Gliwice zagrają z WOŚP - co i gdzie się będzie działo w mieście

Fot. Michał Buksa/archiwum NG

Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia, serce Gliwic zabije na Rynku w rytmie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będą konkursy, pokazy, koncerty, zabawy, licytacje i wiele innych atrakcji – a wszystko po to, by pomóc wygrać z sepsą małym i dużym pacjentom polskich szpitali. Bądźcie z nami, otwórzcie serca i wspólnie pobijmy gliwicki rekord kwesty!

więcej

Psie piękności w Arenie Gliwice

Międzynarodowa wystawa psów rasowych organizowana przez ZKwP Oddział w Katowicach, to jedna z największych imprez kynologicznych w Polsce. W ciągu dwóch dni w nowoczesnej i przestronnej hali ARENA Gliwice w Gliwicach, będzie można zobaczyć kilka tysięcy najpiękniejszych przedstawicieli psów rasowych z całego świata.

więcej

The Legend – powrót legendy!

- Jeśli żyliście w latach 90-tych, na pewno byliście na moim koncercie, jeśli nie – to ostatnia okazja, żeby się to udało – mówi Piotr Liroy Marzec – 25 marca 2023, Arena Gliwice, 18:00 start!

więcej

FESTIWAL ZUMBY I DOBREJ ZABAWY W ARENIE GLIWICE

Nadciąga druga edycja Rock Your Body – Live Music Zumba Show, to jedyne takie wydarzenie w Polsce! Czeka was dwudniowy festiwal tanecznej radości, niezapomnianych wrażeń i unikatowych doświadczeń. Imprezę poprowadzą dla Was najlepsi prezenterzy z Europy i Polski.Muzyka na żywo, spektakularna oprawa wizualna, warsztaty, masterclassy, tematyczne after party, Jam Session, to tylko ułamek atrakcji, które będą na was czekały. Wszystko to odbędzie się w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowo – widowiskowych w Europie – Arenie Gliwice.

więcej

Co z tą Zbożową?

Niewielka uliczka pozwalająca na zjazd z DK 88 na Toszecką miała zostać otwarta w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Niestety, wciąż trwają na niej prace prowadzone przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Uwagę na to niemal już roczne opóźnienie zwrócił nam pan Damian. Sprawdziliśmy, co tam się dzieje i kiedy możemy spodziewać się otwarcia drogi.

więcej

Znowu piana - tym razem na Kłodnicy

W styczniu ponownie pojawił się temat piany – tym razem nie w Kanale Gliwickim, a w Kłodnicy. Jednych ten widok zaniepokoił, inni przywoływali z pamięci czasy, gdy piana na gliwickiej rzece była czymś zupełnie zwyczajnym. O sprawie powiadomiony został Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i RZGW Wody Polskie. Odbyła się wizja terenowa, piany już jednak nie było…

więcej