30-latek z Rudy Śląskiej, podejrzany o zabójstwo swojego miesięcznego syna, nie przebywa już w gliwickim areszcie śledczym. 
Został przeniesiony, prawdopodobnie po tym, jak ostracyzmem objęli go inni osadzeni.
Ostracyzm to w tym przypadku słowo łagodne. Mężczyźni osadzeni w Areszcie Śledczym przy ulicy Siemińskiego 10 (dawna Wieczorka) w Gliwicach przywitali 30-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej wulgaryzmami i głośnymi krzykami – było je słychać za murami, w okolicy aresztu (nagranie wykonane przez przechodzącą obok kobietę opublikował na Facebooku portal społecznościowy „Twoje Gliwice”). Inni więźniowie nie chcieli w swoim sąsiedztwie zabójcy niemowlęcia, wykazywali względem niego dużą wrogość. 

Jak dowiedzieliśmy się w biurze prasowym aresztu, rudzianina w Gliwicach już nie ma – biuro nie zdradza jednak, gdzie został przeniesiony. 

Szokująca wiadomość o śmierci skatowanego miesięcznego chłopca z Rudy Śląskiej obiegła Polskę w miniony czwartek. Dzień wcześniej maluszek trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w stanie bardzo ciężkim i z wyraźnymi śladami przemocy. Mimo natychmiastowej pomocy medycznej, nie udało się go uratować. Lekarze zawiadomili rudzką policję. 

Kryminalni od razu zatrzymali w sprawie rodziców niemowlęcia, 30-letniego ojca oraz 29-letnią matkę, partnerkę mężczyzny. Oboje byli trzeźwi. Śledczy zebrali dowody na to, że para znęcała się nad dzieckiem, czym doprowadziła do jego zgonu. Dokładne przyczyny śmierci poznamy jednak dopiero po sekcji zwłok, zleconej przez prokuraturę.

– Natychmiast przesłuchano świadków i ustalono przyczyny oraz przebieg tej tragedii. Pod opieką rodziców była jeszcze 14-miesięczna córka. Po przebadaniu przez lekarza dziewczynkę zabrano od pary i przekazano tymczasowym opiekunom – komentuje aspirant sztabowy Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej. 

Gliwicka prokuratura okręgowa, która sprawę prowadzi, po kilkugodzinnych przesłuchaniach przedstawiła rodzicom najcięższe zarzuty. Ojcu – znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i spowodowania śmierci (30-latek odpowie za zabójstwo syna), a matce – znęcania i pomocy w zabójstwie. Jak ustalono, kobieta nie reagowała, gdy jej konkubent pastwił się nad maluszkiem. Parze grozi nawet dożywocie.

Prócz tego mężczyzna odpowie za spowodowanie obrażeń ciała u swojej córki. 

Prokuratura wnioskowała w tym przypadku do sądu o areszt tymczasowy, a sąd go zastosował, na razie na trzy miesiące. Ojciec i jego partnerka są za kratami od zeszłego piątku. 

30-latek trafił do aresztu w Gliwicach, jednak szybko go przeniesiono. Wrogo do zabójcy dziecka odnosili się inni osadzeni.

(sława)

wstecz

Komentarze (13) Skomentuj

 • eks 2020-08-04 20:36:56
  art. 212 § 1 pkt 5 Ustawy Kodeks karny wykonawczy nie jest już w gliwickim areszcie honorowany?
 • Andrzej P. 2020-08-06 00:29:02
  Tacy jak on maja w więzieniu ciężko. Nie chciałbym być teraz w skórze tego gościa.
  • M 2020-08-06 16:26:31
   A ja nie chciałabym być w skórze jego dziecka! Oby odczuwał skutki swoich decyzji do końca życia
  • Mateusz 2020-08-06 18:28:56
   Tylko czapa dla tekiego gnoja
  • Klawisz 2020-08-07 09:04:15
   Z przykrością muszę stwierdzić, że te czasy już minęły
 • Bea 2020-08-06 00:30:06
  Szok. Jak można to zrobić takiemu maleństwu.... człowiek bez serca i duszy, piekło na ziemi ....
 • Mama 2020-08-06 14:26:19
  Zrobić mu to samo mam nadzieję że w nowym więzieniu też nie będzie miał życia. Powinna być kara śmierci w męczarniach dla takiego
  • Tez mama 2020-08-07 07:24:02
   Taka wypowiedzia nie jest Pani w niczym lepsza od tego kata...
  • mama z kruchty 2020-08-09 18:06:19
   Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Jeśli cię ktoś uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi. Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują.
 • A 2020-08-06 20:16:59
  Zero litości dla niego...
 • Susan Benson 2020-08-29 08:29:14
  Witam, czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Potrzebujesz pożyczki na założenie firmy, ukończenie projektu, zakup domu lub samochodu, czy też potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? jeśli odpowiedź brzmi tak, skontaktuj się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi kredytowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Jeśli to czytasz i wiesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, możesz po prostu napisać do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub napisz do nas bezpośrednio na WhatsApp przez: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy firmą świadczącą kompleksowe usługi finansowe i staramy się pomóc Ci poprawić długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe, ponieważ Twoja stabilność finansowa jest naszym ostatecznym celem. Funkcje i zalety; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji * Masz szansę wybrać datę spłaty - co tydzień, co miesiąc lub co rok przez okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Wiele osób stoi w obliczu przedwczesnych wyzwań finansowych iz jakichś powodów tak trudno jest im uzyskać pożyczkę w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych. Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania dla swoich finansów, po prostu napisz do mojej firmy, a pomożemy Ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy aplikujesz z nami, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest Twoja stabilność finansowa i będziesz pod opieką przez cały proces. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam wniosku o pożyczkę za pośrednictwem: E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com LUB; WhatsApp: +447903159998
 • VIOLETTA FINANSOWANIE 2020-09-03 19:56:42
  Witam wszystkich Dziękuję Bogu za to, że ponownie postawiłeś VIOLETTA ZAWADZKA na mojej ścieżce. W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą VIOLETTA ZAWADZKA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 35 000 zł, a to mi wystarczy. Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie. Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się. E-mail: violettazawadzka1955@gmail.com Dziękuję Ci
 • ajdiki 2020-09-21 06:09:18
  Niezłych rodziców miał. No cóż - ich się nie wybiera. Współczuje mu , choć już go nie ma. Swoją droga nieżle zgrani byli , skoro działali w porozumieniu. No i mieli bogatą wyobraźnię. łamanie żeber,bicie po głowie aż do wymóżdżenia,łamanie uda. Trzeba to dodać do kolejnej części piły. Ja stale jestem zdania , że ludzie powinni mieć pozowlenie na rozród od ministra zdrowia takie jakie obowiązuje na posiadanie broni palnej i materiałów wybuchowych.jak ktoś chce mieć dziecko to powinien płacić krocie za egzaminy,badania psychiatryczno-psychologiczne i przejść pozytywnie opinię środowiska w którym żyje oraz co 5 lat przechodzić kosztowne powtórne testy psychologiczne.jak nie przejdzie owego gęstego sita selskcji to chodzic z wycietymi organami i tatuażem na czubku nose "nie nadaje sie na rodzica , sorry".