Wczoraj rozpoczęły się Igry, doroczne święto studentów Politechniki Śląskiej. Do piątku dużo dobrej zabawy i muzyki.
Na dzisiaj studenci zaplanowali grą miejską, a wieczorem gry planszowe w stołówce przy Łużyckiej i beach party przy CKS Mrowisko.

Jutro, 16 maja wielkie grillowanie na łące igrowej połączone z oglądaniem filmów. W tym roku na plenerowym ekranie będzie można obejrzeć „Mulan” oraz „Deadpool”.

W czwartek, 17 maja ok. godz. 17.00 studenci odbiorą klucze od bram miasta, a potem przejdą w barwnym korowodzie do sceny koncertowej przy hali Arena Gliwice. Tam od 18.00 występować będą: Jan Niezbędny, Koniec świata, Bracia Figo Fagot, Event Urizen oraz gwiazda wieczoru – Organek.

Tegoroczną igrową zabawę zwieńczą piątkowe koncerty gwiazd. Wystąpią: Imperative, The Bartenders Bokka, Pokahontaz, i Elektryczne Gitary. 

AKTUALIZACJA:
Korowód odwołany - informują organizatorzy tegorocznych studenckich Igrów.

„Łącząc się w żałobie z rodzinami górników, którzy zginęli w tragedii, do jakiej doszło w kopalni „Zofiówka” w Jastrzębiu-Zdroju, Komitet Organizacyjny Igrów 2018 podjął decyzję o odwołaniu korowodu studenckiego, jaki miał przejść ulicami Gliwic 17 maja 2018 r. Organizatorzy Igrów apelują do uczestników wydarzenia o godne zachowanie podczas wieczornych koncertów” - czytamy w oświadczeniu.
wstecz

Komentarze (5) Skomentuj

 • To przy Arenie Podium czy na Lotnisku 2018-05-15 19:01:06
  To przy Arenie Podium czy na Lotnisku ? Bo z tego Co piszecie to Można się lekko zboczyć
 • eol 2018-05-16 12:54:26
  Znowu będzie dziki łomot i wycie aż do późnej nocy trzeba się zaopatrzyć w solidne zatyczki przeciwhałasowe. Może pomyślą i scenę zwrócą w stronę pól a nie na osiedle, ale nie wiem czy mogę wymagać aż tak wielkiej asertywności.
 • adiunkt 2018-05-16 17:34:26
  Przestancie bredzic. Frankiewicz juz dawno zakazal igrow w miescie. Dal im bloto na lotnisku, a i to juz jest zakazane.
 • daf 2018-05-17 10:34:50
  Z całym szacunkiem..... Raz w roku taka zabawa..... Przecież życia to im nie zwróci, to że się odwoła jakieś imprezy nie znaczy że tym rodzinom będzię lżej....Lepiej pomyślcie o tych rodzinach przez cały rok a nie tylko teraz.... Można było zebrać kasę na tych imprezach na rzecz tych rodzin i im pomóc.... A tak... znowu sztuczna żałoba.... Zmuszanie do żałoby nie jest dobre.... Żałobę mają teraz rodziny i ich powinno się wspierać ale nie takimi pustymi gestami. To jak z 1 Listopada..... Cały rok groby są puste a 1 Listopada nagle się wszyscy budzą i pamietają o zmarłych...
 • Tata 2018-05-20 18:52:49
  Wiemy, że młodzież się bawi.... W czwartek rano mieliśmy wymiociny na schodach i rozbite butelki. W nocy były dzikie wrzaski i załatwiania potrzeb. Tak jest co rok. Cóż - mieszkamy niestety w okolicy "miasteczka studenckiego". Doskonale wiemy, że młodzież się bawi...