Ogród społeczny przy Ziemowita prawie gotowy. Otwarcie we wrześniu

Po tygodniach prac społeczników ogród społeczny powoli zaczyna przypominać... ogród. Skrzynie na rośliny są już w większości gotowe i czekają na wypełnienie podłożem. Teren ogrodu wyłożono agrowłókniną, dzięki czemu wiele tygodni porządkowania i walki z chwastami nie pójdzie marne. 
więcej

Szkoły medyczne – recepta na sukces w życiu zawodowym

Rekrutacja do szkół medycznych już wystartowała, a oferowane kierunki cieszą się dużą popularnością. Okazuje się, że nie trzeba kończyć wieloletnich studiów, by pracować w branży medycznej. Do niektórych zawodów uprawnienia zdobywa się już w cztery, a nawet dwa semestry! Na jakich techników mamy zapotrzebowanie w kraju?
  

więcej

Wakacyjne rytmy i nocna jazda na karuzelach już w sobotę w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku!

Wakacyjne weekendy i ciepłe, letnie wieczory służą doskonałej zabawie również po zapadnięciu zmroku. Wszyscy, którzy chcieliby przeżyć inną niż zwykle sobotnią imprezę, powinni koniecznie pojawić się 18 sierpnia w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku. Chorzowski park rozrywki zaprasza na kolejną odsłonę Legendia at Night, tym razem pod hasłem Summer Vibes Music Party. Dla uczestników wydarzenia, poza nocną jazdą na urządzeniach, przygotowano szereg atrakcji, m.in. piana party.


więcej

Nie masz pieniędzy na urlop? To nie problem!

Lato to czas, kiedy większość Polaków wyjeżdża na urlop. Zwykle cały rok marzymy o spędzeniu chociaż tygodnia nad ciepłym morzem, w górach lub nad jeziorem. Dzięki szybkim i łatwym pożyczkom w systemie pozabankowym Twoje marzenia szybko mogą stać się rzeczywistością. Zobacz gdzie najlepiej pożyczać na wakacyjny wyjazd! 
 
 
 

1 więcej

Wybierzmy sędziego społecznika z Gliwic. Czwarta edycja plebiscytu Obywatelski Sędzia Roku

W Gliwicach mamy sąd rejonowy, okręgowy i administracyjny – być może w jednym z nich pracują sędziowie, którzy, zdaniem naszych czytelników, wyróżnili się w sposób szczególny na rzecz obywateli i zasługują na miano Obywatelskiego Sędziego Roku. Jeśli tak, zachęcamy, by zgłosić taką osobę w plebiscycie, drogą mailową: plebiscyt@courtwatch.pl Jest na to czas do końca sierpnia. Każdą nominację należy uzasadnić.
                              
1 więcej

To już jutro. Kabaret Paranienormalni w CH Forum

To nie będzie normalny piątkowy wieczór, 17 sierpnia, w CH FORUM. Ten wieczór będzie paranienormalny. Wszystko za sprawą Kabaretu Paranienormalni, który o godz. 18:00 wystąpi przed gliwicką publicznością w ramach cyklu „Sierpień z kabaretami”.

więcej