Jaki napęd do samochodu będzie najlepszy?

Samochód z tradycyjnym napędem spalinowym? A może nowoczesny samochód elektryczny? Który wybór będzie lepszy? Czy złotym środkiem może okazać się hybryda? Takie pytania bardzo często padają z ust osób, które stają przed trudnym wyborem nowego samochodu. Propozycji na rynku motoryzacyjnym jest tak dużo, że faktycznie można mieć problem z podjęciem odpowiedniej decyzji.

więcej

Amazon otwiera w Gliwicach największe w Polsce centrum logistyczne. Oferuje tysiąc miejsc pracy

W kwietniu amerykański Amazon - największy sklep internetowy na świecie - uruchomi w Gliwicach ósme w Polsce i trzecie na Śląsku centrum logistyki e-commerce. Firma chce zatrudnić ponad tysiąc osób, odpowiedzialnych za realizację zamówień klientów na produkty o małej i średniej wielkości, m.in. książki, elektronikę i przedmioty codziennego użytku. Ruszyła właśnie rekrutacja.
więcej

Mała pisarka ze Śląska zdradza jak powstała jej książka

Oliwia Turek-Jordan to 8- latka ze Śląska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 12 w Tarnowskich Górach, która już niebawem będzie świętować premierę swojej książki. W krótkiej rozmowie zdradza nam, jak powstała jej publikacja i skąd wziął się pomysł.
więcej

MAŁY PROCENT – WIELKIE WSPARCIE

Coraz więcej osób przekazuje swój 1% podatku na rzecz organizacji społecznych. W Gliwicach znajdziemy organizacje zajmujące się: kulturą, pomocą społeczną, edukacją, technologią czy działaniami na rzecz osób niepełnosprawnych. Ponad 50 z nich posiada status organizacji pożytku publicznego, który pozwala im otrzymywać 1% podatku od nas, podatników. Pamiętajmy, że przekazując 1% podatku w prosty, nic nas niekosztujący sposób, możemy pomagać innym.
więcej