Ponad pięćset aktywności, siedmiuset naukowców oraz osiem kampusów - tak w liczbach można podsumować Noc Naukowców w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024.
Ponad pięćset aktywności, siedmiuset naukowców oraz osiem kampusów - tak w liczbach można podsumować Noc Naukowców w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024.
Już w sobotę, 12 października, odbędzie się Noc Naukowców w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. Do tegorocznej edycji imprezy, organizowanej co roku przez Politechnikę Śląską, przyłączyło się sześć śląskich uczelni, zrzeszonych w Konsorcjum Akademickim Katowice – Miasto Nauki.
To już w osiemnasty Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2024, który w tym roku odbędzie się od 19 do20 września na Politechnice Śląskiej w Centrum Edukacyjno-Kongresowym w Gliwicach przy ul. Konarskiego 18b.
Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej zostało uhonorowane prestiżową nagrodą „Błękitne Skrzydła 2023”. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży lotniczej.
W piątej edycji konkursu o Nagrodę POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE w kategorii podcast lub audycja radiowa nominowano podcast Politechniki Śląskiej „Pogadajmy o nauce”.
Organizatorami wydarzenia są uczelnie Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki.
Agata Kołkowska, studentka Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej, na przełomie lipca i sierpnia wzięła udział w międzynarodowym projekcie „I. FAST – Challenge Based Innovation Accelerators to tackle healthcare challenges”, który był współfinansowany przez Unię Europejską.
Dr Karol Duda, absolwent Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej, otrzymał wyróżnienie w Międzynarodowej Nagrodzie im. Stefana Banacha za wybitną pracę doktorską w dziedzinie nauk matematycznych.
W tegorocznej edycji brało w nim udział ponad 60 zespołów.
Nowy nabytek Ośrodka Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej będzie najnowocześniejszym z pojazdów jakimi dysponował do tej pory. - Jest to samolot jednosilnikowy, tłokowy, certyfikowany do lotów według przyrządów. Takiego samolotu nam brakowało. Dwa lata temu zakupiliśmy Tecnama 2006, wielosilnikowego, do lotów IFR- powiedział podczas prezentacji pojazdu dr hab. inż. pil. Jarosław Kozuba, prof. PŚ, kierownik Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej - ATO POLSL.