Najpopularniejsze podcasty są dostępne w specjalnych serwisach streamingowych, gdzie możemy ich posłuchać za darmo lub w ramach miesięcznego abonamentu. Kolejnych odcinków podcastów możemy słuchać dosłownie wszędzie – w drodze do pracy czy w trakcie stania w ulicznym korku. Podcast to na przykład zapis ciekawej rozmowy, nagranie interesującego wykładu a nawet audycja radiowa.

 

Podcasty naukowe w postaci regularnych odcinków

Książki historyczne coraz częściej są wydawane przez popularnych youtuberów. Twórcy internetowi tworzący swoje kanały w serwisie Youtube, to nierzadko osoby z wyższym wykształceniem, specjaliści w dziedzinie historii, biologii, fizyki czy chemii. Na fali popularności poza Internetem wydają również własne publikacje - książki czy prowadzą podcasty, w których poruszają tematy naukowe. Takich podcastów jest dostępnych bardzo dużo o różnorodnej tematyce, nie tylko naukowej - każdy znajdzie coś dla siebie.

Książki jako cyfrowe pliki dźwiękowe

Audiobooki i podcasty cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Nowoczesna technika sprawia, że nie potrzeba specjalnego odtwarzacza do odtwarzania i słuchania audiobooków czy podcastów. Wystarczy nam aplikacja mobilna, w której możemy ich słuchać, nawet bez dostępu do sieci. Możemy ich też słuchać bez aplikacji, wystarczy, aby plik z audycją znajdował się na naszym urządzeniu w formacie MP3.

Jako audiobooki wydawane są między innymi powieści obyczajowe, kryminały, książki dla młodzieży oraz wiele innych. Popularność zyskują także słuchowiska wydawane w formie audio. 

 

Materiały partnera

 

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj