Spotkanie Piasta z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (piątek, 28 października, godz. 18.00 stadion przy ul. Okrzei) będzie w pełni poświęcone Kacprowi Raupisowi - niespełna trzyletniemu kibicowi niebiesko-czerwonych. Dziecko jest chore,  rodzice potrzebują pieniędzy na jego rehabilitację. Piast też pomoże. Dwadzieścia procent zysku z biletów przeznaczy dla Kacpra. Kibice w czasie meczu będą zbierali pieniądze dla chłopca.


Kacper urodził się w 35 tygodniu ciąży w wyniku komplikacji doznał wylewu krwi do mózgu, co spowodowało dziecięce porażenie mózgowe. Przez pierwsze trzy miesiące leżał w szpitalu walcząc o życie, gdyż w czasie porodu doszło do niedotlenienia i ciężkiej zamartwicy.

- Największą radością był dla nas dzień, w którym Kacperek został wypisany ze szpitala do domu, wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy co będzie dalej. Od razu włączyliśmy rehabilitację ruchową, synek został zapisany do ośrodka dziennej rehabilitacji, gdy wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku, okazało się że Kacper jest niewidomy. To kolejny cios który zmotywował nas do walki, wszelkie badania wykazały, że jest szansa, jest możliwość by zobaczył świat ponieważ miał poczucie światła, oczka są zdrowe tylko impuls wzroku nie współgra z mózgiem. Ruszyliśmy również z rehabilitacją wzrokową, dzięki której dzisiaj Kacper widzi. Dużą barierą w rozwoju są ograniczenia ruchowe, spowodowane dużą spastyką kończyn oraz centralnym obniżeniem napięcia mięśniowego. Również umysłowo Kacper rozwija się wolniej od swoich rówieśników, gdyż zmiany które nastąpiły w mózgu maluszka doprowadziły do upośledzenie umysłowego" - mówi  Maciej Raupis - ojciec Kacpra i niebiesko-czerwony kibic z krwi i kości - od lat angażujący  się w działalność kibicowską Piasta, walcząc jednocześnie z nierównym jak dotąd losem.

Piast Gliwice - jako cała społeczność z związana Okrzei 20 - zdecydował się na wsparcie rodziców w walce o normalne życie dla małego Kacpra. Teraz pojawiła się szansa dla małego! Zakwalifikował się do programu eksperymentalnego leczenia komórkami macierzystymi. Będzie miał wstrzykiwane pięć porcji komórek! Co to znaczy? W skrócie polega to na wszczepieniu komórek do płynu mózgowego, które mogą pomóc w lepszym rozwoju Kacpra. Jest to ogromna szansa na samodzielne życie malucha!   

Właśnie dlatego 20 procent wartości dochodu z meczu Piast - Bruk-Bet zostanie przekazane na leczenie  młodego kibica. Na leczenie potrzebne jest 100 tys. zł, na ten moment udało się zgromadzić 25 tys. zł.

Więcej o Kacprze:

• na stronie internetowej - dlakacpra.pl

• na facebooku - www.facebook.com/Kacper-Raupis-743712692365374

• profil na stronie fundacji - dzieciom.pl/podopieczni/25670

 


wstecz

Komentarze (0) Skomentuj