To nie będą dobre żniwa. Kiepskie przewidywania przed zbiorami

Lato to dla jednych czas odpoczynku, dla innych okres ciężkiej pracy. Rozpoczynają się żniwa w naszym powiecie. Rolnicy mówią, że zbiory zależą od dwóch czynników: pogody oraz profesjonalizmu i zaangażowania człowieka. W tym roku natura nie była łaskawa. Plony będą najpewniej słabsze od ubiegłorocznych.
 
1 więcej

W Knurowie będą nowe mieszkania

Od lewej wiceprezes firmy Budmex Władysław Sejud, prezes Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach Franciszek Paśmionka i prezydent Knurowa Adam Rams.
Dwa czterokondygnacyjne podpiwniczone budynki wielorodzinne, w których znajdą się 34 dwu- i trzypokojowe mieszkania pod wynajem powstaną przy ul. Dworcowej w Knurowie. Inwestor, Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach, planuje oddanie ich do użytku w drugiej połowie 2020 r. Wykonawca robót to firma Budmex.

więcej

Dni Toszka 2019. Dyskotekowo i koncertowo

Przez nami Dni Toszka. Święto miasta, na które zapraszają burmistrz i dyrektor Centrum Kultury Zamek w Toszku, zaplanowano na koniec tego tygodnia. Dyskotekowo będzie w sobotę, a koncertowo - w niedzielę. 

więcej

Zagraniczne sukcesy muzyków ze Świbia

Znana i lubiana Blaskapelle ze Świbia, wraz z mażoretkami z zespołu Kaprys z Branic, wystąpiła w Parlamencie Europejskim podczas kilkudniowego tournee po Europie. Pod wielkim wrażeniem ich występu byli europosłowie, urzędnicy i przechodnie. 

więcej

Wójt gminy Rudziniec z absolutorium

Pod koniec maja w Rudzińcu odbyła się szczególna sesja rady. Pierwszy raz, zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie, przeprowadzono debatę nad raportem o stanie gminy. W imieniu mieszkańców radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania wójtowi Krzysztofowi Obrzutowi. Podjęto uchwałę o udzieleniu mu absolutorium za ubiegły rok. 

więcej

Biegnąc, wspominali ks. Damrota

Jak co roku biegiem uczczono pamięć księdza Konstantego Damrota – związanego z Pilchowicami duchownego, nauczyciela, pisarza i poety. IX bieg uliczny jego imienia odbył się 1 czerwca w Pilchowicach. 

więcej