Do niewinnie wyglądającego, ale tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 18 października około godziny 17.30 na ul. Rybnickiej, w autobusie komunikacji miejskiej, linii 60. Kiedy jego kierowca zaczął gwałtownie hamować, jeden z pasażerów upadł na podłogę, doznając poważnych obrażeń głowy. 
69-latek przebywał w szpitalu w stanie nieprzytomnym. Niestety, lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Kryminalni z gliwickiej komendy miejskiej prowadzą teraz w sprawie tego wypadku postępowanie. Jak ustalono, krytycznego dnia kierowca autobusu, jadący ulicą Rybnicką prawym pasem w kierunku centrum Gliwic, będąc na wysokości zjazdu na autostradę A4, zaczął gwałtownie hamować. 

Wyjaśnienia wymaga kwestia, czy hamowanie wynikało z nagłej zmiany pasa ruchu przez poprzedzający autobus samochód osobowy. Dlatego policjanci zwracają się o pomoc do świadków. 

Osoby, które jechały tego dnia autobusem linii 60 lub znajdowały się w pobliżu i posiadają wiedzę na temat okoliczności zdarzenia, proszone są o kontakt z prowadzącym sprawę asp. sztab. Grzegorzem Prokopem, tel. 32 336 91 64, mail: grzegorz.prokop@gliwice.ka.policja.gov.pl
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj