Drogi smartfon? Możesz go ubezpieczyć!

Za pomocą smartfonu jesteśmy w stanie załatwić coraz więcej spraw. To już nie tylko telefon z dużym wyświetlaczem do przeglądania zdjęć – możliwości techniczne urządzeń rosną, niestety ich ceny również. Jak zabezpieczyć się przed utratą kosztownego sprzętu?
1 więcej

Skuteczne zarządzanie procesami w firmie

Oczekując konsekwentnej realizacji założonych strategii, wzrostu przychodów firmy, a także szybkiego rozwiązywania problemów, które pojawiają się w każdej branży, należy profesjonalnie podejść do tematu, czyli skorzystać z możliwości uczestniczenia w szkoleniach, dzięki którym cały proces zarządzania firmą będzie i łatwiejszy i będzie niósł za sobą zarówno korzyści finansowe, jak i rozwojowe.

więcej

Co powinien wiedzieć Polak wykupujący car insurance?

W Wielkiej Brytanii, podobnie jak w Polsce, każdy właściciel samochodu musi mieć wykupioną polisę ubezpieczeniową. Obowiązkowym ubezpieczeniem w UK jest polisa third part, będąca odpowiednikiem polskiego OC. Oprócz tego, dostępnych jest szereg dodatkowych ofert dla kierowców.


więcej

Ostatni dzwonek dla technika farmaceutycznego

Apteka to dla nas miejsce, gdzie nie tylko kupujemy przepisane na receptę leki, lecz także bardzo często zasięgamy porady i informacji, z zaufaniem kierujemy pytania do pracujących tam osób. Bez wątpienia apteki i ich pracownicy byli, są i będą nam potrzebni, warto więc pomyśleć o swojej przyszłości w tym zawodzie i już dziś zapisać się do szkoły policealnej - to ostatnia szansa na to, by zdobyć tytuł technika farmaceutycznego zaledwie w dwa lata!


więcej

Politechnika otwarła innowacyjne laboratorium - inteligentny dom, który pomaga starszym i niepełnosprawnym

40 metrów kwadratowych przestrzeni naszpikowanej elektroniką, której nie zobaczmy, a która bardzo dokładnie monitoruje wiele parametrów. Znajduje się w niej specjalistyczne łóżko, roboty i kilka paneli sterowania. Tak wygląda prototyp inteligentnego domu dla osoby starszej i niepełnosprawnej. Na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej otwarto właśnie innowacyjne  laboratorium.  
1 więcej

Stare dowody czekają na wymianę

Z końcem marca blisko 3,5 tys. mieszkańców naszego miasta straci ważność swoich dowodów osobistych. Do końca roku dokument powinno wymienić dalszych 4,5 tys. gliwiczan. A na wymianę wciąż czeka ponad 1,7 tys. dowodów, których ważność skończyła się w ubiegłym roku.
więcej