Jedna rudera, mnóstwo problemów. Przy Bytomskiej 12 od lat czekają na rozbiórkę

Kilkanaście miesięcy temu pisaliśmy o ruderze, będącej pozostałością po dawnym magazynie przylegającym do budynku przy Bytomskiej 12, a sąsiadującym z ulicą Pod Murami. Codziennie przechodzą tamtędy setki osób zmierzających na pobliskie targowisko. Budynek od lat nie tylko straszy, stwarza też realne niebezpieczeństwo. „Odkleił się” na kilkadziesiąt centymetrów od przylegającej doń kamienicy.
więcej

Ważą się losy pracowników Opla. Ze związkowcami spotkał się szef grupy PSA

15 stycznia z inicjatywy „Solidarności” Carlos Tavares, prezes koncernu samochodowego PSA, spotkał się z przedstawicielami załogi gliwickiego Opla. Tematem były niejasności związane z przejściem  pracowników do nowego zakładu, który z końcem 2021 ma rozpocząć produkcję samochodów dostawczych. Jak przekazują związkowcy –  spotkanie otworzyło możliwość dalszych rozmów. 
więcej

Domy w nowych technologiach. Poznaj ciekawe rozwiązania w budownictwie na 2020 rok

Kolejny rok to nowe wyzwania przed budowniczymi i architektami, a także inwestorami przebywającymi wymagającą ścieżkę budowy nieruchomości. Podczas projektowania i obliczania budżetu warto uwzględnić w nim kilka trendów technologicznych, które mogą okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem wspomagającym tradycyjne procesy budownictwa lub zastępującym starsze metody.
więcej

Prezydent Gliwic powołał zastępców. Kobiety w kierownictwie miasta

Adam Neumann przedstawił swoich zastępców na konferencji prasowej. Pierwszym jest Mariusz Śpiewok, któremu podlegają sprawy związane z inwestycjami, usługami komunalnymi i zamówieniami publicznymi. Drugą zastępczynią została Aleksandra Wysocka, wieloletnia naczelniczka wydziału gospodarki nieruchomościami. Będzie odpowiadać za zarządzanie nieruchomościami, planowanie przestrzenne i geodezję. Z kolei pion społeczny, czyli sprawy związane z oświatą, zdrowiem, kulturą oraz dialogiem społecznym  będzie podlegał trzeciej zastępczyni - dr Ewie Weber.
6 więcej