Mikołaj w Gliwicach, zaczynamy Jarmark!

Byliście grzeczni? Mamy nadzieję, że tak, bo gościem specjalnym Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 5 grudnia będzie sam Święty Mikołaj. Poza tym Miasto Gliwice ma dla was: odjazdową wiedeńską karuzelę w stylu retro, stoiska z pięknym rękodziełem i bożonarodzeniowe przysmaki. Zapraszamy na Rynek aż do końca Świąt Bożego Narodzenia!

2 więcej

Mniej pieniędzy w kasie, ale Gliwice dopięły budżet

Nasze dochody są ograniczane, wartość pieniędzy spada, stać nas na mniej, bo wszystko drożeje, ale dobrze gospodarowaliśmy majątkiem przez wiele lat i w tym trudnym czasie jesteśmy w stanie sobie finansowo poradzić – tak w uproszczeniu przedstawia się obecnie sytuacja w Gliwicach. Dopięty został projekt budżetu na 2022 rok.

1 więcej

Rak trzustki z mniejszym bólem

Gliwicki ośrodek, jako jedyny ośrodek medyczny w Polsce i pierwszy w Europie, uczestniczy w badaniu klinicznym polegającym na leczeniu bólu u chorych na raka trzustki metodą radiochirurgicznej ablacji splotu trzewnego.

3 więcej

Wybraliście patrona „Ławeczki znanych gliwiczan”!

Finał akcji obywatelskiej zainicjowanej przez ”Nowiny Gliwickie”. Wiemy już kto będzie patronem pierwszej ławeczki. Głosowanie, przez stronę internetową, trwało miesiąc – od 28 października do 29 listopada. W sumie oddali Państwo 17 157 głosów.

1 więcej

Polityczne spięcie

Prezydent Gliwic, Adam Neumann, wysłał list otwarty do szefa Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, w którym w mocnych słowach krytykuje nie tylko rządowy program Polski Ład, ale również postawę części gliwickich radnych PO. Na list natychmiast zareagowali wywołani do tablicy lokalni politycy.

3 więcej