Toszek: dom pielgrzyma w dawnym „składziku”

Nie wszyscy z pewnością wiedzą, że przez Toszek prowadzi droga św. Jakuba. Nie jest to tajemnicą dla pątników, którzy odwiedzają miasteczko w drodze do celu pielgrzymki. Teraz będą mieli gdzie przenocować. A wypocząć warto, bo mają jeszcze przed sobą… ponad 3,5 tys. kilometrów!
więcej

Pyskowice: Carpe Diem, legenda wróciła

foto: Marcin Witkowski
Po dłuższej nieobecności na scenę wraca Młodzieżowy Teatr Carpe Diem. Spektakle spod tego szyldu zawsze nosiły pieczątkę najwyższej jakości, były wyczekiwane przez publiczność i przyjmowane z aplauzem. Nie inaczej było z premierowym przedstawieniem po przerwie – „Tęsknota Cafe”.
więcej

Impreza na plaży? Rudziniec ma pomysł, walczy w internecie

foto: archiwum
Siatkówka plażowa połączona z imprezą muzyczną nad brzegiem urokliwego jeziora w wakacyjny weekend? Brzmi nieźle. I pewnie takie samo zrobi wrażenie. Wydarzenie nad zbiornikiem Pławniowice potrzebuje jednak środków na realizację, a te - pomocy internautów. Chcesz się zabawić? Oddaj swój głos.
więcej

Zielona energia ze Śląska?

Trwają prace nad powołaniem Związku Powiatowo-Gminnego „Śląska Energia”. Koordynatorem jest powiat gliwicki we współpracy z pięcioma zainteresowanymi powiatami.

więcej

Sośnicowice: nowa Wiejska powstanie za 3,3 mln zł

Smolnica ul. Wiejska. 
foto: google maps
Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach ogłosił przetarg na przebudowę ulicy Wiejskiej w Smolnicy w gminie Sośnicowice. Do końca drugiego kwartału przyszłego roku powstać ma całkowicie nowa droga, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi.
więcej

Knurów: szkolna ekspedycja – przez Knurów do gwiazd

Członkowie Koła Naukowego Elektroniki i Informatyki w Knurowie zakwalifikowali się do polskiej edycji międzynarodowego konkursu CanSat 2019-2020, organizowanego przez Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO. Jest to projekt edukacyjny Europejskiej Agencji Kosmicznej i firmy Boeing.
więcej

Pyskowice: Zielona Planeta w „Konopnickiej”

Jest kolorowa, bogato wyposażona, przykuwająca uwagę, m.in. barwnymi modelami planet pod sufitem. Zespół Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach może pochwalić się nowoczesną salą nauk o Ziemi. Tak zwana zielona pracownia powstała dzięki Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
więcej