GSF - inwazja mocy!

Nie sposób inaczej nazwać występu zespołu GSF Gliwice na parkiecie hali w Polkowicach jak pokaz futsalowej siły, skuteczności i dojrzałości.

więcej

Twierdza Gliwice zdobyta

Siatkarki AZS Gliwice przegrały w końcu przed własną publicznością i to dwukrotnie. W środę akademiczki uległy liderowi tabeli I ligi - Solnej Wieliczka 1:3 (23:25, 25:23, 16:25, 21:25), a w sobotę przegrały z wiceliderem Energetykiem Poznań 0:3 (16:25, 19:25, 20:25). Gospodynie do obu spotkań przystępowały bez kontuzjowanej Katarzyny Nadziałek, którą na rozegraniu zastąpiła Nikola Malczewska. 
  
więcej

Czarna sobota szczypiornistek Sośnicy

Kolejny mecz ligowy i kolejna porażka piłkarek ręcznych SPR Sośnica. Tym razem bardziej bolesna, bo odniesiona na własnym parkiecie z outsiderem I ligi - Otmętem Krapkowice. Drużyna z Opolszczyzny przez dziewięć ostatnich kolejek nie zdobyła nawet jednego punktu i nikt z obecnych na hali przy ul. Sikorskiego nie wierzył, że spotkanie może się zakończyć innym wynikiem niż triumfem gliwiczanek. Niestety...
     
więcej

Szachowe mikołajki

258 uczestników stanęło na starcie 17. Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla Dzieci. Uczestnicy rywalizowali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP 12) w Gliwicach. Przyjechali z czterech województw:  dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego i śląskiego. W turnieju startowali zawodnicy z Czech. Partie szachowe rozgrywane były tempem „15 minut na zawodnika”. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w czterech grupach wiekowych: 8, 10, 13 i 16 lat.

więcej

Wach: ona jest niesamowita

Znakomite wieści dla kibiców kicboxingu. Najpierw, o czym pisaliśmy, Szymon Wąs z KS Najemnik Gliwice startując w kategorii  full contact (-91 kg) wywalczył brązowy medal wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy. Jeszcze lepiej spisała się jego koleżanka klubowa Justyna Ciborska. 
    
więcej

Pojedynek "tanków", czyli emocje w hali Arena

Nie wiedziałem, czy pisać o gali boksu zawodowego, która 10 listopada odbyła się w hali Arena Gliwice, zaraz po jej zakończeniu, czy dać sobie czas na pewne przemyślenia i refleksje. Jak było, widzieli na żywo kibice obecni w hali - około ośmiu tysięcy osób. Z kolei 2,4 mln widzów zobaczyło galę w telewizji.
więcej

Medalowy wysyp pływaków

Ogromny sukces odnieśli gliwiccy mastersi na Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w Pływaniu Olsztyn 2018.
    
więcej

Gliwiczanka wicemistrzynią świata!

Dominika Kossakowska, wychowanka klubu pływackiego Sikret Gliwice, została wicemistrzynią świata w ratownictwie wodnym. Medal zdobyła w konkurencji pływackiej 200 metrów z przeszkodami na zawodach w australijskiej Adelajdzie. 

więcej

Judo Team Master Gliwice - z apetytem na sukcesy

Przyszedł czas na podsumowanie ostatnich bardzo pracowitych tygodni zawodników Klubu Sportowego Judo Team Masters Gliwice, którego głównym sponsorem jest firma Clever Solutions Krzysztof Tyczewski.

więcej