Rekordowa europomoc dla Pyskowic

Pyskowice pozyskały aż 16 mln zł unijnej pomocy na rozwój miasta. Wynik jest historyczny, a efekty wsparcia już wkrótce będzie można zobaczyć na ulicach.  
więcej

Dyrektorzy ośrodków kultury grają folk

Na co dzień są dyrektorami w ośrodkach kultury. Danuta Czok w Rudzińcu, jej mąż, Artur, w Toszku, a ich przyjaciel Tadeusz Strassberger w Gliwicach. W weekendy luzują krawaty, zakładają góralskie stroje i czarują publiczność folkową muzyką. Robią to z powodzeniem od ćwierćwiecza, a ich Kapela Biesiada znana jest nie tylko w okolicy.
 
więcej

Za nami Dni Knurowa 2018

Zapowiadał się weekend pełen muzyki, śpiewu i zabawy. Było to wszystko i dużo więcej. Ale i tak wszyscy czekali na Sławomira, który wystąpił na zakończenie imprezy. 
więcej

Sławomir zaśpiewa na Dniach Knurowa

Już w najbliższy weekend Dni Knurowa. Zapowiada się czas pełen atrakcji, zabawy i muzyki. Największą gwiazdę organizatorzy zostawili na koniec. W niedzielę wieczorem na placu 700-lecia wystąpi Sławomir, znany z hitu „Miłość w Zakopanem”.
więcej

Bieg śladami ks. Damrota

Około 300 zawodników spotkało się 2 czerwca na starcie Biegu Ulicznego im. Księdza Konstantego Damrota.  Zanim biegacze wyruszyli na trasę, odwiedzili grób patrona imprezy.

więcej