W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Tauronu GTK Gliwice przegrali u siebie z Suzuki Arką Gdynia 70:81 (15:17, 18:22, 16:25, 21:17).

Goście udanie rozpoczęli sezon i w czterech dotychczasowych spotkaniach wygrali aż trzy razy. Zespół Maroša Kováčika był jednak niewiele gorszy i w przypadku zwycięstwa miejscowych oba zespoły równały się bilansem. Mecz zapowiadał się więc niezwykle interesująco i tak też było na parkiecie. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po dwóch rzutach z półdystansu Kamariego Murphy’ego prowadzili 4:0. Potem wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, ale po pierwszej kwarcie to gdynianie prowadzili dwoma punktami (15:17).
Gliwiczanie mieli spore problemy w ataku i pudłowali w tym meczu na potęgę. Przyjezdni skutecznie to wykorzystywali i w pewnym momencie było już 16:25. Tauron GTK złapało oddech i zmniejszyło przewagę (24:31). W końcu gospodarze zaczęli mocniej korzystać z Kamari Murphy’ego. Środkowy był dobrze usposobiony rzutowo, a nawet kiedy nie trafiał potrafił powalczyć o piłkę. Dzięki jego sześciu punktom Tauron GTK zbliżyło się do przeciwnika na sześć punktów straty (33:39).

Po przerwie Suzuki Arka nadal jednak kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Gliwiczanie nie mieli sposobu na zatrzymanie Florence’a. Amerykanin w nieprawdopodobnych sytuacjach trafiał z dystansu i przewaga jego zespołu cały czas rosła i trzecią kwartę wygrali 25:16.

W czwartej części meczu gra przyjezdnych nieco siadła, co wykorzystali gospodarze. Za sprawą serii 9:2 odrobili znaczną część strat i wrócili do meczu. To spotkało się z szybką reakcją szkoleniowca Suzuki Arki, który poprosił o czas. Po wznowieniu gry faulowany Florence przypieczętował z linii rzutów wolnych zwycięstwo swojej drużyny.

Kolejny mecz gliwiczanie zagrają 3 listopada w Ostrowie Wlkp. z miejscową BM Stalą. Mecz u siebie rozegrają dopiero 18 listopada. Ich rywalem będzie Enea Zastal BC Zielona Góra.

Tauron GTK: Troy Franklin Jr. 8 (2x3), Mateusz Szlachetka 12 (4x3), Terrance Ferguson 9 (3x3), Filip Put 7 (1x3), Kamari Murphy 15 - Earl Jerrod Rowland 9 (1x3), Szymon Ryżek 5 (1x3), Jure Skifić 5, Aleksander Busz.