Muzeum, wspólnie ze stowarzyszeniem, przygotowało cykl spotkań poświęconych Gliwicom. Tym razem dzieje i uroki miasta odkryjemy dzięki pasjonatom z Metamorfoz.  Inauguracja Wycieczek z Wędrowcem - 21 października o godzinie 17.00 w Willi Caro,  a spotkanie poprowadzi Małgorzata Malanowicz, prezes Stowarzyszenia Gliwickie Metamorfozy.


Wycieczki z Wędrowcem to nie tylko nazwa kolejnej serii wykładów, którego bohaterem są Gliwice, ale także tytuł przewodnika, opracowanego przez członków Metamorfoz, który już w listopadzie ukaże się nakładem muzeum.

Mówione „Wycieczki z Wędrowcem”, organizowane co miesiąc od października do czerwca  2017 roku, będą nawiązywały do dziewięciu tras tematycznych przewodnika.  Są to: Stare Miasto;  Rozwój miasta na przełomie wieków XIX i XX;  Szlakiem przemysłu i myśli technicznej;  Echa dawnych wojen;  Dzieło gliwickich ewangelików;  Śladem pamiątek kultury żydowskiej;  Rzeźby i pomniki;  Miasto-ogród oraz trasa „Literacka”.

 - Spotkania będą nie tylko promocją mającego się wkrótce ukazać przewodnika, ale stanowią będzie rozszerzenie i uzupełnienie wiadomości w nim prezentowanych. Opowiemy o rzeczach mało znanych, ciekawostkach i naszych odkryciach. Nazwa przewodnika nawiązuje do ustanowionej przez stowarzyszenie odznaki krajoznawczej "Wędrowiec Gliwicki" - wyjaśnia Małgorzata Malanowicz.

 Metamorfozy  od lat starają  się zachęcać gliwiczan do poznawania swojego miasta, a służy temu wiele nietuzinkowych przedsięwzięć, m.in. ustanowiona  przez stowarzyszenie odznaka krajoznawcza „Wędrowiec Gliwicki”, liczne wycieczki i gry miejskie. Kolejnym popularyzatorskim projektem, tym razem zrealizowanym we współpracy z wydawnictwem  muzeum, będzie przewodnik.
wstecz

Komentarze (2) Skomentuj

  • pupuk 2016-10-24 15:40:37
    My zwiedzamy na rowerach. Kupiliśmy sobie specjalnie Indiany, czyli marketowe ale z dobrym osprzętem, żeby nie za drogo i śmigamy co weekend na wycieczki. Czasami z rowerami na dachu
    • kiszka 2016-10-25 18:06:04
      Marketowe, niemarketowe, nieważne, byle jeździły, a poza tym to marketowe zyskały wyższy status który nadal rośnie.