Auto zastępcze z OC - dla jakich ofert ubezpieczenia?

Miałeś stłuczkę, w wyniku której samochód został poważnie uszkodzony. Jeśli jesteś osobą poszkodowaną, masz prawo do pojazdu zastępczego – nawet, jeżeli nie posiadasz ubezpieczenia autocasco. Sprawdź, komu i na jakich warunkach przysługuje samochód zastępczy.

więcej

Modne komplety pościeli i ręczników. Wybieramy praktyczny prezent na święta

Już słychać w oddali dzwonki sań, już pachnie świątecznym piernikiem i cynamonem… To najwyższy znak, że święta za pasem. Pora więc pomyśleć o upominkach dla najbliższych i nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Jeśli nie mamy pomysłu, co wręczyć osobom bliskim naszemu sercu, warto nabyć komplet pościeli antyalergicznej, zestaw modnych poszewek albo komplet puszystych ręczników. Zobaczmy, co w trawie piszczy.

 

więcej

Namierzanie telefonu - praktyczne zastosowanie

W ostatnich latach namierzanie telefonu znacząco zyskało na popularności. Zdalna lokalizacja jest możliwa dzięki ustaleniu współrzędnych geograficznych. Zobacz, jak można wykorzystać namierzanie telefonu.

więcej

Czym jest akwarystyka?

Początek akwarystyki datuje się na 2500 r p.n.e.  Najpierw hodowano jedynie małe okazy, głównie rybki słodkowodne. Za prekursorów akwarystyki morskiej uważa się Rzymian. Na początku ryby trzymano w basenach przy domostwach, wraz z rozwojem techniki zaczęto budować duże akwaria, co pozwoliło na hodowlę większych ryb.
więcej

Jak zrzucić zbędne kilogramy?

Otyłość to problem wielu ludzi na świecie. W dzisiejszych czasach jest to jednak normalne i widząc kogoś, kto jest bardzo otyły, nikt nie jest już zdziwiony. W takim wypadku, oznacza to, że jest już tak duża ilość ludzi z tym problemem, że może on dotknąć każdego. Jest to bardzo niebezpieczne podejście, ponieważ zbyt duża waga, to nie tylko zagrożenie dla zdrowia, ale także życia.
więcej

Jeszcze niedoceniana, ale coraz atrakcyjniejsza: Bułgaria

Bułgaria intensywnie rozwija przemysł turystyczny, a jako kraj należący do Unii Europejskiej przyciąga przede wszystkim miłośników podróży bez paszportu, za to nad ciepłe morze. Nazwy nowoczesnych bułgarskich hoteli nie różnią się dziś niczym od nazw hoteli w Turcji, Grecji czy Egipcie.
więcej

Czy hale produkcyjne mogą być odporne na ogień?

W ostatnich czasach niestety dochodzi do bardzo wielu niebezpiecznych zdarzeń, w wyniku których pojawia się zagrożenie związane z pożarem lub właśnie sam pożar. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby hala była możliwie, jak najbardziej ognioodporna. Inwestycja w elementy, które to zapewnią, sprawi, że ryzyko pożarem zostanie zminimalizowane lub całkowicie wyeliminowane.

więcej

Każdy moment na rozpoczęcie zmiany nawyków żywieniowych jest dobry! Jesień? Jak najbardziej!

Okres jesienno – zimowy to doskonały czas na podsumowanie dotychczasowego stylu życia i określenia nowych postanowień w zakresie zdrowego odżywiania.
 - Najważniejsze zmiany muszą zajść w naszych głowach: należy przede wszystkim zacząć postrzegać prawidłowe, regularne i pełnowartościowe żywienie jako naturalny proces na całe życie, a nie czasową kurację odchudzającą – mówi Anna Szwed, dietetyk Naturhouse.

więcej

Dlaczego w Sośnicy dziadek zabił wnuka?

Śledztwo w sprawie zabójstwa 14-latka oraz usiłowania zabójstwa jego babci umorzone. Bo sprawca nie żyje. Chodzi o tragedię, o której pisaliśmy wiosną 2015 roku. Doszło do niej 5 marca w Sośnicy. Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Gliwice-Wschód śledztwo wyjaśniło, co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia w bloku przy ul. Wiślanej.


więcej