Pierwsze z cyklu świątecznych warsztatów w sobotę, 6 marca.  
Fundacja Opolskie Dziouchy zajmuje się opolskim wzornictwem i wzorami ludowymi. W 2019 r. dzięki jej działaniom udało się wpisać kroszonkarstwo oraz umiejętność ręcznego malowania wzoru opolskiego na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. 

Podczas zajęć w Muzeum w Gliwicach, które odbywać się będą na platformie ZOOM, spotkamy się z twórczyniami ludowymi - Ewą Kropką i Magdaleną Poprawką. Opowiedzą o historii oraz zasadach tworzenia opolskich wzorów ludowych, a także o zdobieniu nimi kroszonek. A potem... wzór opolski  można będzie malować na drewnianych jajkach, które otrzyma (po jednym) każdy z uczestników warsztatów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by oprócz drewnianych ozdabiać także wydmuszki czy ugotowane na twardo jaja.
 
Uwaga! Zapisani uczestnicy drewniane jajka mogą odbierać w Willi Caro od wtorku, 2 marca br. 

Zapisy: 783 560 006
 

Organizator prosi uczestników o przygotowanie materiałów do malowania: farby akrylowe + pędzelek bądź pisaki akrylowe lub zwykłe (o kolorach: czarny, czerwony, zielony, żółty, niebieski, fioletowy, pomarańczowy, biały). Można też przygotować ugotowane jajka bądź wydmuszki jaj.

Uwaga! Potrzebne będą również papier i ołówek, do próbnych rysunków wzoru. 
wstecz

Komentarze (0) Skomentuj