Lepiej zapobiegać, niż leczyć, uważają policjanci z gliwickiej drogówki i coraz częściej organizują lub włączają się w przeróżne akcje profilaktyczne. Jedną z nich była lekcja w terenie, przeprowadzona z uczniami Szkoły Podstawowej nr 28. 
Drogówka chce uczyć dzieci z podstawówek, jak być bezpiecznym pieszym. To reakcja na coraz częstsze potrącenia w naszym rejonie, w których ofiarami są także bardzo młodzi ludzie.

Niedawno w specjalnej "lekcji na drodze" wzięli udział uczniowie SP 28 z ul. Strzody. Wybór padł na tę placówkę ze względu na fakt, że znajduje się ona w ścisłym centrum miasta, w pobliżu bardzo ruchliwych skrzyżowań. 

Lekcję przeprowadził starszy sierżant Marcin Rydel, znany z dobrego podejścia do najmłodszych. Policjant uczył dzieci, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, przypominał, że zawsze należy to robić na pasach oraz zielonym świetle, że mimo pierwszeństwa trzeba być szczególnie ostrożnym i bacznie obserwować, czy aby na pewno nie jedzie jakiś samochód, zadbać o elementy odblaskowe itd. 
Nie była to jednak wiedza jedynie teoretyczna - sierżant przechodził z uczniami przez jezdnię, pokazując, jak czynić to prawidłowo.


Galeria

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj