Kolejną edycję akcji „Spełniamy marzenia” Fundacja Unikum zakończyła  sukcesem. Marzenia kilkunastu małych pacjentów zostały zrealizowane.

To było nie lada wyzwanie, bowiem choć pierwotnie zakładany plan obejmował 10 dzieci, to jednak ostatecznie obdarowano aż 17. O świątecznej akcji Unikum pisaliśmy kilka tygodni temu, kiedy trwała zbiórka pieniędzy na prezenty dla małych pacjentów, którzy leczą się w zabrzańskim szpitalu onkologicznym. Dzięki ludziom dobrej woli, którzy bezpośrednio spełnili dziecięce marzenia, a także tym, którzy wsparli finansowo akcję, mali pacjenci z rąk wolontariuszy otrzymali w grudniu wymarzone podarunki. Radości z wypełnionej misji nie kryła założycielka Unikum, Sonia Heinen. - Wszystkie marzenia zostały spełnione, od tych mniejszych po te większe, nawet udało się kupić iPada oraz odkurzacz Roombę, które były dość drogie. Dzięki ogromnemu wsparciu ludzi zostało trochę środków finansowych, dlatego każde dziecko dostało na konto swojej fundacji pieniążki. Cieszymy się, że prócz prezentów, spełnionych marzeń, otrzymali także środki na leczenie.

Wśród obdarowanych znalazł się siedmioletni Nikodem, który otrzymał odkurzacz, o którym zawsze marzył - iRobot Roomba. - Nie wierzyłam w to, że uda się spełnić Nikosiowe marzenie. To było ogromne zaskoczenie i duże emocje. Nikodem jak tylko otrzymał prezent, to chciał odkurzyć cały oddział – mówi Katarzyna Brzoza, mama Nikodema.

Trzyletni Milan pasjonuje się motoryzacją, a jego marzeniem był samochód na akumulator. - Spotkało nas coś wspaniałego, a Milanek był w wielkim szoku, nie dowierzał, że to się dzieje naprawdę. Otrzymaliśmy cudowny dar i dziękujemy za tak dobre serca. To są po prostu anioły – podkreśla Miłosz Siodmok.

- Akcja jest potrzebna, bowiem tu nie chodzi o rzeczy materialne, to jest chwila wytchnienia, chwila zapomnienia dla chorych dzieci i ich rodziców. Piękne podsumowanie naszych działań na koniec roku, to uśmiech dziecka – zaznacza Heinen.

Za rok planowana jest kolejna edycja akcji „Spełniamy marzenia”.

Patrycja Cieślok 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj