13 maja o godz. 12.00 kolektyw teatralny Lufcik na Korbkę przygotował kolejną premierę – tym razem będzie to bajka pedagogiczna „Zwierzęca przygoda A’Mateusza” w reżyserii Agnieszki Batóg. Spektakl, w którym grają Katarzyna Anna Pawłowicz oraz Olaf Józefoski, stworzono w oparciu o doświadczenia dyplomowanych pedagogów i terapeutów zajęciowych.

- Spotkanie z A’Mateuszem i jego zwierzakami jest taką bajką-pomagajką. Bajki to utwory najbliższe naszym maluchom, powinny im towarzyszyć niemalże od pierwszych chwil życia, bo to właśnie one pomagają odbyć podróż do innego, kolorowego świata. Pomagają również zrozumieć sytuacje trudne, a także je oswoić. Bajkoterapia jest metodą, która może być stosowana nie tylko przez profesjonalistów, ale również rodziców i opiekunów. Bajki rozwijają wyobraźnię, ale dają też dorosłym wiedzę o uczuciach oraz emocjach dziecka. Podpowiadają, w jaki sposób komunikować się z dzieckiem i wczuć w jego sytuację - wyjaśnia Batóg.

„Zwierzęca przygoda A’Mateusza” to ciekawa, kukiełkowo-muzyczna, historia z morałem, przygotowana dla widzów od 3 do 9 lat oraz ich opiekunów, w której świat widziany jest z dziecięcej perspektywy.

- Wprowadzone do bajki postaci przyjaznych zwierzaków pomagają bohaterowi poradzić sobie z lękami małego człowieka, zyskać wiarę w siebie i swoje możliwości, zrozumieć, dlaczego każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Obecność na spektaklu może być doskonałą okazją do rozmów z dzieckiem o tym, co sprawia mu trudność, również w kontaktach z rówieśnikami - dodaje reżyserka.

Po spektaklu - warsztaty teatralne. Zajęcia poprowadzą znani dzieciom aktorzy, zapewniając indywidualne podejście do talentu każdego uczestnika. Dziewczynki i chłopcy poznają sztukę aktorską podczas zabawy. Potrenujemy technikę oddechu, dykcję, świadomość ciała, improwizację i grę aktorską. Wstęp na spektakl i warsztaty - wolny. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj