Dziki Zachód w Bargłówce. Jazda western i rodeo

Barrel racing, pole bending, western pleasure, western horsemanship, trail... Dla przeciętnego zjadacza chleba te określenia niewiele znaczą. Dla dwóch sześćdziesięciolatków Marka Czerwińskiego i Zbigniewa Sadowskiego to całe życie. Obaj w ośrodku jeździeckim w  Bargłówce (gmina Sośnicowice) prowadzą stowarzyszenie sportowe, które wychowuje kolejne pokolenia zawodniczek i zawodników w jeździe konnej western i rodeo.
   
więcej

Kozłów moja miłość. Historyczna pasja pani Moniki

Co zamieszkuje Fazanicę? Dlaczego dęby Starydrogi wyprowadzają wędrowca w pole? Odpowiedź na te i inne pytania zna emerytowana nauczycielka i pasjonat historii Kozłowa w gminie Sośnicowice, 63-letnia Monika Sendal.

więcej

Kąpielisko z Knurowa z pierwszym miejscem w konkursie

Wyremontowane kąpielisko Leśne Zacisze w Knurowie zdobyło wyjątkowe wyróżnienie. Odnowiony kosztem 10 mln zł obiekt zajął pierwsze miejsce w konkursie Inwestycje Roku 2016 w kategorii „Obiekty sportu, rekreacji i wypoczynku”.
więcej

Pyskowice: przybywa miejsc w żłobkach

Miasto kontynuuje projekt rozwijania opieki nad najmłodszymi. W ramach rządowego programu Maluch+ w żłobku miejskim pojawią się cztery nowe miejsca, a 17 już powstałych za resortowe pieniądze zostanie utrzymanych.
więcej

Knurów: powstanie druga hala sportowa

Dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy lubią zdrowy styl życia. W mieście pojawi się nowe miejsce do kształtowania tężyzny fizycznej. Druga już hala sportowa powstanie w rejonie ulicy Ułanów i alei Lipowej.
więcej

Armia wzywa mieszkańców naszego powiatu

1 lutego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla osób z powiatu gliwickiego. Największą liczbę wezwań wysłano do mężczyzn urodzonych w 1999 roku. Postępowanie potrwa do 28 lutego. 
więcej