Sośnica szczypiorniakiem stoi

Niedawno szeroko pisaliśmy o 75-leciu GKS Piast. Niewiele jednak osób wie, że równolatkiem największej organizacji sportowej w Gliwicach jest Sośnica. Dzielnicowy sport w tej części miasta pojawił się w kwietniu 1945 roku.
więcej

Piłka nożna: ucięli mu nogę, ale nie zabrali pasji

Czwartkowe lipcowe popołudnie. Boisko w Pilchowicach. Kilkunastu piłkarzy B-klasowej Victorii zaczyna trening. Pierwszy na murawie jest Marcin Polak, 26-letni szkoleniowiec pilchowickiej drużyny. Wysoki, postawny mężczyzna sprawnie rozstawia treningowe talerzyki. Nie przeszkadza mu, że porusza się o dwóch kulach. Pięć lat temu, podczas praktyki studenckiej, miał wypadek, w wyniku którego stracił prawą nogę i zmuszony był zakończyć dobrze zapowiadającą się piłkarską karierę.
więcej

Piłka nożna: Legia mistrzem Polski. Czy Piast zdobędzie wicemistrzostwo?

Foto piast-gliwice.eu
W rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy pozostała w zasadzie jedna niewiadoma: kto zdobędzie srebrny, a kto brązowy medal. Wiemy już, że mistrzem Polski jest warszawska Legia, a w walce o miejsca na podium zostały tylko dwa zespoły – Piast Gliwice i Lech Poznań. Oba solidarnie wygrali swoje ostatnie ligowe mecze i mają w dorobku tyle samo punktów. Batalia będzie się toczyła do samego końca, a finał już w najbliższą niedzielę, 19 lipca. 
więcej

Boks: mistrzostwa pod dyktando Gardy i GUKS Carbo

GUKS Carbo
W ubiegłym tygodniu w Sośnicowicach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska w boksie kadetów, juniorów i młodzieżowców. Świetnie spisali się młodzi pięściarze z naszego terenu. Czternaście medali zdobyli zawodnicy Gardy Gierałtowice, jedenaście GUKS Carbo Gliwice, trzy Concordii Knurów, jeden przypadł zawodnikowi Sokoła Gliwice. W mistrzostwach startowało 120 zawodników z 25 klubów.  
więcej

Niesłyszący piłkarze pod marką Piasta

Foto https://www.laczynaspilka.pl/
W nowym sezonie piłkarskich rozgrywek, organizowanych przez Polski Związek Sportu Niesłyszących, drużyny MIG Gliwice wystąpią pod nazwą MIG Piast Gliwice. To wynik porozumienia zawartego przez obydwa kluby. Tym samym powstał projekt MIG Piast Gliwice – Deaf Football.
więcej

Politechnika w blasku siatkarskiego złota

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci AZS Politechniki Śląskiej Gliwice na rozegranych w Dąbrowie Górniczej Akademickich Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej. Studentki i studenci z Gliwic nie mieli sobie równych! 
więcej