Wystartowała załogowa misja kosmiczna z astronautkami z Politechniki Śląskiej

Symulacja misji załogowej z udziałem przedstawicielek Politechniki Śląskiej rozpoczęła się 18 stycznia w stacji badawczej LunAres. W planach: badania poświęcone wpływom izolacji spowodowanej pandemią COVID-19. Tegoroczna misja Habitatu LunAres odbywa się pod patronatem rektora Politechniki Śląskiej oraz ministra zdrowia.
więcej

Kuchnia - nowoczesny styl w najlepszym wydaniu!

Każdy marzy o pięknie wykończonej kuchni z odpowiednim wyposażeniem. Nie każdy jednak wie, jak to osiągnąć. Jeżeli jesteś jedną z takich osób przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego jakie nowoczesne kuchnie do zabudowy są najlepsze i czym kierować się przy wyborze urządzeń AGD! Dzięki temu Twoja kuchnia będzie nie tylko nowoczesna, ale również funkcjonalna i pięknie wykończona!

więcej

Kancelaria prawna – 4 sytuacje, w której warto skorzystać z pomocy fachowców

 Pomoc prawnika niezbędna jest coraz częściej – nasz brak wiedzy w zakresie prawa nie uchroni nas przed konsekwencjami jego nieprzestrzegania. Problemy, w których pomoże kancelaria prawna mogą dotknąć nas w pracy, w podróży, w sytuacjach rodzinnych – w zasadzie wszędzie. Co więcej – to my możemy stać się sprawcami naruszenia prawa, nawet nieświadomie. Na szczęście świadomość prawna społeczeństwa wzrasta, a wraz z nią wiedza, gdzie należy szukać pomocy. W jakich sprawach pomoże kancelaria prawna Wrocław?

więcej

Na czym polega transfer linii produkcyjnych?

W praktyce transfer linii produkcyjnej nawet w obrębie jednego zakładu jest zadaniem bardzo trudnym. Wymaga w większości przypadków profesjonalnej pomocy ze strony doświadczonej firmy transportowej.
więcej

Rossmann: w 2021 roku „Pomagamy jak umiemy kobietom"

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej Rossmanna. W tym roku będą pomagać kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Będzie to pomoc od kobiet, bo to one są głównie klientkami Rossmann – dla kobiet. Pobijmy wspólnie rekord – zbierzmy więcej niż te 5 mln w ubiegłym roku!
więcej

Cierpisz na powikłania po COVID-19? Pomyśl o rehabilitacji.

Z każdym tygodniem o koronawirusie dowiadujemy się coraz więcej. W tym momencie naukowcy wskazują,
że nowy wirus, może mieć znacznie większy wpływ na nasze zdrowie niż się spodziewano. Coraz więcej sygnałów
o nowych, długotrwałych objawach zgłaszają pacjenci, którzy wcześniej uznani zostali za wyleczonych z COVID.
Naukowcy oraz lekarze twierdzą, że COVID-19 może sprawić, że pacjenci, którzy przeszli zakażenie mogą stać
się niepełnosprawnymi na miesiące, jeśli nie lata.
więcej

O czym zapominamy, wybierając telewizor?

Zakup telewizora to zadanie, które tylko z pozoru wydaje się łatwe. Problemem nie są jednak tylko skomplikowane parametry, których opis na karcie produktu sporej części z nas właściwie nic nie mówi. Często okazuje się bowiem, że nie do końca potrafimy dopasować model telewizora do naszych realnych potrzeb. 

więcej

Czekają nas utrudnienia drogowe. Rusza kolejny etap remontu ul. Zabrskiej

Fot. Michał Buksa
Na poniedziałek 25 stycznia planowane jest rozpoczęcie remontu kolejnego odcinka ul. Zabrskiej, tym razem od skrzyżowania z ul. Hutniczą i Błogosławionego Czesława (wraz ze skrzyżowaniem), do wiaduktu nad torami kolejowymi. Z tego powodu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu – informuje Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów, wykonawca inwestycji. Prace potrwają około 5 miesięcy.
1 więcej