Więzień wyróżniony za akcję Serce zza krat

Adam, pomysłodawca akcji „Serce zza krat”, wyróżniony podczas gali w Świętochłowicach.
Ludzie za kratami też mają serca i one też biją dla innych. Jeden z osadzonych został właśnie wyróżniony za działalność charytatywną, do której kilka lat temu zaprosił „Nowiny Gliwickie”.   
więcej

Przyszedł do nas rak. 34-latka, mama i żona, walczy z chorobą

Długa lista specjalistów. Onkologów, chirurgów, psychoonkologów, pielęgniarek i salowych. Szpitalne sale i korytarze. Kiedy już postawiono diagnozę, dla Kasi Rudzińskiej liczył się w leczeniu każdy dzień. Młoda mama, pełna życia i energii, nie chciała czekać, chciała szybkiej terapii i rozpoczęcia leczenia. 
więcej

Gliwiczanka zasłużona dla rozwoju turystyki

foto: Patryk Pyrlik
Podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, Magdalenę Baraniecką z Muzeum w Gliwicach wyróżniono Dyplomem Marszałka za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2019. 

więcej

Prof. Marek Gzik deklaruje: chcę miasta atrakcyjnego dla mieszkańców i o to będę zabiegał. Czy wystartuje w wyborach? Rozstrzygnie się w najbliższych dniach

Prof. Marek Gzik: Zwróciło się do mnie, ze wsparciem, bardzo wiele środowisk, także biznesowych. Niestety, wcześniejsze ustalenia spowodowały, że Koalicja Obywatelska dała pierwszeństwo do wskazania kandydata Zygmuntowi Frankiewiczowi. Lecz to nie jest dla mnie kluczowe. Ważny jest cel.
11 więcej