Kup „Nowiny” z choinką i podaruj dzieciom święta

W środę, 19 grudnia od godziny 12.00, w okolicach gliwickiego Rynku sprzedawać będziemy aktualne wydanie „Nowin”. Każdy, kto je kupi, wybierze sobie pachnącą lasem choinkę, a wszystko za jedyne 20 zł. Zebrane pieniądze przeznaczymy, wzorem lat poprzednich, na świąteczne paczki dla dzieci ze świetlicy PCK w Gliwicach.

więcej

Przy Sikorskiego nie ma przyszłości. Mieszkańcy Sośnicy skarżą się, że miasto o nich zapomniało

- W środku europejskiego miasta, które chwali się, że "Przyszłość jest tu", są miejsca wyjątkowo wstydliwe - mówi Roman Goch, mieszkaniec Sośnicy. - Jednym z nich jest z pewnością kamienica przy ul. Sikorskiego 43, w której mieszkam z moją rodziną. Zawilgocona klatka schodowa, zapadają się schody, po których strach stąpać. Zalane piwnice, gdzie w wilgotnych, ciemnych pomieszczeniach spotkać można już tylko szczury i robactwo. Strych z zapadającą się podłogą i sypiącym sufitem oraz ubikacja na podwórku – woda zimą zamarza. 
 
20 więcej

Włoska tradycja - taka jest lodziarnia Gelateria Veneta

Wystarczyło kilka miesięcy, by gliwiczanie pokochali lodziarnię Gelateria Veneta. Zasługa to, rzecz jasna, pysznych lodów. Ale nie tylko. Klienci po prostu czują, że właściciele wkładają w swoją pracę serce. 

                         
więcej

Grand Cafe. Elegancja i smak

Przy rynku pojawił się nowy lokal. Nietypowy jak na miejsce pełne pubów, barów, klubów muzycznych. Kawiarnia Grand Cafe to kwintesencja dobrego smaku. Gustowne wnętrze, sącząca się muzyka, znakomita obsługa, wspaniała kawa i desery – wszystko jest tu pozytywnym zaskoczeniem. 
więcej

Café&Collation. Podaruj sobie chwilę przyjemności

Długi jesienno-zimowy wieczór, w sercu chandra. Co tu zrobić dla poprawienia nastroju? Wiemy od razu. Najlepszym lekarstwem na złe humory jest wspólny wieczór w Café&Collation, przy kieliszku  dobrego wina i pysznego co nieco, w przytulnej atmosferze.
więcej

Pałeczki w dłoń. Smak Japonii w Gliwicach

Arigato znaczy dziękuję. Mówię to, kończąc swoje sushi, idealnie skomponowane – wałeczek ryżu z łososiem, owinięty w morskie algi, z ostrym chrzanem wasabi, sosem sojowym i czyszczącym kubki smakowe imbirem. Odkładając pałeczki i sącząc sok z aloesu. 
                                     
1 więcej

Fundacja na Zielonym szykuje śląską wigilię. 15 grudnia - warsztaty i wspólne śpiewanie kolęd

Podczas „Wigilii po śląsku”, projektu realizowanego dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Gliwice, będziemy tworzyć świąteczne ozdoby, gotować i muzykować. Impreza ma na celu nie tylko przywołanie zapomnianych i wciąż obecnych obyczajów oraz tradycji wigilijno-świątecznych o śląskich korzeniach, ma być również okazją do zatrzymania się w przedświątecznym pędzie i wspólnego spędzenia czasu w gronie najbliższych.
1 więcej