Znakomite wieści dla kibiców kicboxingu. Najpierw, o czym pisaliśmy, Szymon Wąs z KS Najemnik Gliwice startując w kategorii  full contact (-91 kg) wywalczył brązowy medal wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy. Jeszcze lepiej spisała się jego koleżanka klubowa Justyna Ciborska. 
    
Kilka dni później światło dzienne ujrzała kolejna dobra informacja. 30 listopada na posiedzeniu w Tokio organizacja WAKO Kickboxing została przyjęta w poczet członków Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Tym samym rozpoczął się proces włączania tej dyscypliny sportu do programu igrzysk olimpijskich. 

I jakby na deser  kolejna superwiadomość: Justyna Ciborska z Najemnika Gliwice zdobyła pas i tytuł mistrzyni świata junior federacji WKN! 
Podopieczna trenera Bartłomieja Pawlusa podczas gali Silesia Boxing Katowice pokonała mistrzynię Szwecji Felicię Larsson. Warto wspomnieć, że występu przeciw Justynie odmówiło 12 juniorek z całego świata. Zgodziła się tylko Larsson. Wprawdzie Szwedka była liczona trzy razy, ale się nie poddała. 

Justyna jest obecnie w trójce najlepszych juniorek na świecie i nie ma sobie równych w wadze ciężkiej juniorek. Walkę naszej młodej mistrzyni oglądał znany polski pięściarz Mariusz Wach. Po walce powiedział trzy słowa: ona jest niesamowita.

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj