To jedna z piękniejszych ulic w Gliwicach. Jednak za chwilę znikną z niej drzewa. 

Jeszcze w lipcu ZDM planuje wycinki. -  Działania związane z pozyskaniem zezwolenia na usunięcie drzew zostały podjęte z powodu złego stanu fitosanitarnego:  część z nich zamarła lub zamiera. Na ul. Korfantego często dochodzi do rozłamywania martwych konarów - mówi Jadwiga Stiborska - Jagiełło, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. 

Informuje, że pozyskano zezwolenie na usunięcie 65 drzew. Prace będą wykonywane etapami. Do nasadzeń zostaną wykorzystane klony polne odm. 'Elegant'.  - Ten sam gatunek został niedawno wprowadzony na ul. Długosza, co spotkało się z pozytywnym odbiorem mieszkańców - dodaje rzeczniczka. 

Nasadzenia zastępcze przeprowadzone zostaną jesienią 2021 r. W zamian za 64 drzewa (jedno się przewróciło) nasadzonych zostanie 100 drzew.

W lipcu usunięte zostaną tylko te drzewa, które są martwe i stanowią największe zagrożenie dla ludzi i mienia. Resztę prac zaplanowano jesienią. ZDM poosiada wszelkie niezbędne dokumenty - informuje Stiborska. 

To kolejne wycinki prowadzone w mieście w ostatnim czasie.  

(ml) 

wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • Shotei 2021-07-21 18:46:52
    Jeśli tylko część drzew jest w złym stanie, to czemu wycinać wszystkie? To w ramach prowadzonej od dłuższego czasu w Gliwicach akcji niszczenia starych drzew? Jak się ich nie wycina od razu, to się je najpierw okalecza ( patrz wierzba naprzeciw stołówki na Łużyckiej, czy klon obok banku na pl. Piłsudskiego) a potem wycina. A jeszcze przedtem stoją uschnięte i straszą.
  • marek 2021-07-26 09:43:51
    Polecam zajrzeć na ul. Tarnogórską w okolicy Radiostacji. Pełno suchych kikutów. O dziwo urzędnikom jakoś nie przeszkadzają, nawet wtedy gdy suche gałęzie spadają już na chodnik. Ta ulica aż się prosi, żeby zrobić porządek i wykonać nowe nasadzenia. Ale rozumiem, że wycięcie zielonych drzew w sezonie lęgowym jest ważniejsze niż usuwanie uschniętego próchna, które zagraża pieszym i kierowcom.