Postać Ignacego Łukasiewicza potrafi zainspirować. Ten wybitny Polak dzięki nauce zdobył światowe uznanie i doszedł do wielkiego majątku, który spożytkował z głową. Nie dziwi zatem, że uczniowie z SP nr 6 Pyskowice chcą iść w ślady pioniera przemysłu naftowego. 

- Od września na kole ekologicznym „Tropiciele” realizujemy program „Być jak Ignacy”. Na systematycznych zajęciach, w których biorą udział uczennice z klasy 5b, bawimy się nauką – opowiada Anna Stolarczyk, nauczycielka przyrody – Poprzez wywiady z naukowcami, filmy edukacyjne, quizy poznaliśmy pierwszych odkrywców świata, konstruktorów maszyn latających, tajniki działania ludzkiego mózgu czy też dzieje organizmów na Ziemi na podstawie odkryć geologicznych.

Aktywne uczennice z aparatem spacerowały po Pyskowicach robiąc zdjęcia pomnikom przyrody, z masy solnej ulepiły model mózgu i postać dinozaura, skonstruowały prostą maszynę i samolot oraz odwiedziły Centrum Wystawiennicze oglądając wystawę „Murale” Bartosza Prajsnara. - Jestem przekonana, że zdobyta wiedza i umiejętności zostaną z moimi podopiecznymi na długo – kończy Stolarczyk.  

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj