Studentkę pierwszego roku inżynierii biomedycznej na Politechnice Śląskiej  nagrodzono stypendium w ramach czwartej edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn, przyznawanym przez firmę Intel i Fundację Edukacyjną Perspektywy. 
– Zgłosiłam się, ponieważ chciałabym na swoim przykładzie promować programowanie i informatykę wśród dziewcząt – głównie tych młodszych, chodzących jeszcze do szkoły podstawowej. Dodatkowo stypendium to świetna sprawa, bo poznałam dużo niezwykle mądrych młodych kobiet, z którymi dzielę zainteresowania, odwiedziłam też siedzibę firmy Intel. Stypendium daje mi szansę na wakacyjny staż w Intelu, co moim zdaniem jest świetną okazją do rozwoju – mówi  Beblik.

Program Nowe Technologie dla Dziewczyn to odpowiedź na małą liczbę kobiet w kluczowym dla rozwoju świata obszarze nowych technologii. Według różnych ujęć ich udział w branży informatycznej wynosi od kilku do maksymalnie 15 proc. Twórcy programu, firma Intel, lider na rynku nowych technologii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która współorganizuje m.in. akcję Dziewczyny na Politechniki, zdecydowali się wspólnie zaoferować maturzystkom i studentkom program wsparcia rozwoju.

– Ta pionierska na rynku polskim inicjatywa ma na celu zachęcenie młodych kobiet  do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem. Chcemy pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy też w nauce. Takiej, która zmienia widzenie naszej wspólnej cywilizacyjnej przyszłości i bada miejsce technologii w nadchodzących przemianach – mówią organizatorzy.

Stypendystki otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Dostaną również stypendium w wysokości 12 tys. zł brutto, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone także do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel na naszym kontynencie.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj