GIK Górnośląska Impreza Komiksowa

1.10.2022, Gliwice, CKS Mrowisko ul. Pszczyńska 85, godz. 10:00 – 18:00.

Wystawa i wernisaż: Stacja Artystyczna Rynek, Gliwice, Rynek 4-5, godz. 18:30 – 21:00.

więcej

Panele fotowoltaiczne dostarczą energii dzieciom z domu dziecka

Ceny prądu szybują, dlatego każda inwestycja w niezależne od zewnętrznych dostawców, odnawialne źródła energii jest niezwykle cenna. Jej waga jeszcze wzrasta, jeśli możliwość korzystania z OZE podarowana jest dzieciom przez prywatną firmę. Taki dar otrzymały właśnie dzieci z Domu Dziecka nr 1, przy ul. Toszeckiej 25.

więcej

Z cyklu Tacy sami. Mama

Gdy dowiedziałam się, że Szymek ma autyzm, poczułam ulgę. Tak, również dlatego, że wreszcie wiedziałam co jest mojemu synkowi i mogłam mu pomóc. Ale przede wszystkim odetchnęłam, że to nie moja wina. Bo rad od tych, którzy oceniali mnie i mówili, że coś robię źle, słyszałam aż nadto.

więcej

Jak „wycisnąć” prąd z człowieka? Nastolatek z Gliwic ma pomysł

Nikodem Ciomcia wyraźnie pamięta dzień, kiedy po raz pierwszy zadał sobie pytanie, czy ciało człowieka może produkować energię. Miał wtedy 13 lat, a na ekranie telewizora leciał program Galileo, którego prowadzący rozważał podobne kwestie. Minęło kilka lat, dziś licealista z V LO, inspirowany przez nauczycielkę fizyki, tworzy prototyp odzieży, przy pomocy której będzie można naładować smartphona.

więcej

Czy betonowe donice na Zwycięstwa to dobry pomysł?

Na części ulicy, między ul. Dubois a Bohaterów Getta Warszawskiego, już pojawiły się donice, docelowo ma być ich osiemnaście. Taka aranżacja spotkała się z krytyką mieszkańców i rozbudziła (ponownie) dyskusję o  zmianach na prestiżowej ulicy Gliwic.

1 więcej