Czy warto kupić polisę seniorowi? Jaką ofertę wybrać?

Chcemy kupić ubezpieczenie na życie. Zależy nam na tym, by to był dobry jakościowo produkt. Jednak nie mamy fachowej wiedzy w tej dziedzinie i boimy się, że damy się naciągnąć na nieuczciwą lub niezbyt korzystną ofertę. Tak postrzega ubezpieczenie na życie większość seniorów – zupełnie niesłusznie.


więcej

Spawarka światłowodowa – gdzie kupić?

Łączenie włókien za pomocą spawarki światłowodowej trwa znacznie krócej, niż na przykład wtedy, gdy łączysz je mechanicznie. Możesz też liczyć na to, że parametry takiego łączenia także będą lepsze. Nie możesz więc dziwić się temu, że spawarka światłowodowa jest tym narzędziem, które znajduje coraz większą liczbę nabywców.


więcej

Jak można połączyć kuchnię z salonem?

Obecnie coraz bardziej popularne jest łączenie ze sobą rożnych pomieszczeń. Powoli zaciera się ostra granica między wnętrzami, a ich funkcję się mieszają. Przykładowo, łazienka nie jest już tylko miejsce do mycia i pielęgnacji ciała, ale przestrzenią, w której można się zrelaksować, poczytać gazetę i wypić filiżankę kawy.
więcej

Strażak Sam w Forum. Zabawa i nauka

Już 1 i 2 czerwca (piątek-sobota) gliwickie Centrum Handlowe Forum zamieni się w miasteczko Pontypandy, w którym dzieci wraz ze Strażakiem Samem będą uczyć się, jak dbać o bezpieczeństwo. W godzinach od 12.00 do 18.00 na gości czeka mnóstwo atrakcji związanych z serialowym bohaterem ratującym z opresji mieszkańców Pontypandy.

więcej

Gratka dla dzieci: świnka Peppa w M1 Zabrze

W weekend 5, 6 maja M1 Zabrze odwiedzą wyjątkowi goście – uwielbiana przez dzieci Świnka Peppa i jej młodszy brat George. W sobotę i niedzielę na najmłodszych czeka niezapomniana podróż do bajkowego świata i moc atrakcji.


więcej

Słona woda. PWiK szykuje podwyżki

Dziewięcioprocentową podwyżkę, rozpisaną na trzy lata, zakłada nowa taryfa za wodę i odbiór ścieków gliwickiego przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego. Jeżeli propozycje zostaną zatwierdzone bez zwłoki, nasze rachunki wzrosną już w maju lub czerwcu. 
więcej

Tańczyć każdy może, ale najlepiej pod okiem nauczyciela

Ruch to zdrowie, a jeśli jeszcze można z niego czerpać przyjemność, jest idealnym hobby. Dla wielu Polaków pasją jest taniec, którego atrakcyjność z roku na rok wzrasta. Za czasów największej popularności „Tańca z gwiazdami” czy „You can dance” powstały liczne szkoły taneczne, które szkoliły przyszłych zawodowych tancerzy.
więcej

Fiskus pomoże ci wypełnić PIT

15 marca Ministerstwo Finansów udostępniło usługę wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego. Jest to propozycja naszej deklaracji PIT-37 lub PIT-38. Na stronach MF w systemie e-Deklaracje 2 takie zeznanie od razu można wysłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną. 
więcej