Napaść na posła Budkę

Dziś ok. godz. 11.20 w galerii handlowej w Katowicach nieznany posłowi mężczyzna dokonał ataku, wytrącając telefon z ręki, naruszając nietykalność cielesną i znieważając. Poproszona o interwencję Policja zatrzymała 47-letniego mężczyznę. Posłowi nic się nie stało

więcej

Śladem interwencji Nowin Gliwickich. Schody niczyje

Stan schodów przy ul. Daszyńskiego 14 i 16 woła o pomstę do nieba! Jest niebezpiecznie, a o tym, by z oferty mieszczących się tam punktów usługowych mogły skorzystać osoby niepełnosprawne, mające problemy z poruszaniem się lub rodzice z dziećmi w wózkach – w ogóle już nie ma mowy. Od roku trwają w tej sprawie rozmowy pomiędzy wspólnotami a miastem. Bo clou sprawy jest takie, że schody – choć prowadzą do budynku należącego do wspólnot – leżą na działce miasta.

więcej

Puste miejsca dla elektryków na Starówce (i nie tylko)

Ilość miejsc do parkowania samochodów w centrach naszego miasta zawsze pozostanie już deficytowa. Dlatego trudno nie zwracać uwagi na te, które stoją puste. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych narzuca na miasta obowiązek wyznaczania miejsc przeznaczonych do ładowania pojazdów. Samochodów elektrycznych wciąż jest jednak w naszym mieście niewiele, więc miejsca te świecą pustkami.

więcej

Nie są meblami, odzyskują życie. PaTION, który zaczynał skromnie, to dziś ośrodek z dużym zapleczem i ofertą

Uruchomienie ośrodka przy Śliwki to zasługa ludzi zaangażowanych, którzy poświęcili się sprawie. Przez pierwsze dwa lata sami, niemal codziennie, pracowali na budowie. Bo budynek był w fatalnym stanie i trzeba było go gruntownie wyremontować. Karolina Kropornicka, szefowa Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM Sezam, bardzo dobrze pamięta i tamtą decyzję, i tamtą energię.

więcej

Przeprowadzka Targu na Lipowej już wkrótce

Jak informuje MZUK, jesienią rozpocznie się modernizacja targowiska miejskiego przy ul. Lipowej. Na czas jej trwania, czyli ok. 14 miesięcy, sprzedawcy i kupujący będą musieli przenieść się w nowe miejsce.

więcej