Kiedy knurowianin zorientował się, że nie ma portfela, sprawdził historię transakcji. Ostatnia zaprowadziła go do sprawców. 
                                       
Mieszkaniec Knurowa zgubił portfel – ten musiał mu wypaść z kieszeni. Leżąca na chodniku zguba od razu znalazła nowego właściciela – a raczej właścicieli, bo przedmiot przywłaszczyli sobie trzech mężczyźni. 

Nie tracąc czasu, udali się na zakupy. Wykorzystując znajdujące się w portfelu karty płatnicze, zrobili sprawunki w dziewięciu sklepach.

Kiedy właściciel zorientował się, że nie ma portfela, wszedł na swoje konto i sprawdził historię transakcji. Okazało się, że ostatnia wykonana została dosłownie przed chwilą. Błyskawicznie udał się więc do podanego sklepu, personelowi wyjaśnił, o co chodzi i poprosił o możliwość przejrzenia nagrania z kamery monitoringu. Sprzedawcy nie mogli jednak tego zrobić – na miejsce wezwano policjantów z knurowskiego komisariatu. 

- Dopiero mundurowi mogli przejrzeć nagranie. Zobaczyli na nim znanych już sobie delikwentów, trzech mężczyzn w wieku 36, 43 i 46 lat. Wszyscy zostali złapani na gorącym uczynku i wszyscy byli pijani. Mieli we krwi ponad dwa promile alkoholu – mówi sierż. szt. Krzysztof Pochwatka z biura prasowego KMP Gliwice. 

Panowie kierowali się najwyraźniej znanym, ale fałszywym powiedzeniem: znalezione niekradzione… Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj