Jesz, ile chcesz! Bufet Free - dużo, smacznie, tanio

Jestem kierowcą i wiele podróżuję po Europie. W Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech często korzystam z bardzo popularnych lokali, oferujących jedzenie w formule "jesz, ile chcesz". Wchodzisz, płacisz raz i konsumujesz do woli, korzystając z bogatej oferty kulinarnej. Dużo, smacznie, tanio. W Polsce to rzadkość, a na Śląsku nie słyszałem o takiej restauracji w ogóle. Owszem, są bary typu "na wagę", w których płacisz za 100 gramów posiłku kilka złotych, ale finalnie może się okazać, że przy większej porcji „zabulisz” za obiad tyle, co w niezłej restauracji. 

więcej

Filozof, politolog i społecznik z Armenii w fartuchu kucharza

Historia rodzinna, czyli o tym, jak to kuchnia ormiańska wyszła z domu na ulice, a  politolog, polityk i działacz społeczny założył fartuch restauratora. O związkach Gliwic z Armenią, filozofii z jedzeniem oraz przepisów babci z menu opowiada nam Petros Tovmasyan, współwłaściciel restauracji Ormiańska.
1 więcej

Koroner dla miasta nielegalny, dla starostwa – wręcz przeciwnie

W Polskę poszła ostatnio informacja: w Gliwicach policjanci czuwali przy zwłokach, bo nie znalazł się lekarz, który stwierdziłby zgon. Media, te „duże”, wreszcie się obudziły. Wreszcie, bo przecież to nie pierwsza taka sytuacja w naszym mieście. Rocznie jest ich nawet kilka. W „Nowinach” o problemie piszemy od lat. W tym czasie udało się go załatwić jedynie na poziomie powiatu. 
               
1 więcej

Kobieta dała klapsa dziecku sąsiadów. Prawie straciła własne

Niedzielę, 13 stycznia Polska zapamięta z tragicznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pamięci mieszkanki  Gliwic Aleksandry L. ten dzień pozostawił zapowiedź dramatu na osobistą skalą. Życie kobiety zadrżało w posadach, gdy u jej drzwi zjawili się niespodziewanie policjanci, żeby ją samą zabrać do  więzienia, a jej dzieci - od niej. Odeszli z niczym, niepokój pozostał.
7 więcej

Targi EXPO Gliwice w Arenie

 EXPO Gliwice to nowy projekt Gliwickich Targów Budownictwa, które wpisały się w cykliczny kalendarz największych tego typu imprez na Śląsku. Tegoroczne targi odbywać się będzie w dniach 5-7 kwietnia w małej hali gliwickiej Areny. Współgospodarzem  wydarzenia jest miasto Gliwice.


więcej