Za piłkarzami Piasta Gliwice pierwsze dni na zgrupowania w Turcji. Podopieczni Waldemara Fornalika odbywają dziennie dwie jednostki treningowe. Jak przebiegały zajęcia?


Gliwiczanie nie mogą narzekać na warunki do treningów oraz zakwaterowanie. Niebiesko-Czerwoni przebywają w hotelu, który w nieznacznej odległości posiada dostęp do kilku boisk. Nie rozpieszcza jedynie pogoda. Podczas inauguracyjnych zajęć padał rzęsisty deszcz.
- Warunki są bardzo dobre. Zarówno w hotelu, jak i na boisku, które, mimo opadów deszczu, jest świetnie przygotowane - powiedział Waldemar Fornalik. 
- Do dyspozycji mamy bardzo dobrze wyposażoną siłownię oraz pełną odnowę. Jest basen, sauna czy jacuzzi. Nie możemy narzekać - przyznał Martin Konczkowski.

Pierwszy trening trwał nieco ponad godzinę. Zawodnicy Piasta mieli krótką rozgrzewkę, a po niej przeszli do ćwiczeń z piłkami.
- Rano mieliśmy godzinny trening na boisku, a po południu była mocniejsza siłownia. Mamy nadzieję, że pogoda nieco się poprawi - przyznał popularny Konczi. - Niedziela była męczącym dniem, dlatego na początku zrobiliśmy małe wprowadzenie po podróży - dodał trener.

Dla gliwiczan to drugie zgrupowanie w zimowym okresie przygotowawczym. Podczas pierwszego obozu była ciężka praca, a jak będzie w Antalyi?
- W Kamieniu wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Tutaj również nie będzie luźno, bo nie przyjechaliśmy na wakacje. Będziemy pracować równie solidnie, ale bardziej skupimy się na treningach z piłką na trawiastym boisku - stwierdził Konczkowski.

Dobrą wiadomością jest to, że w zajęciach uczestniczy Tomasz Jodłowiec. 33-letni pomocnik trenował na razie indywidualnie, ale cieszy jego powrót do gry po kontuzji, której doznał w spotkaniu z Legią Warszawa.
- Nie chcemy popełnić błędu i zbyt szybko wpuścić Tomka na pełne obroty. Na razie trenuje indywidualnie, ale z każdym dniem obciążenia będą się zwiększały - zakończył Waldemar Fornalik.

Po dniach przeznaczonych na trening przyjdzie kolej na sprawdzian. Już w środę, 23 stycznia (dziś) o 15.00 polskiego czasu nasi zawodnicy rozegrają pierwszy z czterech zaplanowanych sparingów. Przeciwnikiem Piasta będzie Qarabag Agdam.

Więcej możecie zobaczyć w poniższej galerii oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram oraz YouTube).

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj