Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym rozegrano w Częstochowie i Mstowie. W rywalizacji uczestniczyło 60 dziewcząt i 120 chłopców, wyłonionych z dziesięciostopniowych eliminacji.

Z zawodników Grupy Kolarskiej Gliwice prawo startu w finałach uzyskali Aniela Augustyniak, Nikodem Gwóźdź, Jan Mróz i Filip Toboła. Zawody rozpoczęły się w Częstochowie od jazdy indywidualnej na czas. W tej konkurencji Augustyniak zajęła 42. miejsce, a Gwóźdź 18. Po czasówce peleton przeniósł się do Mstowa, gdzie rozegrano wyścigi ze startu wspólnego. Na bardzo wymagającej trasie, z wieloma trudnymi podjazdami, w temperaturze plus 35 stopni Celsjusza Augustyniak była 28. w juniorkach młodszych, a jej koledzy, którzy do ostatnich kilometrów wyścigu usiłowali rozerwać peleton finiszowali na miejscach: Gwóźdź 8., Mróz 21.

Pewien niedosyt po wyścigu osłodziły gliwiczanom wiadomości, które nadeszły z Włoch. Filip Gruszczyński w sobotę wygrał z ponad dwuminutową przewagą Memorial Tercisio Persegona, a w niedzielę był drugi w Trofeo Comune Borgonamero.

Tymi wynikami kolarze dziękują za wsparcie otrzymywane od Miasta Gliwice i komunalnej spółki Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.