Chorujesz? Nie jesteś więźniem. Wraz z ZUS radzimy: co można, a czego nie, by nie stracić pieniędzy

Krąży wiele mitów o tym, co możemy, a czego powinniśmy się wystrzegać, będąc na chorobowym. Czy mogę wyjść z domu? Czy na czas zwolnienia mogę zamieszkać z rodzicami, czy muszę pozostać pod adresem zameldowania? Jak ustrzec się odebrania świadczenia? Co oznaczają cyfry 1 i 2 na zwolnieniu? 
                                
1 więcej

Poradnik wyborcy. Przypominamy najważniejsze zasady głosowania

21 października wybierzemy radnych miejskich i wojewódzkich, a być może – jeżeli jeden z kandydatów zdobędzie większość głosów - również prezydenta. Jak głosować? Jakie zmiany wprowadziła nowa ordynacja wyborcza? Czy można głosować w innym miejscu? 
1 więcej

Ikar uskrzydla. Powstały biura pod chmurami

Dawna firma hybris, przekształcona w oddział korporacji SAP, każe spojrzeć, m.in. za sprawą międzynarodowych sukcesów na rynku IT, na Gliwice z nowej  perspektywy. Od niedawna – również w sensie dosłownym. Główny najemca DH Ikar wybudował na jego dachu taras widokowy.    
8 więcej

Gliwicka superniania pomaga rodzicom w kryzysie

Aleksandra Żabicka, matka 8-letniego chłopca i 4-letniej dziewczynki. Mieszka na os. Sikornik i zajmuje się terapią dziecięcą. Pomaga rodzicom uporać się z problemami jako konsultantka oraz superniania.
By szukać pomocy dla swojego dziecka, porzuciła prestiżową pracę w Brukseli. Wróciła do Gliwic, stworzyła jedyny w kraju kurs internetowy dla rodziców i pomaga im przezwyciężać trudności wychowawcze. Aleksandra Żabicka, supermama i superniania. 
16 więcej

Remont linii kolejowej z Toszka do Starego Koźla. Efekty już widać

Remont mostu na Kanale Gliwickim i wiaduktu w Paczynie, wymiana torów i rozjazdów oraz nowa sieć trakcyjna między Toszkiem a Rudzińcem Gliwickim to pierwsze widoczne efekty rewitalizacji linii Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki – Stare Koźle, jednego z ważniejszych szlaków towarowych na południu kraju. Jego remont od wakacji prowadzi spółka PKP Polskie Linie Kolejowe.    

 

1 więcej