Nowa aleja dla gliwiczan

W Gliwicach może powstać nowa atrakcyjna aleja dla pieszych i rowerzystów. Ma połączyć ulice Nowy Świat i Toruńską. Właśnie ogłoszono konkurs na koncepcję architektoniczną. Miasto czeka na ciekawe pomysły.
więcej

Nie wyrzucaj, może komuś się przyda

Masz zbędne meble, zabawki, książki, sprzęt sportowy lub inne przedmioty, które mogą się jeszcze komuś przydać? Nie wyrzucaj ich, ale przywieź na ul. Rybnicką 199B, gdzie działa punkt Drugie Życie Rzeczy. 
więcej

Sposób na gładką skórę - depilacja woskiem czy laserem?

Jeszcze do niedawna depilacja woskiem uważana była za jedną z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jednak zmieniło się to wraz z pojawieniem się rewolucyjnej depilacji laserowej. Czy warto wciąż korzystać z depilacji woskiem? Czym różnią się te dwie metody? 

1 więcej

Przed nami Innowator Śląska

Już po raz trzynasty Górnośląski Akcelerator Przedsiębiorczości Rynkowej w ramach projektu Enterprise Europe Network zaprasza na uroczystą Galę Rozdania Nagród w konkursie Innowator Śląska, która odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 października, w Arenie Gliwice. 
więcej

Skuteczny trening

Często mówi się o bardzo innowacyjnych programach treningowych, a jednym z popularniejszych rozwiązań są na pewno ćwiczenia pilates. To różnorodne aktywności ruchowe, które w ostatnich latach bardzo zyskały na powszechności.
więcej

Kopalnia przyjmuje, kopalnia fedruje

-Żeby wszystko się spinało, a kopalnia osiągnęła zysk oraz próg wydobycia, potrzeba jeszcze około 100 osób - mówią związkowcy WZZ Sierpień 80 kopalni Sośnica.
Brakuje ludzi, są przestoje. To niebezpieczna sytuacja. Jednych przerzucą z przodków do ścian, tych ze ścian gdzie indziej. Jeżeli nie będzie odpowiedniej liczby pracowników łatwo o wypadek, bo tam gdzie ma robić czterech, robi dwóch.
Ze Zdzisławem Bredlakiem, przewodniczącym Komisji Zakładowej WZZ Sierpień 80 kopalni Sośnica, rozmawia Małgorzata Lichecka.
1 więcej

Gliwice: miasto żywe

Od początku prac nad przygotowywaniem Strategii Gliwice 2040 gazeta włączyła się aktywnie w ten proces prezentując różnorodne opinie mieszkańców i mieszkanek związane z ich wizją miasta. 
1 więcej