Pewnie nie wszyscy wiedzą, że otrzymanie pomocy prawnej nie zawsze musi wiązać się z wydatkiem. Kogo nie stać na wizytę w kancelarii, może skorzystać z darmowej porady. W naszym mieście nie brakuje takich punktów, a Fundacja Rozwoju Lokalnego z Knurowa prowadzi nawet ich sieć. 
Prawnicy FRL dyżurują:

* w Zespole Szkół Ogólnokształcących Specjalnych nr 7, Gliwice ul. Gierymskiego 7; z reguły w każdy dzień roboczy, między godz. 15.00 a 19.00,
* w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Gliwice ul. Partyzantów 25; od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00,
* w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Gliwice ul. Kopernika 63; zasadniczo poniedziałek-piątek, 15.00-19.00,
* kancelaria adwokacka, ul. Dolnych Wałów 7; każdy piątek między godz. 11.00 a 15.00.  

Pomoc nie jest jednak dla wszystkich. Z bezpłatnych porad mogą korzystać osoby w wieku do 26 lat i powyżej 65, osoby korzystające z pomocy społecznej, posiadające Kartę Dużej Rodziny, kombatanci i weterani, kobiety w ciąży, osoby dotknięte klęską żywiołową, klęską naturalną, awarią techniczną.

Usługi finansowane są z budżetu państwa, ze środków przekazanych przez miasto Gliwice. Dodatkowe informacje na www.fundacja.knurow.pl 

Wszystkich zaś zapraszamy na darmowe konsultacje z adwokatami różnych gliwickich kancelarii do redakcji "NG" w każdy piątek od godz. 14.00 do 15.00. Wystarczy okazać aktualny numer naszej gazety. 

(pik)

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj