Detoks alkoholowy w Krakowie placówki oferują w trybie stacjonarnym i mobilnym, z dojazdem do domu pacjenta.

Większość chorych zastanawia się nad tym, czym różnią się te dwie możliwości. Przede wszystkim chodzi tu o skuteczność i bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. Jeżeli pacjent na pierwszym miejscu stawia swoją wygodę, najpewniej skorzysta z mobilnych usług detoksykacji. Nie zawsze są one jednak skuteczne i bezpieczne dla jego zdrowia. Podczas odtrucia alkoholowego należy bowiem pamiętać przynajmniej o kilku zasadach, do których skrupulatnie stosują się przedstawiciele personelu medycznego stacjonarnych placówek. Wykorzystują legalne i certyfikowane medykamenty, dostępne w placówce, mają do swojej dyspozycji nowoczesny sprzęt, aparaturę medyczną i narzędzia. W placówce do dyspozycji pacjenta pozostają ponadto lekarze różnych specjalności i terapeuci.

Skuteczność, jaką cechuje się detoks alkoholowy w Krakowie, uzależniona jest przede wszystkim od jego trybu i specyfiki wybranej placówki. Inaczej działa mobilna terapia detoksykacyjna, a w innym trybie odtrucie alkoholowe prowadzą specjaliści w warunkach klinicznych. Drugie rozwiązanie wydaje się rozsądniejsze głównie ze względów bezpieczeństwa. Jest ono również najskuteczniejsze. Wyłącznie korzystając z kompleksowej pomocy specjalistów wielu dziedzin medycyny, alkoholik może na stałe pożegnać się z nałogiem. Aby detoks alkoholowy był bezpieczny, powinien cechować się profesjonalizmem i wsparciem terapeutów na każdym etapie jego zaawansowania.

Detoks alkoholowy w Krakowie stacjonarnie

W przypadku pacjentów uzależnionych bezwzględnie konieczne jest wdrożenie ścisłych procedur medycznych mających na celu odtrucie organizmu i przerwanie ciągu alkoholowego. Można je podjąć wyłącznie w specjalistycznych placówkach przystosowanych do tego typu działalności medycznej. Detoks alkoholowy w Krakowie stacjonarnie przeprowadza Centrum Medyczne Galmedic. Prowadzi ono nie tylko do oczyszczenia organizmu z toksyn poalkoholowych i zbędnych produktów przemiany etanolu, ale i trwałego odstawienia substancji odurzających. Osiągnięcie tego efektu terapeutycznego jest bezpośrednim celem działań podejmowanych przez specjalistów.

Stacjonarny i profesjonalny detoks alkoholowy w Krakowie to nie tylko usunięcie szkodliwych substancji z krwiobiegu chorego. Odtruwanie alkoholowe podejmuje się ponadto w leczeniu Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych, które dotyczą niemal każdego uzależnionego. Powstają one w wyniku naturalnej i fizjologicznej reakcji organizmu na brak alkoholu etylowego, dotychczas dostarczanego w nadmiarze do krwiobiegu. W związku z jego nagłym niedoborem organizm daje choremu odczuwalne i widoczne sygnały, „upominając” się o dostarczenie mu alkoholu etylowego. Podczas procesu detoksykacji stacjonarnej przyjęcie alkoholu nie jest możliwe – pacjent przebywa pod ścisłą opieką specjalistów, którzy dbają o utrzymanie przez niego abstynencji.

Działanie personelu medycznego opiera się głównie na wspieraniu wstrzemięźliwości pacjenta poprzez umożliwienie mu uczestnictwa w pozostałych formach kompleksowej terapii alkoholizmu. Utrzymanie stanu trzeźwości, a więc i efektów detoksykacji, jest możliwe wyłącznie przy wsparciu psychoterapeutycznym, otrzymanym od lekarzy specjalistów. W Centrum Medycznym Galmedic istnieje ponadto możliwość skorzystania z awersyjnych metod wspierających leczenie choroby alkoholowej.

Jeżeli interesują Cię szczegóły usługi, jaką jest detoks alkoholowy w Krakowie, zapoznaj się z nimi tutaj: https://galmedic.pl/uslugi/detoks-alkoholowy.

Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe

W związku ze szczegółami terapii, jaką powinny przejść osoby uzależnione, nasuwa się pytanie, czy tak samo powinno wyglądać odtrucie alkoholowe osób nieuzależnionych? Z pewnością jest ono w większości przypadków łatwiejsze do przeprowadzenia i szybciej widać jego efekty. Nie oznacza to jednak, że wystarczy pacjentowi podać kroplówkę witaminową i oczekiwać samoistnej poprawy jego stanu zdrowia. W niektórych przypadkach, podobnie jak u osób uzależnionych, konieczne bowiem staje się włączenie do terapii środków farmakologicznych. Zlecić je może wyłącznie lekarz specjalista, czego w warunkach domowych niestety nie wykona. Jeżeli stan pacjenta nagle pogorszy się, również nie uzyska on w środowisku domowym tak szybkiej i profesjonalnej pomocy, co w specjalistycznej placówce terapeutycznej.

Domowe sposoby na odtrucie alkoholowe w większości przypadków nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Czasami mogą również maskować objawy silnego zatrucia alkoholowego, doprowadzając do stopniowego osłabienia organizmu, a nawet jego odwodnienia. Powrót do trzeźwości, nawet po jednorazowym spożyciu nadmiernej ilości alkoholu, nie jest błyskawiczny. Ekspresowe nie może być zatem również odtrucie alkoholowe. Pacjent nie jest w stanie samodzielnie i bez wykorzystania medykamentów wyrównać poziomu równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Może przyczynić się do jego nawodnienia, ale konieczne jest również zastosowanie witamin, jonów podstawowych pierwiastków oraz roztworu glukozy.

W domowych warunkach nie można zniwelować nie tylko objawów fizycznych zatrucia alkoholowego, ale również dolegliwości natury psychicznej. Łagodzi się je przede wszystkim środkami nasennymi i uspokajającymi, a w szczególnych przypadkach nawet neuroleptykami. Leki te powinno się stosować wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Niekontrolowana detoksykacja organizmu może bowiem prowadzić nawet do występowania stanów psychotycznych, urojeń, majaczeń, depresji.

Dlaczego detoksykacja może być niebezpieczna?

Ciągłe zatrucie alkoholem etylowym jest skrajnie niebezpieczne dla organizmu każdego człowieka. Prowadzi do znacznych zniszczeń wielonarządowych, upośledza prawidłowe funkcjonowanie układów. Bierze udział w procesie degeneracji komórek nerwowych. W związku z tym również nieudolnie przeprowadzany detoks alkoholowy może stanowić dla pacjenta realne zagrożenie.

Brak odpowiedniego zaplecza medycznego, nowoczesnych narzędzi, a nawet środków farmakologicznych uniemożliwia sprawne i skuteczne przeprowadzenie detoksu alkoholowego w Krakowie. Może on być niebezpieczny głównie dla pacjentów uzależnionych, których organizm jest wyjałowiony i zniszczony długotrwałym oddziaływaniem toksyn alkoholowych. Przerwanie ciągu alkoholowego w niekontrolowany sposób doprowadza ponadto do zwiększenia natężenia objawów odstawiennych i szybszy powrót alkoholika do starych przyzwyczajeń. Ostatecznie, odtrucie alkoholowe podejmowane w sposób błyskawiczny i w warunkach domowych rzadko przynosi oczekiwane, długofalowe rezultaty.

Detoks alkoholowy w Krakowie – o czym należy pamiętać przy wyborze placówki?

Wybierając placówkę, w której chcemy poddać się procesowi detoksykacji naszego organizmu, warto kierować się nie tylko opiniami znajomych, ale również specyfiką działalności poszczególnych miejsc. Najwyższy stopień bezpieczeństwa i jakości świadczonych usług oferują bowiem te placówki, w których możliwe jest kompleksowe leczenie zatrucia alkoholem etylowym. Muszą one zapewnić specjalistyczną i doświadczoną kadrę, o odpowiednich umiejętnościach oraz znajomości innowacyjnych rozwiązań. Indywidualna, podmiotowa, a zarazem holistyczna pomoc potrzebna jest szczególnie osobom uzależnionym, dla których odtrucie alkoholowe jest zwykle pierwszym krokiem na drodze do wyjścia z nałogu.

 

Materiały partnera

 

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj