Gliwiccy mastersi judo (zawodnicy powyżej 35. roku życia) rozpoczęli sezon startowy. W mocno okrojonym składzie walczyli w Łomiankach koło Warszawy.
Organizatorem turnieju był jeden z najlepszych polskich judoków, mistrz olimpijski z Atlanty Paweł Nastula. Zawody rozgrywano według starych zasad, czyli przeciwnika można było łapać i rzucać za nogi (teraz taka technika jest karana, grozi też za nią dyskwalifikacja).

Nasi reprezentanci wrócili z Łomianek z dwoma złotymi krążkami.
Pierwszy, w kategorii wiekowej M-2 (34-38 lat), wywalczył Sebastian Laskowski (73 kg). Gliwiczanin wygrał pięć pojedynków przez ippon. Ze złotym medalem wrócił też Wojciech Jaworski (73 kg). Startując w kategorii wiekowej M1 (30-34 lat), wygrał cztery walki.

Nasi mastersi szykują się teraz do Pucharu Polski Masters, który 13 maja zostanie rozegrany w Jaśle i mistrzostw Europy w Zagrzebiu na początku czerwca. Do zawodów przygotowują się: Przemysław Zimowski, Marek Głodek, Wojciech Jaworski, Sebastian Laskowski.