Dzięki karnetowi wiesz pierwszy!

Już 21 stycznia rusza sprzedaż karnetów na II część sezonu oraz rundę finałową Lotto Ekstraklasy 2018/2019! Klub - chcąc docenić wiernych kibiców, którzy są razem z drużyną i wspierają piłkarzy swoim dopingiem - wprowadza dodatkowe udogodnienia dla posiadaczy karnetów.


więcej

Młodzi pod lupą

Od kilku dni z pierwszym zespołem trenuje pięciu młodych zawodników Piasta Gliwice. - Oceniam tych chłopaków pozytywnie. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka meczów z ich udziałem w drużynach rezerw i juniorów. Na końcowe wnioski jednak przyjdzie jeszcze czas. Wkrótce zapadnie decyzja, ilu z nich zakwalifikuje się na kolejne zgrupowanie - zdradza trener Fornalik.


więcej

Kadra Piasta na pierwszym zgrupowaniu

W poniedziałek, 14 stycznia piłkarze Piasta Gliwice wyjechali na zgrupowanie do Rybnika Kamienia, gdzie będą trenować do 18 stycznia. Na pierwszy zimowy obóz pojechało 29 zawodników.


więcej

Chętnie tu wracam

Debiut, pierwsza bramka w Ekstraklasie, tytuł króla strzelców, napastnika i najlepszego zawodnika sezonu. To tylko kilka wydarzeń budzących pozytywne wspomnienia Kamila Wilczka w Piaście Gliwice. Zawodnik, aktualnie grający w duńskim zespole Broendby Kopenhaga, w czasie swojego urlopu złożył wizytę na Stadionie Miejskim przy Okrzei 20.

więcej

Są powody do zadowolenia

Dwadzieścia kolejek minęło jak jeden dzień. Piłkarze Piasta Gliwice w bieżącej kampanii spisują się dobrze, a na pewno zdecydowanie lepiej niż miało to miejsce w poprzednim sezonie. Przygotowaliśmy podsumowanie dotychczasowego dorobku Niebiesko-Czerwonych z przedłużonej rundy jesiennej.


więcej

Niebiesko-Czerwoni wracają do gry!

Dziś, 9 stycznia piłkarze Piasta Gliwice wracają do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Drużyna ma szczegółowy plan przygotowań i podczas dwóch zgrupowań rozpoczyna szlifowanie formy do rundy wiosennej.


więcej

Zawodnicy Piasta odwiedzili sklep przy Okrzei 20!

Przed ostatnim meczem w 2018 r. w oficjalnym sklepie Piasta przy Stadionie Miejskim w Gliwicach dyżur pełnili Martin Konczkowski oraz Piotr Parzyszek. Wizyta zawodników Niebiesko-Czerwonych cieszyła się dużą popularnością wśród kibiców, którzy chętnie z piłkarzami rozmawiali i robili sobie z nimi zdjęcia. Sportowcy zaś rozdawali autografy. 


więcej

Zimowy plan przygotowań Piasta Gliwice

Po rozegraniu spotkania z Jagiellonią Białystok piłkarze Piasta Gliwice udali się na urlopy, a do treningów wrócą 9 stycznia. Podczas przygotowań do rundy wiosennej Niebiesko-Czerwoni wyjadą na dwa zgrupowania.


więcej

Liczby roku 2018

Podsumowaliśmy minione dwanaście miesięcy w wykonaniu Piasta. Po analizie meczów uzyskaliśmy kilka interesujących liczb. Jedne są doskonale znane, inne nieco mniej. Pod lupę wzięliśmy zawodników, mecze, bramki, asysty oraz kartki Niebiesko-Czerwonych w Lotto Ekstraklasie i Pucharze Polski.


więcej