Przełajowy Puchar Polski

Tym razem specjaliści od zimowego ścigania spotkali się w Nowej Sarzynie i Kurowie. Zawodnicy Grupy Kolarskiej Gliwice odnotowali kilka bardzo dobrych wyników. W rywalizacji elity reprezentował nas Dawid Jona i przynajmniej w Nowej Sarzynie pojechał bardzo dobry wyścig, kończąc zmagania na czwartym miejscu. W Kurowie było nieco gorzej, ale szósta lokata też wstydu nie przynosi. 
więcej

Szachowe mikołajki

214 uczestników stanęło na starcie 18. Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Szachowego dla dzieci, a rywalizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Gliwicach.
więcej

Mikołaj odwiedził młodych piłkarzy

Foto: Antoni Witwicki
W pierwszy poniedziałek grudnia św. Mikołaj odwiedził młodych piłkarzy KS Brzezinka Gliwice. Była wspólna zabawa, poczęstunek i paczki. Impreza z udziałem ponad 80 dzieci i ich rodziców odbyła się w restauracji Chata Polaka. Przedsięwzięcie sfinansowali sponsorzy klubu: NGK Ceramics, Preinstal, Wolimpex, piekarnia Brzezinka, Bank Spółdzielczy w Gliwicach, firma UPT i restauracja Chata Polaka. 
więcej

Szczypiornistki walczyły, lecz przegrały

Foto: Kamil Widuch
Porażki we własnej hali można było uniknąć. Gliwiczanki rozegrały jedno z najlepszych w ostatnim okresie spotkań. Dobrze spisywała się defensywa – szczelnie i dokładnie przetrzymywała natarcie przeciwniczek, choć nie uchroniła się od kilku błędów. 

więcej

Siatkówka: AZS się postawił

Foto: Jerzy Wojtuszek
Znakomite widowisko zobaczyli kibice, którzy w późne sobotnie popołudnie pojawili się w hali przy ul. Kaszubskiej. W ramach 13. kolejki siatkarskiej I ligi kobiet AZS Politechniki Śląskiej Gliwice podejmował wicelidera tabeli – Energetyka Poznań.
więcej

Futsal: Piast i GSF z kompletem punktów

Foto: Michał Duśko
Futsaliści Piasta szybko odreagowali po porażce z FC Toruń. W minioną sobotę pokonali Red Dragons Pniewy 6: 3. Mecz wyjątkowo rozgrywano w hali przy ul. Jasnej – tam, gdzie zaczynała się przygoda niebiesko-czerwonych z futsalową ekstraklasą.
więcej