Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy, który jechał z prędkością aż 124 km/h w obszarze zabudowanym. 52-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz musi zapłacić 5000 złotych mandatu karnego. Dlaczego aż tyle? To drugie tak poważne wykroczenie tego kierowcy w ostatnim czasie. Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy — noga z gazu!

Wspomniana wyżej kontrola drogowa zdarzyła się wczoraj (5 marca) w Wilczy na ulicy Gliwickiej, w obszarze zabudowanym. Kierowca zdecydował się przekroczyć dopuszczalną prędkość o 74 km/h, tym samym stwarzał wielkie niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi, za co spotkały go wymienione — dotkliwe konsekwencje.

Przypominamy, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy. Dokument zatrzymany jest na okres 3 miesięcy. Jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy na kolejne 3 miesiące, czyli łączny czas trwania zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wynosi 6 miesięcy. W przypadku gdy policjanci po raz trzeci ujawnią, że kierowca porusza się pojazdem w okresie 6-miesięcznego zakazu, będzie wiązać się to z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Taka osoba musi wtedy ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy, aby na nowo uzyskać uprawnienia do kierowania.

Jeśli w Twojej okolicy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, czym narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, możesz zgłosić to zagrożenie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu szybko, anonimowo, oraz bez wychodzenia z domu, poinformujesz funkcjonariuszy oraz inne instytucje o zagrożeniach, jakie występują w okolicy Twojego miejsca zamieszkania. Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Info KMP Gliwice

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj