Piłka nożna: wyjechali w Bieszczady

Piast zakończył już współpracę z formą Adidas. W nowym sezonie gliwiczanie będą grać w strojach polskiej formy 4F. 
Fot. piast-gliwice.eu

Tydzień temu piłkarze Piasta wrócili z urlopów i rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Ten zacznie się w połowie lipca. Niebiesko-czerwoni przed poniedziałkowym wyjazdem na obóz do Arłamowa rozegrali w sobotę swój pierwszy sparing. Gliwiczanie łatwo ograli w Ustroniu tamtejszą IV-ligową Kuźnię 7:0.

więcej

Lekkoatletyka: mityng z klasą

Gwiazdą IV Grand Prix Gliwic był Karol Zalewski (z lewej), który zwyciężył w biegu na 400 m.

Bardzo mocną obsadę miało IV Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce. Gwiazdą mityngu był mistrz olimpijski z Tokio - Karol Zalewski, który zwyciężył na dystansie 400 metrów.

więcej

Sportowa Senioriada: worek medali

Rybnik gościł uczestników Sportowej Senioriady zorganizowanej przez „Fundację Elektrowni Rybnik”. W trzech grupach wiekowych wystartowało około 120 osób. Reprezentacja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Gliwic zdobyła 11 medali złotych, 6 medali srebrnych i 3 brązowe.

więcej

Piłka nożna: Piast wrócił do treningów

Fot. piast-gliwie.eu

Piłkarze Piasta Gliwice po trzytygodniowych urlopach wrócili do treningów. Na pierwszych zajęciach zabrakło Martina Konczkowskiego, który zdecydował się kontynuować karierę w Śląsku Wrocław. Czy należy się spodziewać innych zmian?

więcej

Mistrzowie Polski pobiegną w Gliwicach

Już po raz czwarty do Gliwic zawitają czołowi polscy przedstawiciele „królowej sportu", by wziąć udział w czwartej edycji Grand Prix Gliwic w lekkiej atletyce. Mityng ten zostanie rozegrany 19 czerwca na stadionie położonym przy ul Syriusza. Organizatorzy przewidują, że w zawodach weźmie udział około 170 zawodniczek i zawodników. Wiadomo już, że w zawodach wystartuje cała plejada medalistów z ostatnich mistrzostw Polski, które odbyły się między 9 a 11 czerwca br. w Suwałkach.

więcej