Grad medali lekkoatletów Piasta

Magda Krawczyk wygrała bieg na 2 tys. m.
W czeskiej Ostrawie rozegrano  halowe mistrzostwa Śląska w lekkiej atletyce. Niestety, w naszym regionie nie ma odpowiedniego obiektu, aby tego typu zawody mogły się odbyć.
więcej

Dobry wyścig naszych kolarzy na przełaju w Falmirowicach

Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego w kolarskich przełajach rozegrano w minioną niedzielę w Falmirowicach. To jeden z ostatnich wyścigów sezonu zimowego w Polsce. Zawody odbyły się na malowniczej leśnej trasie, o dużym stopniu trudności.

więcej

Nycz czwarty w Pucharze Świata. Kolejny sukces zawodnika Piasta

Kapitalny występ zaliczyła szpadowa drużyna Polski  na zawodach Pucharu Świata. W składzie naszych walczył Mateusz Nycz z Gliwic. Szermierz Piasta, wspólnie z Mateuszem Antkiewiczem, Radosławem  Zawrotniakiem i Maciejem Bielecem, zajął na turnieju w Heidenheim czwarte miejsce. Startowało aż 37 drużyn.
 
więcej

Wygrana w drodze do ekstraklasy. GSF wygrywa w futsalowych derbach

Foto: Michał Duśko
To nie był mecz kolejki, to był prawdopodobnie mecz rundy i być może mecz decydujący o awansie do Futsal Ekstraklasy!  Przy wypełnionej w niedzielne popołudnie po brzegi hali "Jasna" lider I ligi futsalu - GSF Gliwice pokonał dotychczasowego wicelidera - Gwiazdę Ruda Śląska 6:3 (3:2), umacniając się na czele tabeli i robiąc milowy krok w kierunku futsalowej elity.

więcej

Michalak mistrzem Polski. Cztery medale szermierzy Piasta!

W miniony weekend w Radlinie odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szpadzie mężczyzn i kobiet. Szermierze Piasta Gliwice z dwudniowego turnieju wrócili z czterema medalami. Damian Michalak sięgnął po złoto, brąz wywalczyła Karolina Staszulonek, a na trzecim stopniu podium stanęły drużyna żeńska i męska. 

więcej