Ojcowie Niepodległości w Nadleśnictwie Rudziniec

Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec zaprasza na wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej „Ojcowie Niepodległości”, którą od 28 września do 17 października będzie można oglądać na terenie Nadleśnictwa Rudziniec przy ul. Leśnej 7.
więcej

Wydarzenie, że palce lizać, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa w Pyskowicach

Wydarzenie odbędzie się w weekend 18 – 19 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja skupiona jest wokół tradycji smaku, dlatego program „Maszkycymy w Pyskowicach” wypełniają liczne akcenty kulinarne. Nie zabraknie też strawy dla ducha, czyli muzycznej uczty w wykonaniu zespołów „Maszkety” i „Varia Consort”.

więcej

Niemożliwe stanie się możliwe?

Wspólne spotkanie i omówienie problemów receptą na sukces? 
Fot. Patrycja Cieślok
Kilkuletnia walka o zwiększenie bezpieczeństwa przy Raciborskiej w Sośnicowicach spędza sen z powiek sośnicowiczan z radną powiatową Teresą Szymońską na czele. Apele nie przynoszą wymiernych rezultatów. Szansą miała być wizja lokalna starosty gliwickiego, który obiecał pomoc... 
więcej

4 września rusza druga edycja projektu Poznam Panią z Pyskowic

To projekt herstoryczny, którego pomysłodawczynią jest Katarzyna Szota – Eksner, a herstoria to dosłownie „jej opowieść’’, neologizm stworzony na podstawie gry językowej his-story, od ponad dwudziestu lat funkcjonujący już jako rozpoznawalna formuła żargonu naukowego i języka popularnego.
więcej

Zaniosły uśmiech kobietom

Pomagały, choć z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach nie miały okazji spotkać się osobiście, a to wszystko za sprawą pandemii. Niedawno wszystko się zmieniło, a panie nareszcie mogły się lepiej poznać. 
więcej