Tegoroczne lato obfituje w sukcesy zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice. W Glasgow, w kolarskich mistrzostwach świata nasz kraj reprezentował Filip Gruszczyński, który w jeździe indywidualnej na czas zajął 31. miejsce, a w wyścigu ze startu wspólnego w stawce 153 juniorów z całego świata był 54..

W kraju, jego koleżanki i koledzy również odnosili sukcesy. W Chochołowie Julia Pisiewicz wygrała Puchar Chochołowskich Term MTB i w całym cyklu Pucharu Szlaku Solnego w kategorii młodziczka, uplasowała się na drugim miejscu.

Na Dolnym Śląsku rozegrano Sowiogórski Tour. Na ciężkiej górzystej trasie przez trzy etapy rywalizowało kilkaset zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Wielki sukces odniósł Jan Mróz, który wygrał wyścig w kategorii junior młodszy. Na ten sukces złożyły się, zwycięstwo po samotnym odjeździe na pierwszym etapie, trzecia lokata na etapie drugim z metą na Przełęczy Woliborskiej i 12. w jeździe na czas. W tym samym wyścigu i kategorii Nikodem Gwóźdź był 13., a Adrian Pysik 44. w klasyfikacji generalnej. W juniorkach młodszych Aniela Augustyniak ukończyła zmagania na 10. pozycji, a w juniorach Bartosz Marut był 24.

Dobra postawa naszych zawodników jest optymistyczną zapowiedzią przed Górskimi Szosowymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w dniach 26-27 sierpnia w okolicach Limanowej.