Dawid Mysiuk wicemistrzem Polski juniorów!

Dawidy Mysiak i jego trener Adam Śniegórski
W miniony weekend w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Fantastycznie na tej imprezie zaprezentował się Dawid Mysiuk, który wybiegał srebrny medal!


więcej

Świetny początek roku szermierzy Piasta

Dwa złote i jeden srebrny medal wywalczyli szermierze Piasta na Mistrzostwach Polski Juniorów w szpadzie, które odbyły się w miniony weekend w Piekarach Śląskich.
Na najwyższym stopniu podium stanęła szpadowa drużyna chłopców oraz Damian Michalak (na zdjęciu). Tytuł wicemistrzowski przypadł naszej żeńskiej drużynie.

więcej

Koniec kolarskich przełajów

W Koziegłowach rozegrano mistrzostwa Polski w kolarskich przełajach. Gospodarze przygotowali niezwykle trudną trasę oraz świetną oprawę imprezy. Zawodnicy, których naliczyliśmy grubo ponad pół tysiąca, postarali się z kolei o fantastyczne widowisko.
   
2 więcej

Niebiesko-czerwoni pozyskali nowych bramkarzy

Transferowa ofensywa Piasta rozpoczęła się od pozyskania nowych bramkarzy. Do drużyny dołączyli Słowak František Plach oraz grający ostatnio w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg Karol Dybowski. 
więcej

Piast wrócił do treningów. Są nowe twarze w drużynie

W poniedziałek wróciła do zajęć większa część piłkarzy gliwickiego Piasta. Za zgodą sztabu szkoleniowego – przedłużyli swoje urlopy Hebert, Vranjesz, Rugasevic, Barisic i Sedlar. Do zajęć mają wrócić najpóźniej 10 stycznia. W pierwszym dniu zawodnicy trenowali w hali przy ul. Jasnej.

więcej

Orkiestrowy turniej futsalu dziewcząt

Turniej futsalu dziewcząt na rzecz WOŚP rozegrany zostanie jutro (6 stycznia) w hali sportowej w Sośnicy. Imprezie patronują przewodniczący gliwickiej Rady Miasta Marek Pszonak oraz prezes Podokręgu Zabrze Ślaskiego Związku Piłki Nożnej  Jarosław Bryś.


więcej

GTK zostaje w Łabędziu

Do końca sezonu 2017/18 Polskiej Ligi Koszykówki GTK Gliwice swoje domowe spotkania będzie rozgrywać w Centrum Sportowo-Kulturalnym Łabędź. Wpływ na tą decyzję mają trwające prace przy wyposażaniu hali Gliwice i brak możliwości precyzyjnego terminu ich zakończenia.

1 więcej

78 razy na podium - podsumowanie sezonu Akademii Wspinaczki GTW.

Zakończył się wspinaczkowy sezon w 2017 r.  Zawodnicy akademii rywalizowali w Pucharze Polski, Pucharze Regionalnym i Pucharze Europy. Brali też udział  w zawodach towarzyskich (Crux Kids, Gliwice na Topie, Big Little Monkey), jak i zagranicznych (Morawski Puchar, Puchar Czech, Climbing Petzen Trophy). Stanęli aż 78 razy na podium!


więcej