Pilchowice: aktor prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci i seniorów

Mimo stosunkowo młodego wieku ma spory dorobek artystyczny. Tenor, aktor scen muzycznych, dyrektor teatru. Tomasz Białek traktuje swoją pracę jak pasję i dzieli się nią z innymi. W gminie Pilchowice, gdzie mieszka, prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i seniorów.  

więcej

Pyskowice: place zabaw w lepszym świetle

W ogródku jordanowskim przy ul. Strzelców Bytomskich oraz siłowni plenerowej na placu dożynkowym pojawiło się nowe oświetlenie. Lampy nie tylko wpłynęły na komfort korzystania z miejsc, ale są również przykładem nowoczesnych rozwiązań.
więcej

Kolejne ulice Knurowa z nowym oświetleniem

Szpitalna i 26 Stycznia to kolejne ulice, na których powstało nowe oświetlenie. Zamontowanie 68 słupów i 112 opraw ledowych kosztowało blisko 475 tys. zł. Wydatek powinien szybko się zwrócić, bo nowe oprawy są o wiele tańsze w eksploatacji. A oszczędności na zużyciu energii to również mniej spalin w powietrzu.
więcej

Knurowskie kino Scena Kultura przeszło metamorfozę

Kino Scena Kultura jest jedyną tego typu placówką w mieście. Obiekt służy nie tylko kinomanom. To miejsce spotkań miłośników innych dziedzin sztuki i różnych wydarzeń. Centrum kultury zyskało w ostatnich latach odpowiedni do swej roli wygląd. Zwieńczeniem metamorfozy jest nowa elewacja. 
więcej

Sośnicowice: odpust z procesją

W każdą ostatnią niedzielę lipca parafia w Sośnicowicach czci swojego patrona, świętego Jakuba, a mieszkańcy idą ulicami w procesji. Zwyczaj zapoczątkowano po wojnie, kiedy to katolicy z wiosek wokół Sośnicowic zmierzali na mszę, niosąc figury świętych. 
więcej