I Integracyjny Festiwal Tańca dla Osób z Niepełną Sprawnością odbędzie się w czwartek, 21 września, w hali widowiskowo-sportowej PreZero Arena Gliwice. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ogólnopolski turniej dla osób dorosłych z niepełnosprawnością „Bez Barier” organizowany jest przez Fundację Różyczka. Tancerzy podziwiać będzie można od godz. 9.00 do 15.00. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach - taniec towarzyski open i freestyle. Taniec towarzyski będą tańczyły pary, ale zaprezentują się też osoby występujące solo, na wózkach inwalidzkich. W kategorii freestyle zobaczymy artystów wykonujących własne choreografie do wybranej przez siebie muzyki.

Do udziału w turnieju zgłosiło się ponad stu uczestników. Poza parami turniejowymi przed publicznością zaprezentują się m.in. teatry tańca z Poznania i Bytomia, odbędzie się też pokaz umiejętności doświadczonych par tanecznych (w repertuarze m.in. taniec latynoamerykański). Wystąpi także niewidomy solista, który zaśpiewa przed publicznością.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj