Coroczne szaleństwo wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. W tym roku Black Friday przypada na 27 listopada, a tuż po weekendzie, czyli w poniedziałek 30 przypada Cyber Monday.

Tegoroczne wyprzedaże będą z pewnością wyjątkowe ze względu na panującą od miesięcy pandemię Covid-19. Podczas gdy wiele branż narzeka na duży odpływ klientów, sklepy z AGD/RTV radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Z pewnością duża w tym zasługa licznych promocji i rosnącej sprzedaży przez internet. Ten kanał dystrybucji stale zyskuje na popularności również w innych branżach, gdyż Polacy w obawie przed wizytami w zatłoczonych galeriach wolą robić zakupy w domowym zaciszu. W poniższym tekście postaramy się m.in. przybliżyć, na jakie promocje możemy liczyć w ostatni weekend listopada.

Czy w 2020 padnie rekord zakupów?
Jak zachować rozsądek i nie ulec nadmiernie promocyjnym zachętom?
Cyber Monday to również okazja do tańszych zakupów
Jak rozumieć promocję Wielorabaty?
Poznajmy bliżej promocję o nazwie ”Do czerwca nie płacisz”

Czy w 2020 padnie rekord zakupów?

Wszystko na to wskazuje. Już w 2019 roku Polacy skorzystali z okazji cenowych podczas Black Friday i Cyber Monday. Z danych opublikowanych po Black Friday 2019 r. przez Krajową Izbę Rozliczeniową, która zajmuje się na co dzień obsługą płatności internetowych wynikało jasno, iż w stosunku do roku 2018, Polacy wydali na promocyjne zakupy ok. 30 procent więcej. Tegoroczne wyprzedaże w dobie pandemii będą dodatkowo zachęcały do zrobienia prezentów świątecznych. Wciąż nie wiadomo bowiem jak długo potrwają obostrzenia w postaci zamkniętych galerii handlowych.

Jak zachować rozsądek i nie ulec nadmiernie promocyjnym zachętom?

Black Friday i Cyber Mondayto okazja do korzystnych zakupów. To jednak również pułapka dla osób, które zwabione do sklepu obietnicą dużych obniżek mogą dokonywać nieprzemyślanych zakupów. Dlatego, zanim udamy się do sklepu na wyprzedaż warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy. Najgorsze co możemy wówczas zrobić to kupować rzeczy tylko dlatego, że są tańsze niż normalnie.
Przeglądając ofertę na stronie https://www.euro.com.pl/cms/black-friday.bhtmlłatwo zauważymy, że jest naprawdę w czym wybierać.

Weźmy pod lupę jedną z najpopularniejszych kategorii RTV, czyli telewizory. W ofercie przygotowanej specjalnie z myślą o wyprzedażach możemy nabyć telewizory z rabatem nawet 500 zł. Może to być m.in. model SONY 55 cali z ekranem LED, jak i Philips 65 cali również LED. Oba dostępne są w również w ramach promocji „Do czerwca nie płacisz”, czyli w odroczonym modelu spłaty ratalnej.
Planując zakup smartfona lub laptopa możemy również wybierać wśród wielu modeli objętych promocją.
I tak w zależności od modelu smartfona obniżki sięgają od 100 zł do nawet 350 złotych.
W przypadku wybranych laptopów możemy liczyć na upusty rzędu 500 zł.
Przejdźmy do kategorii AGD. Wybrane lodówki, pralki i zmywarki takich marek jak Sharp, Whirlpool, Beko, Bosch możemy nabyć do 300 zł taniej. Wszystkie oferty zmieniają się dynamicznie, dlatego warto śledzić stronę internetową w poszukiwaniu najnowszych okazji.

Cyber Monday to również okazja do tańszych zakupów

Pomimo, że z wyprzedażami przez pewien czas kojarzony był przede wszystkimBlack Friday, Cyber Monday również zyskuje na popularności, szczególnie jeśli chodzi o sklepy internetowe. Dla przypomnienia sama idea Black Friday ma znacznie dłuższą historię. Do Polski dotarła ona zaledwie kilka lat temu, ale w Stanach Zjednoczonych znana jest od ponad 30 lat. Cyber Monday natomiast jest terminem dość młodym. Powstał jako odpowiedź na rosnącą popularność Internetu i sprzedaży w e-sklepach. Szacuje się, że jego początki sięgają roku 2005. Od tamtego czasu wraz z rosnącym dostępem do internetu pojawiały się w sieci sklepy internetowe.
Co można kupić w ramach Cyber Monday warto sprawdzić nahttps://www.euro.com.pl/cms/cyber-monday.bhtml
Obecnie różnice pomiędzy Black Friday i Cyber Monday mocno się zatarły. Bez wątpienia przyczynił się do tego rozwój Internetu jako kanału sprzedaży. Sklepy stacjonarne coraz większy procent swojej sprzedaży generują właśnie poprzez e-sklepy. Pandemia Covid-19, z którą zmaga się od miesięcy cały świat dodatkowo wspiera ten kanał. Miliony klientów zamiast w galeriach handlowych robi obecnie zakupy z domowego zacisza oszczędzając mnóstwo czasu. Zmierzając do końca tematu nie można nie wyjaśnić dwóch niezwykle popularnych promocji.

Jak rozumieć promocję Wielorabaty?

Jedną z najczęściej reklamowanych w mediach promocji na sprzęt RTV/AGD są tzw. ”Wielorabaty”. O co w tym chodzi? Sprawdźmy. Rabat na 2, 3, 4, 5 produkt. Brzmi doskonale. 99% rabatu na 5 produkt musi robić wrażenie.
Promocja ta ma na celu zakup co najmniej 5 produktów, z których każdy kolejny objęty jest coraz większym rabatem.
I tak na 2 produkt otrzymamy 22% zniżki, na 3 już 44%, na 4 aż 77%, na piąty 99%. Oczywiście rabaty otrzymujemy na ściśle określone produkty w danej kategorii, nie na dowolny model, który akurat mamy ochotę kupić. Nie można o tym zapominać. Pomimo tego promocja „Wielorabaty” jest korzystna i pozwala zaoszczędzić sporo w portfelu o ile planujemy większe zakupy np. z okazji urządzania nowego mieszkania. Zakup lodówki, kuchenki, zmywarki, kuchenki mikrofalowej, czajnika w promocji „Wielorabaty” sprawi, że czajnik jako produkt numer 5 otrzymamy za przysłowiową złotówkę. W ten sposób za jednym razem możemy urządzić kuchnię i skorzystać z opcji transportu wszystkich niezbędnych sprzętów do domu.

Poznajmy bliżej promocję o nazwie ”Do czerwca nie płacisz”

Oprócz opisanych powyżej wielorabatów w sklepach RTV Euro AGD skorzystać z możemy z promocji polegającej na odłożeniu w czasie rozpoczęcia spłaty zakupionych produktów. W praktyce polega to na tym, iż kupując np. lodówkę musimy dokonać zakupu do 30.11.2020 do godz.: 23:45. Od tego dnia liczone jest 6 miesięcy i dopiero wówczas rozpoczyna się okres spłaty. Co istotne tzw. RRSO wynosi 0%, czyli klient oddaje dokładnie tyle ile pożyczył. Taka odroczona w czasie spłata ma więc niewątpliwe korzyści. Możemy korzystać z zakupionych urządzeń od razu nie martwiąc się o brak gotówki w okresie świątecznym, gdy mamy zazwyczaj sporo ekstra wydatków.

Reasumując, potraktujmy zbliżające się Black Friday i Cyber Monday, jako okazję do korzystnych i przemyślanych zakupów.

 

Materiały partnera 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj