Jakub Krysiuk zagrał w „Raporcie Pileckiego”

Nie jest tajemnicą, że Jakub Krysiuk młody knurowski aktor pojawia się od kilku już lat w różnych produkcjach filmowych i serialowych realizowanych w kraju. Zagrał już w kilkunastu produkcjach. A ta, o której teraz piszemy była wyjątkowa. Film „Raport Pileckiego”, bo o nim mowa, jest aktualnie wyświetlany w kinach. Historyczna produkcja o rotmistrzu Pileckim uznawana jest za najdroższą polską produkcją filmową.

więcej

Mieszkańcy z odsieczą po nowy wóz strażacki

Nowy, lekki wóz bojowy trafi do jednostki OSP Szczygłowice. To inicjatywa mieszkańców, którzy postanowili pomóc strażakom – ochotnikom i skutecznie zagłosowali w projekcie, który do 1 grudnia zostanie zrealizowany.

więcej

Pożar w Sośnicowicach. Potrzebna pomoc dla pogorzelców

OSP KSRG Sośnicowice

W pożarze, który w niedzielne popołudnie strawił domy przy ul. Granicznej w Sośnicowicach na szczęście nikt nie ucierpiał fizycznie. Niestety, pięcioosobowa rodzina straciła w nim wszystko. Gliwiczanie i mieszkańcy powiatu organizują dla nich pomoc.

9 więcej

Zabytki zyskają dawny blask

Gminy w powiecie gliwickim mają cenne zabytki, które cieszą oko. Jednak czas odciska piętno na historii. Dzięki dofinansowaniu będzie można o nie należycie zadbać.

więcej