Wyprawa zakończona sukcesem. Dzieci dojechały na rowerach z Gliwic nad morze

Choć niektórzy powątpiewali, udało się. Ośmioro śmiałków w wieku od 7 do 14 lat, uczniów szkoły podstawowej w Sośnicy, dojechało, wyłącznie na rowerach, nad morze. Cel był charytatywny. Dzieci wróciły już do domów, a my spotkaliśmy się z nimi i ich opiekunką.   
                                 
8 więcej

Hirschvogel: firma zorientowana na ludzi

Rodzinna atmosfera i rzadko spotykany zakres świadczeń pracowniczych. Prywatne ubezpieczenia zdrowotne, premie, bony, nagrody, karty, upominki, kursy językowe i komputerowe, integracyjne imprezy i wyjazdy sportowe. Jest taka firma w Gliwicach, która, prócz budowania marki i wypracowywania zysku, stawia też, a może przede wszystkim, na ludzi i ich rozwój. Teraz i ty możesz do nich dołączyć. W związku z dynamicznym rozwojem w Hirschvogel Components Poland sp. z o.o. właśnie rozpoczęła się rekrutacja.1 więcej

Bezpłatne zajęcia w ramach Akademii III Wieku

Osoby po 50. roku życia mogą się już zapisywać na letnią edycję zajęć z warsztatów terapii manualnej, informatyki, kosmetyki oraz florystyki i bukieciarstwa. Wszystko w szkole TEB Edukacja w Gliwicach. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się popołudniami i w ich ramach prowadzona jest dodatkowo nauka języka angielskiego. 
więcej

CH Forum żyje piłką. Mistrzowski piątek i strefa kibica

Cały świat żyje piłką nożną, CH Forum także. I zaprasza na futbolowy piątek (22 czerwca). Będzie okazja zdobyć którąś ze 120 oryginalnych piłek z autografami byłych lub obecnych kadrowiczów (Piszczka, Kosowskiego, Wilczka i Fabiańskiego), a przy okazji pomóc gliwickiemu Hospicjum. Dla tych, którzy marzą o piłkarskiej karierze, atrakcją będą pokazowe treningi. Poprowadzą je szkoleniowcy z 4 klubów i akademii piłkarskich. W CH Forum przebieg mundialu kibice mogą śledzić w dedykowanej im strefie.

więcej

Mieszkańcy ul. Częstochowskiej wnioskują o zmiany. Pas zieleni zamiast toru wyścigowego

Sto trzy kolizje i trzy wypadki. To bilans zdarzeń drogowych na ul. Częstochowskiej w ostatnich pięciu latach. Mieszkańcy nie czują się tam bezpiecznie i wnioskują o zmiany. Proponują wyłączyć środkowy pas ruchu (są tam trzy) i przez to spowolnić ruch samochodów. Wyłączona nitka stałaby się pasem zieleni i naturalnym azylem na przejściu dla pieszych.

4 więcej