Jego celem jest wyłonienie firm, w tym urzędów i szkół, zachęcających swoich pracowników do dojazdów rowerem do pracy. Taka forma jest nie tylko zdrowa, ale przyczynia się do zrównoważonego rozwoju miasta, co jest jednym z obszarów działań Gliwickiej Rady Rowerowej.

Konkurs rusza 1 czerwca. Można zgłaszać  firmy z Gliwic i powiatu, a liczy się to, czy oferuje ona np. bezpieczny parking rowerowy, prysznic, dodatki motywujące dla rowerzystów czy też inne rozwiązania. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.grr.org.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 sierpnia, a ogłoszenie wyników - 22 września, podczas Dnia Bez Samochodu. Pełny regulamin konkursu dostępny na stronie grr.org.pl
Patronat nad konkursem objęli prezydent Gliwic i starosta gliwicki.

Galeria

wstecz

Komentarze (4) Skomentuj

 • jergaj 2017-05-31 14:58:01
  Że stojaki to rozumiem ale przsznic ? Czy kogoś porąbało ? A może jeszcze salony masażu z dziewczynami z Tajlandii ? No i koniecznie łóżka ze świeżą pościelą żeby nogi mogły od pedałów odpocząć.
  • GRR 2017-05-31 16:17:20
   Ależ oczywiście są firmy, które mają prysznice, więc skąd to zdziwienie? Tak naprawdę istnieje szeroki wachlarz udogodnień, jakie firmy oferują swoim pracownikom dojeżdżającym na rowerze - ten konkurs pozwoli nam dowiedzieć się, jak to wygląda w Gliwicach.
 • asd 2017-05-31 16:45:31
  Od razu mogę powiedzieć, że Urząd Miasta jest na samym końcu wsparcia dla rowerzystów!
 • Jana 2017-06-01 00:50:21
  Pamiętajmy że Frankiewicz odmówił wprowadzenie bezpiecznej organizacji ruchu rowerowego w śródmieściu. Ten człowiek musi trafić pod sąd za wieloletnie działania na szkodę mieszkańców i miasta.