Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 45-letni kierowca bmw wiozący dwójkę dzieci do szkoły. Policyjne badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jak się okazało, kierowanie "na podwójnym gazie" nie było jedynym jego przewinieniem.

 

Kontrola trzeźwości miała miejsce w pobliżu jednej ze szkół w gminie Gierałtowice. Podczas rutynowej kontroli policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Dodatkowo, po sprawdzeniu w bazie danych, okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Za dwa przestępstwa – prowadzenie pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego wyroku, mężczyzna odpowie przed sądem.

Policjanci informują, że do 30 września 2023 roku będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Przypominanie i uświadamianie kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych to jedno a drugie, to liczniejsze kontrole w rejonie szkół. W trakcie takich właśnie działań, policyjny patrol zatrzymał nietrzeźwego ojca, dowożącego dwójkę dzieci do szkoły...

 

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj