To właśnie podkład jest podstawowym i obowiązkowym kosmetykiem w toaletce każdej kobiety, dla której ważne jest to, by doskonale się prezentować. W efekcie na co dzień i na specjalne okazje można przygotować makijaż dostosowany do potrzeb cery, a także do tego, jaki cel chcemy osiągnąć. Producenci też prześcigają się w oferowaniu takich rozwiązań, które nie będą obciążać skóry, nie tworzą efektu maski, a kolor idealnie stapia się z karnacją. Poza tym do wyboru mamy produkty z szeregiem składników nawilżających i odżywiający, a także szereg konsystencji, sposobów nakładania oraz dodatków. Warto jednak pamiętać, że dobry podkład to taki, którego nie będzie widać. To kosmetyk idealnie dopasowany oraz bardzo dobrze położony.

  1. Gdy liczy się kolor
  2. Jak sprawdzić podkład?
  3. Zakupy online
  4. Podkład do rodzaju cery

Gdy liczy się kolor

W sklepach znaleźć można szereg bardzo różnorodnych podkładów, pudrów w kremie czy fluidów. Każda marka zaskakuje rozbudowanymi seriami, więc można się nieco pogubić, zanim znajdzie się ideał. A tego po prostu nie będzie widać. To jest właśnie clou dobrego podkładu – właśnie ten dyskretny efekt. Kluczem oczywiście jest perfekcyjne dopasowanie kosmetyku do rodzaju i koloru skóry. Niezwykle ważne będą również jej potrzeby, które zmieniają się na przykład z wiekiem czy też porą roku. Lumene podkład należy też dobierać zarówno w świetle dziennym, jak i w sztucznym, zawsze testując produkt na własnej twarzy, Oczywiście istotne będzie również wykończenie makijażu. Czasem można więc przy paletach z odcieniami spędzić bardzo dużo czasu.

Dużym zaufaniem klientek od lat cieszą się podkłady Lumene. Są one dostępne w różnych wariantach, więc bez problemu można dopasować ten idealny do aktualnych potrzeb. Najważniejszym kryterium będzie oczywiście wybór odpowiedniego koloru i tonacji. W przypadku gdy nie skupimy się na tym, może okazać się, że fluid będzie się odznaczać, a tym samym twarz będzie wyglądać nienaturalnie i nieestetycznie. Będzie zbyt blada, zbyt ciemna lub też nawet pomarańczowa. A na takim efekcie z pewnością nam nie zależy. Dlatego podkład należy zawsze sprawdzić w świetle dziennym. Gdy będzie on się wtapiać kolorem i niemalże „znikać”, możemy mieć pewność, że odcień jest idealny. Poza kolorem niezwykle istotna jest tonacja – ciepła lub zimna.

Jak sprawdzić podkład?

Często w warunkach sklepowych ciężko jest ocenić, czy dany odcień będzie nam pasować. Nie sprzyja sztuczne światło oraz to, że zazwyczaj mamy makijaż na twarzy. Dlatego warto zdobyć próbki i w domu – koniecznie w świetle dziennym nałożyć podkład. Innym sposobem jest porównanie kosmetyku, którego do tej pory używałyśmy z tym, który dopiero chcemy kupić. Kolor najlepiej sprawdzać na żuchwie, a nie na szyi czy na wewnętrznej stronie dłoni lub na nadgarstku, gdzie większość pań testuje kosmetyki. Poza tym warto zwrócić uwagę także na rodzaj karnacji, jaki mamy. Wyróżniamy ciepłą, zimną i neutralną, zwaną też mieszaną. Najprościej ocenić tonację, obserwując kolor żył na nadgarstku. Jeśli będą miały odcień zielonego – oznaczają ciepłą karnację, niebieskie czy też fioletowe wskazują na chłodną, a gdy mamy kilka barw to z dużą pewnością mamy typ mieszany.

Zakupy online

W czasie, gdy sklepy są zamknięte, część tych rad można schować między bajki. Klientki też przyzwyczaiły się do tego, że podkłady marki Lumene czy innych znanych producentów kupują przez internet. Pułapką oczywiście może być wybór właściwego koloru, ponieważ monitor czy sama fotografia nie oddadzą niuansów. Warto więc zwrócić uwagę na to, jak oznaczone są kosmetyki Lumene. A takie informacje znajdziemy na opakowaniach podkładów. Na przykład oznaczenie Chłodna (C – cool) mówi, że w kosmetyku się więcej pigmentów różowych; Ciepła (W – warm) – żółtych; Neutralna (N – neutral) będzie natomiast optymalna dla typów mieszanych. One mogą wybierać zarówno w ciepłych, jak i chłodnych kolorystykach. W internecie znaleźć można realne zdjęcia poszczególnych odcieni. Tak zwane "swatche" mogą ułatwić wybór. Czasem jednak warto po prostu online kupić podkład, który wcześniej miałaś i z którego byłaś zadowolona.

Podkład do rodzaju cery

Wydawać by się mogło, że podkłady dobieramy przede wszystkim pod kątem kolorów. Warto jednak pamiętać, że niezwykle ważne są również potrzeby skóry. I dlatego nie jest wskazane, by kłaść matujący fluid na cerę suchą lub też rozświetlający na tłustą, ponieważ wówczas podkreślimy mankamenty skóry, a tego, robiąc makijaż, chcemy unikać. Poza tym podkład powinien być także dobierany pod kątem tego, jak ma działać. Producenci oferują na przykład kosmetyki nawilżające, które świetnie sprawdzą się do cery suchej, odwodnionej, mieszanej. Dużym powodzeniem cieszą się także podkłady rozświetlające do twarzy zmęczonej, szarej, suchej, dojrzałej. Matujące będą oczywiście doskonałe do skóry mieszanej oraz tłustej, a kryjące są chętnie wybierane przez osoby borykające się z trądzikiem, przebarwieniami, bliznami. Dojrzałe panie chętnie sięgają także po produkty liftingujące lub wygładzające.


Materiały parntera

wstecz

Komentarze (0) Skomentuj