Zieleń, komfort, bliskość centrum miasta i łatwy dojazd do pracy czy szkoły. To wszystko wyznaczniki najlepszego miejsca do zamieszkania, które  znajdziesz w Ogrodach Królowej Bony.
Ogrody Królowej Bony to prestiżowy projekt charakteryzujący się znakomitą lokalizacją w sercu gliwickiej starówki. Projekt obejmuje trzy wielorodzinne budynki o nowoczesnej bryle. Ich niepowtarzalny wygląd został uzyskany dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii oraz szlachetnych surowców.

Nowoczesne budynki stanowią część kompleksu Ogrodów Królowej Bony, na który składają się  wcześniej zrealizowane inwestycje firmy Radan Deweloper. Począwszy od kamienic przy ul. Górnych Wałów 21 i 23, które przeszły gruntowną renowację i modernizację z dużą dbałością o każdy szczegół, odzyskując dawny blask i stając się ozdobą architektury ulicy, poprzez zabytkowy, okazały budynek przy ul. Królowej Bony 13/Księcia Ziemowita 10, który jest prawdziwą perłą architektury, a dzięki przeprowadzonej rewitalizacji stał się unikatową przestrzenią do życia.

Wybudowany w 1927 r., stanowi jeden z nielicznych zachowanych przykładów ceglanego ekspresjonizmu. Bogaty formą geometryczną portal główny oraz niespotykane, majestatyczne rzeźby zdobiące fasadę podkreślają wyjątkowy charakter tego miejsca.

Unikalny mikroklimat

Ogrody Królowej Bony to połączenie prestiżu z wygodą, historii i sztuki z naturą i nowoczesnością. W  centrum kompleksu znajduje się tężnia solankowa, która pozwala wytworzyć w najbliższym otoczeniu specyficzny mikroklimat, z nieocenionym wpływem na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców. Dodajmy, że to jedyna inwestycja w centrum miasta z garażem podziemnym, tężnią solankową oraz placem zabaw dla dzieci w otoczeniu kojącej zieleni, co tworzy klimat zacisza. Ogrody usytuowane w centrum miasta zapewniają wreszcie doskonałą komunikację oraz bliskość wszelkich wygód, jakie daje miasto. Nowoczesne rozwiązania zapewniają codzienną wygodę, komfort i bezpieczeństwo, niezależnie od stylu życia nowych mieszkańców.

Dzięki nam zmieniają się Gliwice

Miejsce, które jeszcze kilka lat temu było zaniedbanym, opuszczonym zapleczem kamienic przy ul. Górnych Wałów, dzisiaj jest reprezentacyjnym fragmentem serca starówki w pobliżu rynku czy katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wszystkie szczegóły inwestycji na stronie: radan.com.pl

mat. pras.

Galeria

wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • Hm 2020-11-19 20:49:36
    Nie spodziewałem się że Nowiny będą reklamowały przebudowę gmachu przy ul. Królowej Bony 13, którą próbował zatrzymać nawet Wojewódzki Konserwator Zabytków, gdy dowiedział się, że z dnia na dzień do fasady doklejono balkony. Po bezskutecznej walce z lokalnymi politykami aż zrezygnował z funkcji. Chyba linia redakcji się zmieniła po wystawieniu gazety na sprzedaż.