Sośnicowice: czas na zmiany!

Fot. Michał Buksa
Urząd Miejski w Sośnicowicach stawia na przemianę. Modernizacji ulegnie strona internetowa, jednak w dużej mierze zmiany będą dotyczyć nowego logotypu miasta. 
1 więcej

Czy czeski święty będzie patronem Toszka?

Kilka tygodni temu ukazała się książka prezentująca życie, kult i wizerunki św. Jana Nepomucena. To jeden z najbardziej popularnych świętych, którego figury znajdują się w wielu miejscowościach na terenie Gliwic, powiatu gliwickiego i nie tylko. Napisał ją Piotr Kunce, zastępca burmistrza Toszka
3 więcej

Rudno: naszym celem jest nieść uśmiech

Fot. Unikum
Niewielka wieś Rudno w gminie Rudziniec. Tutaj przez lata mieszkały Daria i Sonia. Dzisiaj mają niewiele ponad 30 lat i spory bagaż doświadczeń, związanych przede wszystkim z chorobą  i śmiercią ich mamy - Gizeli Urbanek. Los zabrał im ukochaną osobę, lecz jej pamięć wciąż żyje. 
więcej

Sośnicowice: mikołajkowa akcja Fundacji UNIKUM

Fot. Fundacja Unikum
Najpierw był spontaniczny pomysł, następnie szybka zbiórka darów, która trwała niespełna dwa tygodnie, a na koniec pakowanie prezentów przez wolontariuszy, by 6 grudnia mikołajkowe paczki zostały dostarczone do mieszkanek Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach. To wszystko za sprawą Fundacji UNIKUM.
więcej

Sośnicowice: lustereczko, powiedz przecie…

Czytelnik pisze, my sprawdzamy.
Mieszkańcy ulicy Raciborskiej w Sośnicowicach na nudę narzekać nie mogą, jednak na brak bezpieczeństwa już tak. A to wszystko za sprawą kierowcy, który uderzył w lustro drogowe, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.
1 więcej