Słona woda. PWiK szykuje podwyżki

Dziewięcioprocentową podwyżkę, rozpisaną na trzy lata, zakłada nowa taryfa za wodę i odbiór ścieków gliwickiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego. Jeżeli propozycje zostaną zatwierdzone bez zwłoki, nasze rachunki wzrosną już w maju lub czerwcu. 
więcej

Gliwice trują smogiem za ekodotację

Gliwice należą, obok 33 innych polskich miast, do grona najbardziej zanieczyszczonych w Europie według Światowej Organizacji Zdrowia. Walka ze smogiem to sztandarowe hasło władz naszego miasta. Jak się okazuje,  deklaracje stosuje się jednak wybiórczo.
więcej

Dlaczego w Sośnicy dziadek zabił wnuka?

Śledztwo w sprawie zabójstwa 14-latka oraz usiłowania zabójstwa jego babci umorzone. Bo sprawca nie żyje. Chodzi o tragedię, o której pisaliśmy wiosną 2015 roku. Doszło do niej 5 marca w Sośnicy. Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Gliwice-Wschód śledztwo wyjaśniło, co tak naprawdę wydarzyło się tamtego dnia w bloku przy ul. Wiślanej.


więcej

Zrobili mu trumnę z dywanu

Niepełnosprawny intelektualnie Marcin został uwięziony. Kilka godzin znęcano się nad nim w sposób okrutny. Kiedy zwyrodnialcy sądzili, że chłopak nie żyje, chcieli go pochować, zawiniętego w dywan, na pobliskim cmentarzu.więcej

Zmarł tragicznie przez... pomyłkę

Kierowca zgłosił, że podczas postoju na MOP Kozłów ukradziono mu tira załadowanego towarem na ponad 2 mln zł. Kiedy policja przyjechała na miejsce, zgłaszający już nie żył.

więcej

Zabójcy zostawili ślad. Historia morderstwa Sobańskich

16 września 2001 roku rano, na niewielkim parkingu przy garażach, przy ul. Żabińskiego, policjant zabezpieczył bordowego opla omegę z wybitą szybą. Nie przypuszczał, że tego dnia rozpocznie się historia jednego z najdłuższych gliwickich śledztw.

więcej