Wybór zawodu ma dziś kluczowe znaczenie, dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie i właściwa ścieżka edukacyjna. Warto poświęcić chwilę, by zastanowić się, jak ją wybrać żeby w przyszłości móc realizować swoje zawodowe plany.  W Gliwicach jest miejsce, które to ułatwi.


Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych przy ul. Bojkowskiej 16, bo o tej szkole mowa, nadąża za trendami kształtującymi się na rynku zatrudnienia, przygotowuje uczniów do podjęcia dobrej i ciekawej pracy. Stawia nie tylko na intensywny rozwój uczniów, ale dba też o ich wszechstronność, oferując możliwość udziału w różnych prestiżowych programach.  I tak w ramach Programu Erasmus+ uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych co roku wyjeżdżają na praktyki zagraniczne. We wrześniu 2016 r.  grupa energetyki odnawialnej odwiedziła słoneczną Sevillę, a między 12 a 25 marca 2017 r. 32 uczniów wraz z opiekunami, po raz kolejny, gościła we Frankfurcie na Odrą. 

Uczniowie klas II at i III at uczestniczyli tam w kursie ciesielstwa, obejmującym wykonywanie prostych i bardziej skomplikowanych połączeń ciesielskich, pracę z wykorzystaniem maszyn do obróbki drewna oraz wykonywali model więźby dachowej. Z kolei uczniowie klas II bt i III bt korzystali z kursu brukarstwa,  obejmującego pomiary wysokościowe sprzętem geodezyjny, układanie dróg pieszych z kostki naturalnej, betonowej i płyt chodnikowych oraz brukowanie ozdobne.
 
 - Zajęcia odbywały się w świetnie wyposażonym ośrodku kształcenia, pod okiem niemieckich instruktorów. W czasie wolnym zwiedziliśmy Berlin, Frankfurt i Słubice, spędziliśmy miłą niedzielę na Wyspie Tropikalnej, graliśmy w kręgle, ping ponga, chodziliśmy na basen - relacjonuje Barbara Daft- Karchniwa, koordynator projektu. Na zakończenie praktyk - egzamin i rozdanie certyfikatów. - Pobyt we Frankfurcie to nie tylko czas kształcenia zawodowego, ale również doskonalenia znajomości języków obcych i zdobywania nowych doświadczeń - dodaje Daft-Karchniwa.

We wrześniu 2017 r.  w ZSB-C  będzie można podjąć naukę w następujących kierunkach: technik budownictwa z elementami budownictwa energooszczędnego, technik architektury krajobrazu z florystyką, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz technik geodeta z profesjonalnymi pomiarami satelitarnymi. Natomiast w Branżowej Szkole I stopnia,  jako monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z elementami ocieplenia budynków i monter sieci i instalacji sanitarnych z elementami instalacji energetyki odnawialnej.  -  Szkole patronuje firma Fakro, współpracujemy też z wieloma z branży budowlanej. Dobrze uczymy, a nasi absolwenci znajdują zatrudnienie – przekonuje Barbara Daft-Karchniwy.

I podkreśla, że szkoła ma doskonały patent na kształcenie kadr przyszłości:  stawia na dobrą jakość nauczania, solidną, również zagraniczną praktykę i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Placówka może się pochwalić Międzynarodowym Certyfikatem KSAPL, Certyfikatem Bezpieczna Szkoła, Śląska Szkoła Jakości, Szkoła z klasą, Szkoła bez przemocy, Certyfikatem Akredytacji Instytucji oraz Certyfikatem Akredytacji Kształcenia Modułowego.

KONTAKT:
Zespół Szkół Budowlano - Ceramicznych
 
ul. Bojkowska 16
44-100 Gliwice
Tel:+48322320374
E-mail:sekretariat@zsb.gliwice.pl
Internet:www.zsb.gliwice.pl

PROMOCJA
wstecz

Komentarze (1) Skomentuj

  • portal geodezyjny 2017-05-03 21:43:32
    geodezja portal geodezyjny: http://www.geodezja24.pl