W edukacji rok pełen wyzwań

Kolejny rok edukacji rozpoczął się dużą ilością zmian i problemów, z którymi szkoły muszą sobie poradzić. Uczniowie klas czwartych mają otrzymać laptopy, naukę w średniej szkole rozpoczęły dwa roczniki, w siatce zajęć znalazł się nowy przedmiot, a nauczycieli brakuje. O tym, jak na poziomie miasta rozwiązywane są te kwestie, rozmawiamy z wiceprezydent Ewą Weber.

więcej

Sieć 5G na Politechnice Śląskiej

Politechnika Śląska jest pierwszą w Polsce uczelnią na której ruszyła wewnętrzna sieć kampusowa 5G. Wykorzystywana ona będzie przy tworzeniu i testowaniu najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu 4.0. 

więcej

Ścieżki tematyczne Europejskiego Miasta Nauki 2024. Politechnika zaangażowana w organizację

Zdrowie i jakość życia, klimat i środowisko, przemysły przyszłości, innowacje społeczne, dziedzictwo przemysłowe i kulturowe oraz kreacja i krytyka – to zagadnienia sześciu ścieżek tematycznych jakie będą poruszane w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki 2024. Tytuł ten w 2021 roku przyznano Katowicom. W organizację obchodów, oprócz Miasta Katowice, zaangażowanych jest sześć śląskich uczelni w tym Politechnika Śląska.

więcej

Politechnika Śląska w ważnym projekcie europejskim

Konsorcjum uczelni wchodzących w skład sojuszu EURECA-PRO otrzymało pozytywną ocenę wniosku projektowego HI-EURECA-PRO, złożonego w ramach konkursu w programie Horizon WIDERA. Projekt, w którym istotną rolę będzie pełnić Politechnika Śląska, zaplanowany jest na lata 2024-2027 i dotyczyć będzie innowacji związanych z dziedzictwem kulturowym, przemysłowym i górniczym.

więcej