Ponad 660 uczestników wzięło udział w VIII Gliwickim Biegu Ulicznym, który w minioną niedzielę zorganizowano w naszym mieście. Uczestnicy biegu głównego (startowało 386 osób) mieli do pokonania dystans 10 km, a trasa wiodła z osiedla Kopernika do radiostacji i z powrotem. Wśród uczestników znalazł się m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Wśród kobiet, podobnie jak rok temu, wygrała Magdalena Krawczyk z Gliwic, trzecia była inna reprezentantka naszego miasta Agnieszka Kobierska. Wśród mężczyzn zwyciężył medalista mistrzostw Polski Dawid Klaybor z Żagania. W pierwszej dziesiątce znalazło się czterech gliwiczan, a najwyżej sklasyfikowany został Michał Nowicki, który był szósty. Wojewoda Jarosław Wieczorek ukończył rywalizację na 215. miejscu.

Niedzielne zawody stanowiły jednocześnie otwarte mistrzostwa Śląska pracowników oświaty. Klasyfikowano ich w kategorii „pracownik oświaty” (osobno mężczyźni i kobiety) oraz „członek Związku Nauczycielstwa Polskiego”.

W pierwszej triumfowali Elżbieta Lewicka z Knurowa i Paweł Nawrot z Świętochłowic. Lewicka była też najlepsza w grupie „członek ZNP”, a wśród panów zwyciężył w tej kategorii Dariusz Koszałka z Gliwic.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się biegi dzieci i młodzieży. W przedszkolakach (podział na dwie grupy, osobno dziewczynki i chłopcy) wygrali Nikola Wojtukiewicz i Szymon Ryński oraz Anna Gajda i Piotr Zaczyk.

Wśród  uczniów podstawówek zwyciężali Maja Bartczak z Zabrza i Borys Tiszbierek z SP 38, Maja Karwot z Rybnika i Łukasz Zaczyk    z Chorzowa oraz Agnieszka Kowal z SP 14 i Kamil Zając z SP 12.

W klasyfikacji gimnazjalistów triumfowali Karolina Kaletka z GM 11 i Szymon Flank z GM Filomata, a w gronie uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała Maria Śniegórska z VII LO.
Wszystkie wyniki na stronach: gliwickibieg.pl, zsoe.gliwice.pl.

Warto dodać, że w trakcie GBU prowadzono zbiórkę na rzecz chorych Agnieszki i Wiktorii.