Na Politechnice Śląskiej po raz trzeci wręczono nagrody w konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. 32 uczniów odebrało złoty indeks, czyli możliwość wyboru wymarzonego kierunku studiów, zaś laureaci II i III stopnia otrzymają dodatkowe punkty podczas rekrutacji na studia na gliwickiej uczelni. Jedna z uczestniczek została laureatką I stopnia aż z dwóch przedmiotów – matematyki i fizyki.
 
W konkursie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w czterech dziedzinach: chemii, fizyce, informatyce oraz matematyce.

- Uczelnia stara się, by jakość kształcenia była jak najwyższa. Dla wybitnych absolwentów szkół średnich przygotowała autorski projekt - program mentorski. Każdy z laureatów jest nim objęty. Uczestnicy programu przez cały okres studiów I stopnia na Politechnice Śląskiej mają zapewnioną indywidualną opiekę mentora, pracownika naukowego uczelni, którego mogą sobie wybrać zgodnie z własnymi zainteresowaniami naukowymi – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród rektor PŚl prof. Arkadiusz Mężyk.
 
Jedna z uczestniczek zdobyła dwie nagrody I stopnia. Anna Mrukwa, uczennica II LO w Rybniku, mówiła, że najważniejsze w osiągnięciu sukcesu są chęci i dużo pracy. 

- W naukach ścisłych najbardziej pociąga mnie symetria, ład, uporządkowanie i sposób, w jaki wszystko się łączy - powiedziała. 

Podwójna laureatka "złotego indeksu" planuje studia na jednej ze specjalności na makrokierunku na Politechnice Śląskiej. 
 
Trzecia edycja konkursu miała prawdziwie ogólnopolski charakter. Oprócz szkół województwa śląskiego wśród laureatów swoich reprezentantów mają również placówki z Opola, Oleśnicy, Częstochowy, Włoszczowej, Nowego Targu, Nowego Sącza, Inowrocławia i Łomży. 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj