Osiem firm w przetargu.
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego zmieni lokalizację i przeprowadzi się do zabytkowego budynku przy Ziemowita. Już otwarto oferty przetargowe na modernizację i inżyniera kontraktu.

Do pierwszego przetargu zgłosiło się osiem firm. Najniższa cena to ok. 20,8 mln zł, najwyższa  blisko 32,5 mln. Prezydent Gliwic wyraził zgodę na zwiększenie kwoty, jaką miasto chce przeznaczyć na inwestycję (pierwotnie było ok. 18 mln zł brutto).  Do drugiego przetargu stanęły cztery firmy, zaś zakres cenowy ofert waha się między  120,5 tys. a ok. 1,1 mln zł. Wykonawca robót modernizacyjnych będzie opierał się na przygotowanym w 2019 roku projekcie firmy Marzec Instal-Tech z Krakowa.

Według założeń projektantów, w nowej siedzibie PSM wymienione zostaną podłogi, stropy dachowe, pokrycie dachowe, okna, drzwi i najważniejsze instalacje. Powstaną funkcjonalne sale dydaktyczne, sale prób dla orkiestry i chóru oraz biblioteka. Dobudowana będzie winda, która ma pomóc w przemieszczaniu się osobom z niepełnosprawnościami, a także pozwoli na transport instrumentów. Obecna sala gimnastyczna zmieni się w koncertową z prawdziwego zdarzenia. Będzie miała odpowiednią akustykę i pomieści ok. 270 osób.

Zakres prac obejmie również przebudowę zjazdu z ul. Królowej Bony, budowę ciągów pieszych i parkingu (na 61 miejsc, w tym dwóch dla osób niepełnosprawnych), oświetlenie gmachu. 

(ml/UM)
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj