowej, musi liczyć się z wystąpieniem nieprzyjemnych i niebezpiecznych objawów zatrucia. 
 

więcej

Usługi kontraktowane w przypadku stałej obsługi informatycznej dla firm

Coraz większa złożoność systemów informatycznych wykorzystywanych w przedsiębiorstwach powoduje wzrost zainteresowania profesjonalnymi firmami informatycznymi oferującymi usługi stałej obsługi informatycznej dla biznesu. Zjawisko to w ostatnim czasie jest tym bardziej widoczne, im większe problemy firmy napotykają w czasie rekrutacji pracowników na stanowiska związane z IT. Dodatkowym elementem potęgującym te zjawiska jest kwestia zmienności w czasie zapotrzebowania, zarówno na konkretne usługi jak i ich wolumen. Etatowy informatyk nie będzie w stanie tak elastycznie dopasować się do zmiennych w czasie potrzeb biznesu, więc jedynym racjonalnym rozwiązaniem okazuje się podjęcie współpracy z firmą dostarczającą usługi informatyczne, a w szczególności usługi stałej i kompleksowej obsługi informatycznej. Firma decydująca się na rozpoczęcie współpracy z dostawcą usług obsługi informatycznej musi mieć świadomość, że współpraca ta, to w praktyce zakontraktowanie określonych rodzajów usług w sprecyzowanych ilościach, przy czym kluczowym elementem jest dopasowanie tych usług do aktualnych potrzeb firm.

więcej

Sprawdź, jakie są różnice między firmą transportową a spedycyjną

Zarówno firma transportowa, jak i spedycyjna mają jeden wspólny cel – przewieźć towar z jednego do drugiego punktu, jednak jedno z tych przedsiębiorstw bezpośrednio się tym zajmuje, a drugie jedynie koordynuje całym procesem. Która z tych firm znajduje się w pierwszej, a która w drugiej kategorii? Czytaj dalej, aby poznać szczegółowy zakres usług oferowanych przez firmę transportową i spedycyjną.

więcej

Pamiętamy o Edith Stein

Wrocław Baroque Ensemble (fot. materiały organizatora)

Edith Stein, znana także jako Teresa Benedykta od Krzyża, była fascynującą postacią, jedną z najważniejszych dwudziestowiecznych filozofek. W 80. rocznicę śmierci tej wyjątkowej intelektualistki, we współpracy z wrocławskim samorządem, przypominamy jej życie i dzieło. 6 sierpnia w ruinach teatru Victoria odbędzie się koncert „Gwiazda Europy”.

więcej