Złote indeksy dla najlepszych

32 tegorocznych maturzystów otrzymało indeksy Politechniki Ślaskiej. To laureaci drugiej edycji konkursu o złoty indeks. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek, 20 kwietnia, w sali senatu. Od października nagrodzeni uczniowie mogą rozpocząć studia na wybranym kierunku bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym.
więcej

Nauczyciele czekają na pieniądze z podwyżki

1 kwietnia weszło w życie rozporządzenie, które podnosi pensje nauczycieli. Większości gliwickich szkół nie przekazano jednak jeszcze obiecanych pieniędzy. Nie są w tym odosobnione. Na wypłatę podwyżek czekają nauczyciele w wielu miastach. Zwłoka to nie wina samorządów, ale minister edukacji, która podpisała rozporządzenie z opóźnieniem.
10 więcej

Muchy i smród atakują w Sośnicy. Prezydent wydał zgodę na składowanie odpadów przy cmentarzu

„Widok okropny. Odwiedzając groby zmarłych, widzimy góry śmieci za płotem”. „Na Związkowej strach otworzyć okno, bo zaraz muchy wlatują”. „Węglowa - okropny nalot much”. To tylko pierwsze z brzegu komentarze internautów pod kwietniowym wpisem gliwickiego radnego, Jana Pająka, na Facebooku: „Składowisko odpadów przy ul. Cmentarnej znowu komplikuje nam życie. Muchy i nieprzyjemny zapach pojawiły się ponownie”. 
26 więcej

Tańczyć każdy może, ale najlepiej pod okiem nauczyciela

Ruch to zdrowie, a jeśli jeszcze można z niego czerpać przyjemność, jest idealnym hobby. Dla wielu Polaków pasją jest taniec, którego atrakcyjność z roku na rok wzrasta. Za czasów największej popularności „Tańca z gwiazdami” czy „You can dance” powstały liczne szkoły taneczne, które szkoliły przyszłych zawodowych tancerzy.
więcej