Sośnicowice. Więcej pytań niż odpowiedzi.

Krzyże są wyznacznikiem ilości osób, które zginęły na feralnym odcinku Raciborskiej.
Temat fotoradaru, który miałby stanąć przy ulicy Raciborskiej w Sośnicowicach, ciągle nie daje spokoju i wraca niczym bumerang. Jednak czy jest szansa na jakąkolwiek zmianę? 
1 więcej

Wyróżniono honorowych krwiodawców z Knurowa

Fot. Andrzej Sługocki
Honorowi Dawcy Krwi PCK im. dr. Floriana Ogana w Knurowie bezinteresownie oddają swoją krew, dzięki czemu uratowali już setki istnień ludzkich. W piątek, 9 lipca br. w sali sesyjnej miejskiego ratusza wręczono odznaczenia szczególnie zasłużonym członkom tej działającej już ponad 30 lat organizacji.
więcej

Wizyta wojewody w powiecie gliwickim

Przegląd inwestycji i przedsięwzięć realizowanych w gminach powiatu gliwickiego przy rządowym wsparciu – taki był cel wizyty wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka w naszym powiecie 6 lipca. Zwieńczyło ją podpisanie umów na kolejne zadania o wielomilionowej wartości.
więcej

Alfred Wilczek to najstarszy stażem sołtys powiatu gliwickiego

Alfred Wilczek jest sołtysem od 30 lat.
Sołtysi. W całym kraju jest ich ponad czterdzieści tysięcy. W powiecie gliwickim 63. Podobno byli już w Polsce w XIII wieku. Przetrwali Piastów, Jagiellonów, państwo Krzyżackie, Andegawenów, Wazów, królów elekcyjnych, państwo rozbiorowe i PRL. W powiecie gliwickim jest człowiek, który jest sołtysem już 30 lat! To prawdziwy ewenement nie tylko w skali lokalnej.
więcej