W rozegranych w Mysłowicach mistrzostwa Śląska złoto w biegach przełajowych wywalczyła Magdalena Krawczyk z Piasta Gliwice. Wygrana to miła niespodzianka również dla samej zawodniczki. 

– Było to dla mnie zaskoczenie. Nie przepadam za biegami przełajowymi, które często rozgrywane są na trudnych, błotnistych trasach. Startowałam w tych zawodach, nie odpuszczając treningu pod sezon letni, na zmęczonych nogach. Cieszę się więc z pierwszego miejsca, wygrałam z silnymi dziewczynami, co pokazuje, że przygotowanie do sezonu przebiega prawidłowo.

Warto przypomnieć, że Krawczyk regularnie sięga po miano najlepszej zawodniczki na zawodach halowych i otwartych stadionach. Ostatni medal traktuje jednak szczególnie.

– Cieszę się, bo dziewczyny, z którymi wygrałam, szykowały się typowo pod biegi przełajowe. Zresztą, druga na mecie Eliza Megger to wielokrotna reprezentantka Polski na mistrzostwach Europy. Mnie udało się wyprzedzić je wszystkie – komentuje  reprezentantka Piasta. Dodajmy, że zawodniczka przebiegła dystans w 16 minut i 42 sekundy.

Magda jest wychowanką Adama Śniegórskiego. Współpracuje także z Markiem Jakubowskim, trenerem kadry Polski. Jak widać, ta zespołowa praca przynosi wymierne efekty.

Na tym samym dystansie, ale w kategorii „junior”, startował również Dawid Mysiuk z Piasta Gliwice. Nasz reprezentant zajął drugie miejsce, przegrywając ze zwycięzcą zawodów tylko o sekundę.

W kategorii „młodzik” czwarte miejsce na dystansie tysiąca metrów zajęła Matylda Leśniak.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj