Obecnie to miejsce w Bojkowie porosłe jest zielenią, którą przecina chodnik. Jest terenem niezagospodarowanym, który w Miejskim Planie Zagospodarowania Przestrzeni, sporządzonym dla tej dzielnicy, widnieje jako teren zieleni urządzonej. Park. Taką metamorfozę ma przejść jeszcze w tym roku.

Do 19 września składać można oferty w przetargu, w ramach którego wyłoniony zostanie wykonawca zadania. Ten będzie mieć czas do 6 grudnia na oddanie parku mieszkańcom. Oczywiście, do tej daty nie należy się zbytnio przywiązywać. Ostatnie inwestycje pokazują, że problemy związane z zerwanymi łańcuchami dostaw i brakiem kadr „kładą” niejedną inwestycję.

Tyle czarnowidztwo. Zgodnie z planem, Park Zacisze posiadać będzie dwa leżaki miejskie, dwa stoły do gry w szachy lub warcaby, a także trzy ławki z oparciem. Teren utwardzony zostanie nawierzchnią żwirową i bezfazową kostką betonową. Jeśli chodzi o zieleń, spodziewać się można 94 nowych krzewów oraz uporządkowania trawnika.

- Założeniem jest stworzenie ogólnodostępnego terenu rekreacji i odpoczynku w mieście Gliwice. Zagospodarowanie terenu w wymienione elementy zapewni ogólne uporządkowanie działki oraz ukształtowanie jej układu przestrzennego – wyjaśnia Iwona Janik, rzeczniczka prasowa gliwickiego MZUK-u.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj