Szpital w Knurowie wydał oświadczenie w sprawie zarażonej koronawirusem lekarki

Skandal wybuchł w tym tygodniu, gdy okazało się, że przyjmująca knurowskim szpitalu w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej lekarka jest zarażona koronawirusem. Kobieta wróciła z Hiszpanii i od razu udała się na dyżur, choć sanepid nakazał jej kwarantannę. Na złamaniu zasad nakryli ją policjanci.     
16 więcej

Uwaga, ptasia grypa

Powiatowy lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI). Pojawiły się one w naszym powiecie w dwóch miejscowościach – Świbie i Radonia.
więcej

Gierałtowice: najlepsi strażacy ochotnicy to nie tylko chłopcy

Międzynarodowe Halowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP, z udziałem strażaków z Czech, rozegrano pod koniec lutego. Rywalizowano w torze przeszkód, sztafecie pożarniczej, na stanowisku węzłów oraz przyrządów i armatur.
więcej

Pyskowice: o Tragedii Górnośląskiej w jej 75. rocznicę

W Centrum Wystawienniczym MOKiS Pyskowice otwarto ekspozycję traktującą o Tragedii Górnośląskiej oraz wywózkach Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku. A wszystko działo się w przeddzień pierwszego transportu na Wschód, który wyruszył z Pyskowic 75 lat temu, 5 marca. 
więcej

Sośnicowice: czy gminę stać na szkoły?

Z porządku sesji wycofano propozycje ustaw dotyczących reorganizacji dwóch szkół podstawowych, w sołectwach Kozłów i Bargłówka. Na razie górą rodzice. Burmistrz mówi, że chce sprawę dokładnie przemyśleć. 
więcej

Pyskowice: spotkanie z legendą gór

Spotkanie z Krzysztofem Wielickim wypełniło po brzegi salę Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach. Okazją do spotkania ze znanym himalaistą stała się promocja poświęconej mu książki. Na sali obecni byli również autorzy – Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski.
więcej