Warto walczyć o Wilcze Doły. Urzędnicy pod presją społeczników

Z powietrza, ziemi, na banerach, fotografiach, w prezentacjach, dokumentach, dyskusjach publicznych i prywatnych. Wilcze Doły i budowa gigantycznego suchego zbiornika retencyjnego nie schodzą z ust mieszkańców. Coraz więcej osób wspiera grupę społeczników zaangażowanych w walkę o zmianę projektu i uratowanie tego cennego przyrodniczo obszaru. Dlatego ci ostatni nie opuszczają gardy. 
więcej

Nuta orientu w sercu Śląska

Etnobazar to niesamowite miejsce na mapie Gliwic. Orientalne smaki kuchni z całego świata, kawy, yerba, naturalne kosmetyki i rękodzieło z najdalszych zakątków globu. 
więcej

Marzysz o własnym domu z ogrodem? Zarezerwuj go 4 lub 5 lipca!

Dom100eu jako deweloper działa na terenie Śląska od 2012 roku. Firma posiada bogate doświadczenie w realizacji inwestycji obejmujących różnorodne nieruchomości mieszkalne. Aktualnie w Gliwicach oraz w miastach ościennych Dom100eu prowadzi kilka inwestycji, a kolejne są na etapie przygotowania.
więcej

Mundurowi robią pompki dla chorych dzieci

Foto: Michał Buksa
Byli już policjanci, byli strażacy, strażnicy więzienni i miejscy. Mundurowi z naszego miasta przyjęli wyzwania kolegów podobnych formacji i wykonywali proste ćwiczenia, by nagłośnić zbiórki pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Przy okazji sami na tę pomoc się zrzucali. 
więcej