Catering dietetyczny ułatwia świadome, zbilansowane, a także zdrowe odżywianie. Komu sprawdzi się dieta pudełkowa i gdzie jej szukać? Jak znaleźć odpowiedni catering w Gliwicach?

 

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny inaczej nazywany jest dietą pudełkową. Obydwa terminy określają usługę, w ramach której klient zamawia zestawy gotowych posiłków pod wskazany adres.

 

Taka forma wyżywienia zwykle zawiera 5 dań – śniadanie, lunch, obiad, podwieczorek oraz kolację. Dzięki temu poprzez jedno zamówienie konsument zyskuje kompleksowe i przede wszystkim zbilansowane jedzenie na cały dzień.

Jak znaleźć dobry catering dietetyczny w Gliwicach?

Większość osób kojarzy catering dietetyczny z usługą, która jest realizowana tylko na terenie dużych metropolii. Dlatego już na wstępie warto podkreślić, że to błędne myślenie. Popularność diet pudełkowych sprawiła, że firmy dowozowe już dawno rozwinęły swoje zasięgi i obecnie obsługują także klientów z mniejszych miejscowości – w tym z Gliwic.

 

Dostępne oferty najłatwiej można znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać w Google frazę „dieta pudełkowa Gliwice”, a wyszukiwarka pokaże listę dostawców, którzy oferują usługi w obrębie miasta. Wbrew pozorom nie będzie ona krótka, co ma swoje plusy i minusy.

 

Zaletą dużej dostępności cateringów jest możliwość znalezienia diety, która najbardziej odpowiada potrzebom (np. kalorycznym) i preferencjom (głównie smakowym) klienta. Jednak szeroka gama dostawców bywa kłopotliwa, ponieważ często utrudnia wybór firmy.

 

W przypadku problemów z podjęciem decyzji o wyborze dostawcy diety pudełkowej najlepiej porównać oferty poszczególnych firm. Warto przy tym zwrócić uwagę m.in. na różnorodność dostępnych jadłospisów. Im jest ich więcej, tym łatwiej można dopasować catering do swoich potrzeb żywieniowych.


Wiele odmiennych pakietów żywieniowych zapewnia gliwiczanom np. firma EatFit. W jej ofercie figuruje aż 16 różnych menu do wyboru. Szczegóły tych diet można poznać na stronie WWW pod adresem https://eatfitcatering.pl/catering-dietetyczny/gliwice/ . Znajduje się tam również kalkulator kalorii – narzędzie umożliwiające wyłonienie sposobu żywienia, który będzie dopasowany do stylu życia, indywidualnych cech fizycznych czy celu dietetycznego klienta.

Dla kogo dieta pudełkowa będzie dobrym rozwiązaniem?

Dieta pudełkowa sprawdza się zwłaszcza w przypadku osób, które nie lubią gotować albo nie dysponują dużą ilością wolnego czasu na samodzielne szykowanie posiłków. Catering sprawia, że zyskują one nie tylko pyszne jedzenie, ale i przestrzeń do zajmowania się swoimi sprawami.

 

Gotowe potrawy to również dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą skutecznie kontrolować masę swojego ciała. Przy wyborze diety pudełkowej podaje się bowiem zapotrzebowanie energetyczne, dzięki czemu dostawca cateringu szykuje dobowe wyżywienie z uwzględnieniem pożądanej kaloryczności.

 

Tym samym osoba zamawiająca dietę może osiągnąć cel żywieniowy (schudnąć, utrzymać aktualną sylwetkę lub zbudować masę) bez ciągłego liczenia konsumowanych kalorii.  

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj