Na okres pandemii Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych proponuje: zbudujmy modele kartonówek

GSML proponuje ciekawe zajęcia dla przebywających w domach dorosłych i dzieci. Przygotowało ofertę polegającą na przesłaniu chętnym, drogą elektroniczną, planu modelu kartonowego wraz ze szczegółowym opisem jego budowy oraz sposobem oblatania. Po otrzymaniu planu schemat można wydrukować na drukarce i wraz z dziadkami lub rodzicami model taki zbudować i oblatać w domu lub podczas bezpiecznego wyjścia do parku czy na łąkę. Nie potrzeba ani instruktorów, ani wychodzenia do modelarni. 

więcej

Piłkarz – legenda zwolniony z Piasta. Pożegnano go bez słowa

W minionym tygodniu media obiegła informacja, że klub mistrza Polski pozbywa się wielu pracowników administracji. W tym legendy, Jarosława Kaszowskiego, zawodnika, który przy Okrzei rozegrał 342 mecze, od B-klasy do ekstraklasy. Zwolniony ma żal, że pożegnano go bez słowa, a Zbigniew Kałuża, akcjonariusz Piasta Gliwice SA, w liście otwartym sugeruje, że piłkarz wykorzystywał pracę do swoich interesów.
4 więcej

Piłka nożna: Martin Konczkowski trenuje w… ogródku

Foto: piast-gliwice.eu
Z powodu pandemii piłkarze Piasta wspólnie nie trenują. Zawodnicy muszą być jednak „pod parą”, bo przecież w końcu wrócą na boiska. Sztab szkoleniowy dał więc swoim podopiecznym wytyczne, co mają teraz robić.
więcej

Futsal: grad bramek i sportowe emocje w Bielsku-Białej

Foto: bts.rekord.com.pl
Skończyła się pucharowa przygoda beniaminka Futsal Ekstraklasy GSF Gliwice. W ćwierćfinale Pucharu Polski nasz zespół przegrał w Bielsku-Białej z obrońcą pucharu, aktualnym mistrzem Polski i liderem tabeli – Rekordem, 5:11. 
więcej

Piłka nożna: Piast poza Pucharem Polski

Foto: piast-gliwice.eu
Lechia po raz czwarty w tym sezonie ograła Piasta. Tym razem gdańszczanie okazali się lepsi w meczu, którego stawką był awans do półfinału Pucharu Polski. W poprzednią środę wygrali u siebie 2: 1. Bramkę dla drużyny z Okrzei zdobył Kristopher Vida. 
więcej

Siatkówka: ważna wygrana AZS-u

Foto: Jerzy Wojtuszek
Po bardzo ciekawym i do końca trzymającym w napięciu meczu siatkarki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice pokonały na wyjeździe Energetyka Poznań 3:2 (25:20, 19:25, 25:21, 14:25, 15:10). Dzięki temu zwycięstwu akademiczki wyprzedziły w tabeli Stal Mielec i w play off zagrają z Uni Opole.
więcej