Nauczyciele ZSŁ dokształcają się nie tylko w kraju, ale również za granicą.

W ramach projektu pt. Kompetencje językowe nauczycieli ZSL sposobem efektywnego nauczania -KJN, o nr POWERSE-2019-1-PL01-KA101-064033, nauczyciele ZSŁ zrealizowali kurs języka angielskiego.

Okres realizacji: 28-10-2019 do 27-09-2022r

Uczestnicy -8 nauczycieli

Dofinansowanie: 101 403,34 zł

Cele projektu:

Najważniejszym celem projektu było podniesienie kompetencji językowych oraz wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych. Nauczyciele wzięli udział w kursie języka angielskiego, ale oprócz tego nawiązali ciekawe kontakty oraz współprace pomiędzy różnymi instytucjami kształcenia.

Kurs został zrealizowany przez EU MOBILITY SVERIGE w okresie od 14 do 25 lutego grupa 1 oraz od 20-06 do 01-07 grupa 2.

Szkolenie było świetnie przygotowane i dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Poza tradycyjnymi zajęciami w sali lekcyjnej, odbywały się także konwersacje w najpiękniejszych zakątkach Mälmo. Lektorki cierpliwie doskonaliły nasze umiejętności językowe oraz z pasją opowiadały ciekawostki na temat kultury i zwyczajów szwedzkich. Przypatrując się ich pracy poznaliśmy wiele nowoczesnych i ciekawych metod nauczania. A dzięki interesującym aktywnościom odkryliśmy nowe narzędzia informatyczne, które z powodzeniem wykorzystujemy w naszej pracy. Pracownicy z przyjemnością towarzyszyli nam w zwiedzaniu miasta, wskazując najciekawsze obiekty kultury oraz zabytki. Dodatkowym atutem była możliwość zwiedzania regionu w wolnym czasie, dzięki czemu nasz wyjazd okazał się bogaty w walory kulturowe i turystyczne. Była to świetna okazja do rozwoju osobistego i zawodowego.

W dniu 21 IX 2022 r. odbędzie się podsumowanie projektu ESN, w czasie którego otrzymamy certyfikaty oraz powspominamy czas spędzony na kursie.

Natomiast 7, 8 X 2022r. szkoła obchodzi jubileusz 75-lecia. Zapraszamy kadrę oraz absolwentów do udziału w uroczystości. Szczegóły na stronie – www.zsl.gliwice.pl

Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj