W Rudzińcu nie ma czasu na nudę

W szkołach naszego regionu trwają ferie. Wielu uczniów nie wyjechało na wypoczynek. Niestety, pogoda na Śląsku nie sprzyja typowo zimowym zabawom. Tylko we wspomnieniach rodziców i starszej młodzieży zostają kuligi, jazda na łyżwach czy zjazdy „na byle czym” z każdej górki. Zatem w co się bawić w ten niezimowy czas?
więcej

Knurów: w miejsce niebezpiecznego skrzyżowania – rondo

To była największa ubiegłoroczna inwestycja drogowa powiatu gliwickiego – przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 924 (ul. Zwycięstwa) z ulicą Lignozy w Knurowie. Zrealizował ją wspólnie z województwem śląskim i Knurowem.
więcej

Pyskowice: Wiktor pierwszy!

Dwa urocze maluchy powitały świat w Nowy Rok. O Milence, urodzonej 1 stycznia o godz. 7.45 w szpitalu w Knurowie, napisaliśmy w ubiegłym numerze. Teraz czas przedstawić Wiktorka, który przyszedł na świat tego samego dnia o godz. 8.29 w Pyskowicach.
więcej

Pyskowice: wyszukiwarka pomoże odnaleźć groby bliskich

Dawno nie odwiedzałeś grobów bliskich? Czas zatarł pamięć? A może chcesz odwiedzić zmarłych znajomych, ale nie znasz dokładnego miejsca ich pochówku na cmentarzu? Teraz w zlokalizowaniu mogił na pyskowickiej nekropolii komunalnej pomoże specjalna wyszukiwarka.
więcej

Pyskowice: miasto kupiło auto do transportu niepełnosprawnych

Wygląda niczym półciężarówka, ma dziewięć miejsc, pomieści też dwa wózki inwalidzkie. Przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych renault trafic trafił na wyposażenie OPS. Posłuży pracownikom ośrodka oraz osobom korzystającym z jego pomocy.
więcej

Budżet powiatu gliwickiego na 2020 rok

Dochody w wysokości 91,1 mln zł i ponad 9 mln większe wydatki (99,5) to główne założenia budżetu powiatu gliwickiego na rok bieżący. Planowany deficyt w kwocie 8,3 mln zł zostanie pokryty nadwyżką z lat ubiegłych oraz pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 
więcej

Pyskowice: ponad pół wieku razem

Pyskowicki ratusz był miejscem wyjątkowej uroczystości. Tego samego grudniowego dnia w sali ślubów spotkały się pary małżeńskie świętujące niecodzienne rocznice. W 2019 roku złote gody (50 lat) obchodziło 18 par, zaś trzy – diamentowe (60 lat).
więcej